Uçan merdiven Fokker DR1

Oops :)

Pardon farketmemişim orda paylaşıldığını :( ama yeri burası kesinlikle :)

Sabaton bu aralar takıntı haline geldi bende. Keşke okullarda tarih derslerinde bu adamları dinletseler...

Katılıyorum.
Bu grubu oğlum sayesinde keşfettim ben de. Tüm şarkıları tarih dersi gibi.

Unutmuş olabilirsiniz, siz sormadan ben güncelleme yapayım:
OS 91 fs çok zayıf gelmişti ve ağırlık merkezini doğru ayarlamak için buruna 645 gr kurşun eklemek zorunda kalmıştım ya hani; o motoru ASP 120 FS ile değiştirdim. 15x6 pervane ile uçtum ama onu da 16x6 ile değiştireceğim. Ayrıca depo ve pil yeri değişikliği ile kurşunu söktüm, ilave herhangi bir ağırlık gerekmedi. Sonuç:

Yeniden ilk kalkış
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
İlk iniş denemesi:
İlk inişim:

Ama uçurması son derece zor bir model. Kuyruğun kısa olması nedeniyle, toplam kanat yüzeyinin de çok fazla olması nedeniyle her komutu bir kontra hamlesi ile 'tutmak' gerekiyor. Örneğin az bir yükseliş verip bırakınca sanki servo takılı kalmış gibi hareketine devam etmek istiyor. Bunu dengelemek için ise elevatörü bir miktar basıp öyle bırakmak gerekiyor.
Yusuf'un kulağıma üflediklerini burada anlatamayacağım ama uçak benimle uçuş boyunca konuştu: "En ufak hata yaparsan a... s..."...

Son düzenleme:
Abi ilk saniyeler sivrisinek istilasında kaldığınızı sandım :eek:

Abi bizim buralarda geçen haftalarda feci bir çekirge sürüsü geçişi vardı. Arabayla giderken sanki sise giriyormuşsun gibi oluyordu sürüye dalınca... ben de ilk videoda o hissi yaşadım yeniden. O kadar helikopter böceği ne arıyor hezarfende merak ettim doğrusu, mevsimsel birşey mi acaba...

Böcekler çok minikti. Dün ilk kez uzun yol yapmış arabanın tamponları gibiydi benim kanatlar. Fotoğrafta ne kadar belli oluyor bilemiyorum ama hücum kenarları böcek ölüsü doluydu.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Onlar aslında çok küçük sinekler.

İşte medyada gördüklerimize hemen inanmamamız gerektiğini bir kanıtı daha! ufacık sinekleri kocaman helikopter böceğiymiş gibi gösterebiliyor!

Acayip keyifli b,r hafta sonu geçirdim: