Türk Hava Kuvvetleri Hawker Hurricane Mk2C Trop İnşaatı

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hem canlı etkileşim hem de sonrası için kaynak adına arşivlemekısmını test etmek güzel olur :thumbup:

Kanatımız da nerede ise hazır hale gelmiş maşallah :hoppa:

"Emre Kaman lambası" sagolsun diyorsun yani Evren Hocam :thumbup:

"Emre Kaman Lambası" süper diyorum Adminim, yakında bir tane de atolye için yapacağım sanırım, şu Hurrinin balsa tüketimi bitsin hele, elde kalan balsalarla ne yapabileceğim bir göreyim diye bekliyorum, malum en kıt kaynak balsa burada... RGB led şerit de aldım bir top, ihtiyaca göre atölyede yeşik kırmızı artık ne lazımsa o renk ışık verebileceğim, atolye olacak parti odası :yuppi: :yuppi: :yuppi:

Buarada, şu deneme canlı yayını için de bir konu buldum sanırım, şu balsa inşaat alet edevatı mevzusunu işleyebilriz, hem o konuya da kaynak olur hem de karşılıklı etkileşimle daha faydalı bir anlatım olabilir diye düşündüm.

Emre Kaman' Alıntı:
Valla ben de çok merak ediyorum bu camlama işini. Airwolf gövdesini yaparken lazım olacak, izleyim de öğreneyim :D

Airwolfu camlama kesmez, hareketli radar ekranı olan gösterge paneli, roket atma, chaff atma, pnömatik makinalı toplar falan lazım, sen anladın onu ;)

Murat Evitan' Alıntı:
Hey maşallah be Evren dahta nelere kadir baksana işçilik gelen ellerde neler yapılıyor. :saygilar:

Teşekkür ederim :) benimkisi dandik kaportacı işi, bas macunu nasılsa boyanacak :p :p :p

YouTube canlı yayın denemesi icin seçtiğin konu bence de gayet güzel Evren Hocam [emoji106]

İstersen hafta içinde bir gune gelecek şekilde bir duyuru konusu aç. Ben dahil meraklı arkadaslar planları ona göre yapsınlar [emoji5]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu ne ola ki acaba :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bardak, sıcak muscat havasinda daha büyük bardak istiyacindan doğmuş olabilir. Bence bunun yanına yengeye bir yemek takımı bas hiç değilse bu aletin parası çıktı desin.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Bardak, sıcak muscat havasinda daha büyük bardak istiyacindan doğmuş olabilir. Bence bunun yanına yengeye bir yemek takımı bas hiç değilse bu aletin parası çıktı desin.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

;D ;D ;D

Çok şükür havalar güzel bu aralar, bahar-yaz tadında gidiyoruz.

Printeri ilk aldığım zamanlarda mutfak için bir sürü şey tsaraladım yada thingiverseden bulup bastım, eşimin çok hoşuna gitti, "printer kendini amorti etti" dedi :) ama sonra o şeylerin bulaşık makinasında yıkanınca eciş bücüş olduğunu farkedince mutfak için hiçbişey istememeye başladı :lol: :lol: :lol: Ama hem ufaklığa yaptığım oyuncaklarla hem de ona yaptığım gündelik pratik şeyler ile printera saygısı devam ediyor.

Özgür Evren Varol' Alıntı:
Çok şükür havalar güzel bu aralar, bahar-yaz tadında gidiyoruz.

Printeri ilk aldığım zamanlarda mutfak için bir sürü şey tsaraladım yada thingiverseden bulup bastım, eşimin çok hoşuna gitti, "printer kendini amorti etti" dedi :) ama sonra o şeylerin bulaşık makinasında yıkanınca eciş bücüş olduğunu farkedince mutfak için hiçbişey istememeye başladı :lol: :lol: :lol: Ama hem ufaklığa yaptığım oyuncaklarla hem de ona yaptığım gündelik pratik şeyler ile printera saygısı devam ediyor.
Desene Printer ev ortamında bir ağırlığı var Evren Hocam :laugh: :D

Bu arada bastığın şey, Hurricane bir parçası olacak ama sorma, söylemem, onu da sen bul ;D ;D

Desene Printer ev ortamında bir ağırlığı var Evren Hocam :laugh: :D

Bu arada bastığın şey, Hurricane bir parçası olacak ama sorma, söylemem, onu da sen bul ;D ;D

Yok Hurricane in bir parçası olmayacak ama hurricane de kullanılacak :)

kanat filetolarının son zımparalanma aşamasına geldim artık. Bu filetolar hücum kenarından firar kenarına kadar farklı yarıçaplarda kıvrıma sahip, o yüzden bu mereti bastım, tabanı 40 ucu 20 mm olan bir kesik koni aslında. bunun etrafına zımpara kağıdı sarıp filetoların zımparalanmasında zımpara bloğu olarak kullanacağım.

