Sedona by Yasin Yanık

Bir model tasarlamak uçak.drone.heli farketmez keyif veriyor ama üç dört duayen hobicinin yazılarını okumak bence daha keyifli arkası yarın dizileri gibi. Hem bircok bilgi var hemde bircok görsel. inanın birçok alanda kurs ayarında kitap.video ve benzeri araştırmam oldu. buradaki kadar akıcı ve heyecan verici olmadı.
Tasarlayan. Yapan. Ve yorum olarak katkı da bulunanlara teşekkür ederim.

Bir model tasarlamak uçak.drone.heli farketmez keyif veriyor ama üç dört duayen hobicinin yazılarını okumak bence daha keyifli arkası yarın dizileri gibi. Hem bircok bilgi var hemde bircok görsel. inanın birçok alanda kurs ayarında kitap.video ve benzeri araştırmam oldu. buradaki kadar akıcı ve heyecan verici olmadı.
Tasarlayan. Yapan. Ve yorum olarak katkı da bulunanlara teşekkür ederim.
Aslında Sedona modelini tasarlayan ve üreten, Black Horse firması. Yasin arkadaşımız ise ondan esinlenerek kendi trainerini ortaya koydu. Örneğin kuyruk montaj tarzı orijinale benziyor ama aileron menteşe sistemi bildiğim kadarıyla bu boyuttaki hiçbir ARF kitte yok. Ayrıca gövde güçlendirmelerinde elektrikli ve yakıtlı model arasında farklar var. Yani iki versiyon üretiliyor. Tabii ki bir iki ufak kusur da var ama onları zaten Yasin'e yazıyorum ve bir sonraki versiyonda düzeltmiş oluyor.
Ben tekrar aileron menteşelerine dönmek istiyorum. Bu fikri kendisine ben vermiştim aslında ve o da çok beğenip hemen uygulamaya koyulmuştu. Sistem o kadar düzgün kesilmiş ki. En büyük endişelerimden birisi, kanadı ve aileronu kapladıktan sonra telin rahat geçmeyeceği düşüncesiydi. Tek denemede sonuna kadar geçti ve çok takıntısız çalışır halde.
Tabii burada sırası gelmişken Yeto Abimin desteklerini unutmamam lazım. Öncelikle bir modelin baştan sona kaplanmasını izledim ve kritik olmayan parçaları bizzat (gözetim altında :D ) kapladım. İnanılmaz bir deneyim oldu.
Bugün @Anıl Tosunlar da bizimleydi. Onunla da RCKolik hakkında çok sohbet ettik. Gerçekten de şu anda ülkemizde bu alanda rakibi olmayan bir forum burası. Tüm emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Hic siteler arası kıyaslama yapmadım
Zaten gerekte yok.Kaliteli sohbet bilgi isteyen Rc Kolik e gelir kaliteli olur
Bir siteyi elit yapan uyeleri ve disiplinidir zaten bunlarda burada mevcut
Kit ten son baharda bende edinmem lazım ama şuan işlerden zaman yok o yüzden sadede takipteyim
Saygılarımla.

Ee, ne anladık şimdi biz bu işten? zart diye yaptın zurt diye kapladın ne keyfi kaldı inşaatın :lol: konu bile daha anca 3. sayfasına girmişken model maidene gidiyor... Üstelik tek bir motivasyon şeysiylen... olmaz... :evil:

Maiden için şimdiden bol şans dileyelim bari :saygilar: