Trex 700 gasser

Son ayarlamalarında yapıyorum elektronik yerleşimi tamam en azından denemek için denemelerden sonra tam dizilimi yapıcamnşuan frame stres testleri elektronik testleri paller takılmadan balkonda çalışır halde yapılacak eğer geçerse testlerden paller ile denemeler başlicak.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yeni bir girişime daha başlamak üzereyiz iSHAK abinin 500 elektrikli modelini nitro yapmak için çizimlere başlıyoruz yine dönüşüm aşamalarını paylaşmaya çalışıcam.
Bu habere en çok @ishak parmak hocam sevinecektir :) Bizlerde yeni konuda gelişmeleri merakla takipteyiz :RCKolik:
Son ayarlamalarında yapıyorum elektronik yerleşimi tamam en azından denemek için denemelerden sonra tam dizilimi yapıcamnşuan frame stres testleri elektronik testleri paller takılmadan balkonda çalışır halde yapılacak eğer geçerse testlerden paller ile denemeler başlicak.
Testleri kısa video destekle takip etmek isteriz @caneraydeniz :thumbup:

Bugün ilk motor çalıştırma ve titreşim denemesi yaptım gayet güzel 15 dk çalışma sonunda herhangi bir gevşeme yada titreşimden dolayı zarar gören yer yoktu. Debriyaj gayet iyi ayarlı rölantide kaçırma yapmıyordu. Kısa bir video ile taçlandıralım. :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bugün ilk motor çalıştırma ve titreşim denemesi yaptım gayet güzel 15 dk çalışma sonunda herhangi bir gevşeme yada titreşimden dolayı zarar gören yer yoktu. Debriyaj gayet iyi ayarlı rölantide kaçırma yapmıyordu. Kısa bir video ile taçlandıralım. :)
Video için teşekkürler @caneraydeniz :thumbup::bravo: İnşallah günün birinde canlı canlı benzinli bir helinin sesini duymak ve uçuşunu izlemek nasip olur :hoppa:

Caner tebrik ediyorum.... Gerçekten zor bir iş yapıyorsun.Motor çalışınca benim gasser geldi aklıma. Özlemişim. Bilgisizlikten heba ettik heliyi.

• Beğen
Tepkiler: caneraydeniz
Evet arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar geldim araştırma geliştirme ve yeni debriyaj sistemi tasarlama ve yaptırma aşamalarını artık geçtim ve yeni pinion, ana dişli ve çan ile tasarımı tamamladım. Montaj kısmından sonra stres testleri ve dayanım testlerine başlıyorum sonunda bakıyorum 1 sene olmuş neredeyse gerçekten çok uzun sürmüş.

Yeni dişli ve çan setim

Montaj aşamaları devam ediyor

Bir sonraki aşama testler ve gövdeyi kompozit malzemeden yapmak

Evet arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar geldim araştırma geliştirme ve yeni debriyaj sistemi tasarlama ve yaptırma aşamalarını artık geçtim ve yeni pinion, ana dişli ve çan ile tasarımı tamamladım. Montaj kısmından sonra stres testleri ve dayanım testlerine başlıyorum sonunda bakıyorum 1 sene olmuş neredeyse gerçekten çok uzun sürmüş.
Doğru diyorsun @caneraydeniz nerede ise tam 1 yıl olmuş :rolleyes: Zaman ne çabuk geçiyor değil mi :(

Neyse geç olsun da güç olmasın demiş atalarımız :) Bu arada plastik dişliği nasıl imal ettin, en çok onu merak ettim ?

Doğru diyorsun @caneraydeniz nerede ise tam 1 yıl olmuş :rolleyes: Zaman ne çabuk geçiyor değil mi :(

Neyse geç olsun da güç olmasın demiş atalarımız :) Bu arada plastik dişliği nasıl imal ettin, en çok onu merak ettim ?

Mehmet abi İmal konusu kendi tasarımıma göre dişli yaptırdım demem daha doğru olacak sanırım :)

Evet arkadaşlar bugün helikopteri deneme sürecine girdim. Yüksek devirde çalıştırma denemeleri devam ediyor. Patlayan çatlayan yer şimdilik yok çok şükür. Yeni dişli, pinion ve çan gayet uyumlu olmuş görünüyor. Uçuş aşamasına geçmek bir kaç günümü alır sanırım.
Videolarda ilk başta debriyaj oturana kadar kaçırıyordu sonradan debriyaj alışım sürecini atlattık ve paller olmamasına rağmen gayet sorunsuz kavrama noktası oluştu.

İlk çalıştırma

Yüksek devirde çalışma