Tüm Aliexpress ve Alibaba paketlerine vergi mi geliyor ?

  • Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

    Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Kağan Kazancı

Tecrübeli Uye
Katılım
23 Eki 2014
Mesajlar
985
Tepkime puanı
1,132
Konum
Manisa
İlgi Alanı
Heli
Yanlış vergi politikalarından şikayet eden ben değilim hocam arkadaş dile getirmiş bende önerilerini sord
Savaş hocam 3% kesilsin diye birşey talep eden gördünüz mü ? 60-70% sizce yüksek değilse ne kadar objektif olduğunuzu gözden geçirin,
Dünyadaki adil vergi sistemi örneklerini google 'dan bulabilirsiniz, zira benim önerilerim değil, vergi uzmanlarının önerileri daha değerli olur bu konuda.
Sonuç olarak bu konuya bu son mesajım. Ancak lütfen ülkemiz şartlarında belli imkanlarla hobisine, kendi gelişimine binbir fedakarlık yapan insanlar bir sıkıntılarını dile getirirken ayıplarcasına "bu konuların burada konuşulması bile yanlış" şeklinde itham edici ifadeler kullanmaktan kaçınınız.
 

Mehmet Kucuksari

Administrator
Katılım
4 Eki 2012
Mesajlar
29,838
Tepkime puanı
30,991
Yaş
46
Konum
Kocaeli
İlgi Alanı
Heli
Ancak lütfen ülkemiz şartlarında belli imkanlarla hobisine, kendi gelişimine binbir fedakarlık yapan insanlar bir sıkıntılarını dile getirirken ayıplarcasına "bu konuların burada konuşulması bile yanlış" şeklinde itham edici ifadeler kullanmaktan kaçınınız.
İşte tam da demek istediğimiz buydu, klavyene sağlık Kağan %p
 

Ömer CAN

Yeni Uye
Katılım
27 Ocak 2019
Mesajlar
6
Tepkime puanı
10
Konum
Konya
Web sitesi
www.omercan.org
İlgi Alanı
Hepsi
Bu gümrük meselesi maalesef ülkemizde son yıllarda yükselen robotik eğitimlerini, kodlama eğitimlerini, elektronik ve RC hobi alanlarını olumsuz olarak etkileyecektir.
Birçok buluşlar başta hobi ve merak olarak başlamış sonrada sanayiye aksetmiştir. Düşünün Wright kardeşler, Google, HP, Apple ve başka sayabileceğimiz birçok buluş, hepsi birer merak ve amatör araştırmalardan doğarak garajlardan doğarak dev birer firma haline gelmişlerdir.
Almanların mühendis beyin olarak adlandırılması 1800 lü yıllarda Märklin oyuncaklarından, daha sonra ise hepimizin bildiği Lego’dan başlayarak Lego Technik, Fischer Technik gibi oyuncaklardan hem dev bir endüstri gelişmiş, hem de çocuklarını bu oyuncaklar sayesinde birer mekanikçi olarak yetiştirmişlerdir. Bu örnekleri çoğaltabiliriz ancak kısaca bir eğitimci olarak mekanikteki başarılarını bunlara bağlıyorum.
Bizim ülkede de hobi faaliyetleri geliştikçe er geç bu yöndeki ihtiyaçlar dikkat çekecek ve üretiminde bulunulacaktır elbette. Belki de önemli buluşlar da yapılacak. Ancak maalesef böyle kararlar ülkemizde zaten kıt kanaat geçinen insanlar için bu faaliyetler lüks olarak, yetişkin insan ve zenginlerin oyuncakları olarak görülmekten öteye gidemeyecektir. Ve yine kendi kendimize “alem ay'a bizse yaya” söyleminden ileri gidemeyeceğiz.
Saygılarımla.

Ufak bir DGS şanzıman örneği:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
 
Son düzenleme:

Benzer Konular