Trex 700 gasser

Gasser - titresim!
Gasser heli - cok titresim!
Pixhawk - titresim?
Pixhawk - heli?
Pixhawk - gasser heli?

Ben pek bilemedim, sen emin misin bu isten? ?

Son derece :) millet çatır çatır uçuyor biz neden yapmayalım? en kötü ihtimal kırım yaşarım. Onu da zaten göze alıyorum.

Evet arkadaşlar bugün ilk denemeyi yaptım. Pallerdeki titreşim ve traking sorununu gidermekle uğraştım biraz ve bir tık daha var sanki. Kusura bakmayın çekecek kimse olmayınca yere koydum telefonu ve son anda havada benzin bitti. Bu arada SÜMER YAMANER abiye teşekkür ederim. Kill switch yaptı ve gayet başarılı çalışıyor denemelere devam ediyorum.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elinize sağlık bir başarı öyküsü daha tarihe yazıldı, tebrik ederim.

3d yapmayı düşünüyormusnuz? daha doğrusu 3d ye nasıl cevap verir sizce?

• Beğen
Tepkiler: caneraydeniz
Dusunup, emek çekip paylaşman bile bizler için yeterli :thumbup: İlk hover gördük ya, gerisi artık daha hızlı gelir insallah%p:bravo:
Nedemek abi sizlerin desteği ile başardım. Gerisi inşallah çabuk gelir abi ayarlar tam olduğunda pixhawk takılacak artık abi.

Elinize sağlık bir başarı öyküsü daha tarihe yazıldı, tebrik ederim.

3d yapmayı düşünüyormusnuz? daha doğrusu 3d ye nasıl cevap verir sizce?

Çok teşekkür ederim ali abi. 3D için biraz ağır kalıyor şuan makine ana şase saç ile kesildi. Ama ileride şaseyi karbon yada g10 malzemeden kesersem neden olmasın. Yurt dışında kullanıcılar 3D yapıyor sorunsuz. Benim yaptığımında yapacağına inanıyorum. Deneme yaptığımda sizlerle paylaşırım.

Canercim eline sağlık. ;) :saygilar:

Teşekkür ederim LEVENT abi ?

arkadaşlar dün itibari ile tekrar bir hover denemesi yaptım bir depo daha yedim ve gayet güzel tepkiler veriyor helikopter. Maşallahı var diyelim. alet 7 kg olmasına rağmen gerçekten çok atik ve motor çok kuvvetli. uçuş videosu HAMZA abim tarafından çekildi. Ben biraz dekolte vermişim ve HAMZA abim makineyi görünce ve uçar halde gördüğünde korktu o yüzden sallantı var kusura bakmayın. Bundan sonra artık heliyi flybarsız kafaya dönüştürdüm ve üniteler ile nasıl tepki verecek onu denemek için havalanıcaz ilk ünite ALİGN 3GX ardından ALİGN APS GPS takıp denemeler yapıcam malum alet kusursuz olmalı hele ki böyle kuvvetli bir heli.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Caner , dekolte verdim diyince bi solukta videoyu açtım , ama hayalkırıklığı , klikbet yapma be kardeşim :lollol: :lol:
Bu arada alet canavar olmuş maşallah , bence uçuşu gayet istikrarlı görünüyor , arkadaşın ürkmesi normal , çünkü bu alet gayet güçlü bir makina , korkmakta fayda var. :thumbup:%p

Caner , dekolte verdim diyince bi solukta videoyu açtım , ama hayalkırıklığı , klikbet yapma be kardeşim :lollol: :lol:
Bu arada alet canavar olmuş maşallah , bence uçuşu gayet istikrarlı görünüyor , arkadaşın ürkmesi normal , çünkü bu alet gayet güçlü bir makina , korkmakta fayda var. :thumbup:%p

Teşekkürler abi ? biliyorsun çatal görünmedimi usta olmamışsın demek dediler bende çatalı göstereyim dedim. Hem uçuşu hemde rüzgara mukavemeti gerçekten çok istikrarlı. Dün gece flaybarsız sisteme dönüştürdüm ayarını yaptım şuan uçuşa hazır durumda yatıyor evde. HANIM evde yok bu arada o yüzden evde rahat rahat yayılıyorum. ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elinize sağlık üstadlar. Bu konuları gördükçe gaza geliyorum :lol:
Motorsuz kit ağırlığı ne kadar acaba hiç ölçtünüz mü ?
7kg biraz yüksek, bunun sebebi muhakkak benzinli motor, 26cc mi kullandınız ?
Ben biraz araştırmaya başlayayım :)

Teşekkür ederiz kağan hocam şöyleki konuyu takip ediyorsan ben ana frame kesimini sürekli saç levha ile yapıyorum. Deneme amaçlı olup maliyeti azaltmak adına saç levha ağırlığını göz ardı ediyorum. O yüzden benim helikopter biraz kemikleri iri diyelim :lollol:
Asıl öngördüğümüz ağırlığı 5 veya 5.5 kg civarında olacak şuan frame çok fazla ağırlığını değiştiriyor. Sadece frame ağırlığı 3 kg civarı. Kullandığım motor Zenoah G320 2.3 kg civarı (Bir OS 91HZ 620gr ) ıvır zıvır derken 7 kg denk geliyor. Bu halde bile gerçekten atik bir helikopter motoru kuvvetli olduğu için gerçekten çok atik. Hele ki frame asıl malzemesi olan fiber malzemeden yapıldığında 7 - 7.5 kg alet birden zayıflayıp 5 - 5.5 kg gibi fit bir vücuda sahip olacak. Aradaki performans farkını ciddi bir şekilde hissettirir. O zaman isteyen 3D bile yapabilir. Gerçekten zevk veren bir 3D performansı sergileyeceğine eminim ben frame hafiflettikten sonra deneme ve 3D görüntülerini atmaya çalışırım. Umarım bir fikir oluşmasına yardımcı olmuşumdur. Bu arada helikopter bu haliyle ağır hali ile bile testlerden yüzünün akı ile çıkıyor.