Yok Hurricane in bir parçası olmayacak ama hurricane de kullanılacak :)

kanat filetolarının son zımparalanma aşamasına geldim artık. Bu filetolar hücum kenarından firar kenarına kadar farklı yarıçaplarda kıvrıma sahip, o yüzden bu mereti bastım, tabanı 40 ucu 20 mm olan bir kesik koni aslında. bunun etrafına zımpara kağıdı sarıp filetoların zımparalanmasında zımpara bloğu olarak kullanacağım.
Eskiden olsa ip bobinleri vardı buna çok benzeyen, onları kullanırdık :D

Bu arada en yakın CANLI yayin tarihi tahminin nedir Evren Hocam ??

Eskiden olsa ip bobinleri vardı buna çok benzeyen, onları kullanırdık :D

Bu arada en yakın CANLI yayin tarihi tahminin nedir Evren Hocam ??

Evet hatırlıyorum o bobinleri. Aslında ben de eskiden farklı çaplarda silindirik objeler kullanırdım, ama çaplar arasındaki geçiş kademeli olduğu için aralarda biraz sıkıntı olurdu. Şimdi bunu deneyeceğim, kesintisiz çap geçişi yapmam mümkün olacak diye umuyorum. Bir nevi CVT yaptım kendimce :p

Dün akşam internet servis sağlayıcısı ofisine gittim tekrar, dedim hacı cuma başvurdum hız artışı için, 24 saatte olur dediler hala bir değişiklik yok nedir durum, adam baktı ekrana, ya haftasonuna denk gelmiş sizin başvuru arada kaynamış ben şimdi hallediyorum dedi, amma velakin sabah bir değişiklik yoktu :) internet hızı meselesi hallolur hallolmaz duyuruyu yayınlarız. Sorun çözülürse perşembe günü ilk bölümü yaparız diye umuyorum.

Evet hatırlıyorum o bobinleri. Aslında ben de eskiden farklı çaplarda silindirik objeler kullanırdım, ama çaplar arasındaki geçiş kademeli olduğu için aralarda biraz sıkıntı olurdu. Şimdi bunu deneyeceğim, kesintisiz çap geçişi yapmam mümkün olacak diye umuyorum. Bir nevi CVT yaptım kendimce [emoji14]

Dün akşam internet servis sağlayıcısı ofisine gittim tekrar, dedim hacı cuma başvurdum hız artışı için, 24 saatte olur dediler hala bir değişiklik yok nedir durum, adam baktı ekrana, ya haftasonuna denk gelmiş sizin başvuru arada kaynamış ben şimdi hallediyorum dedi, amma velakin sabah bir değişiklik yoktu :) internet hızı meselesi hallolur hallolmaz duyuruyu yayınlarız. Sorun çözülürse perşembe günü ilk bölümü yaparız diye umuyorum.
Evren bey modemi kapatıp açtınız mi bu tür değişiklikler de modemi kapatip açmak gerekiyor superonline da

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Evren bey modemi kapatıp açtınız mi bu tür değişiklikler de modemi kapatip açmak gerekiyor superonline da

Evet Kaptanım, her ne kadar görevliler hiçbirşey yapmanıza gerek yok dese de ben her kontrolden önce modemi kapatıp fişini çekip 3-4 dk bekleyip yeniden açtım. Halen de hız artmış değil. Bu coğrafyada bu tür işler yavaş gidiyor ben de alışığım aslında :) ama 24 saat içinde olur diyince bir an ümitlenmiştim :)

Celalettin Yazkan' Alıntı:

Kaptanım, bence Evren'i arada bir kapatıp açmak gerekiyor! :lol:

Deniz Tanrıverdi' Alıntı:
Kaptanım, bence Evren'i arada bir kapatıp açmak gerekiyor! [emoji38]
Evet control alt delete gerekli

Hurricane için İngiltereden gelen 3. Paket, yine jet hiziyla, 5 günde geldi ( adi posta).

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İçinde 0.4, 0.8, 1.6 ve 3.2 mm genişliğinde bantlar var. Bu meretler kanat ve gövdedeki panel birleşim yerlerini benzeştirirken kullanılacaklar. Ayrıca arka gövdedeki çıtaların biraz daha belirginleştirilmesi için de bunlarla bir deneme yapmak istiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi: