[Urun]: BLADE 230S İnceleme, Miaden ve 3D Performansi

Kurtarma şöyle çalışıyor. Bu helide .

Heli invert de iken çektiğinizde. Önce düzeltiyor bu düzeltme esnasında hafif iltifat kaybediyor ardından hover da duracak pich verip kurtarmayı sonlandırıyor

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cem abi maiden hayırlı olsun... Rescue ile bir kaç kırım yaşadıktan sonra rescueye artık güven kalmıyor. Benim 180 cfx te 2 kez rescue denemem yüzünden çakıldı. Ki öncesinde en az 10-15 kez düzgün çalışmıştı. Yani rescuenin sağı solu belli olmuyor :)

Sezgin YILDIZ' Alıntı:
Cem Bey kırım için geçmiş olsun, rescue tuşu için; palleri çıkartıp helinin pilini takın hold çekili olsun bu şekilde swash konumunu kumanda ile komut vererek değiştirin daha sonra rescue basınca swash ı paralel hale getiriyormu bir bakın bunu 3 farklı modda da deneyin tepkiler nasıl oluyor anormal birşey varmı. İbrahim Beyin dediği basılı tutma olayınıda denersiniz bu şekilde. Bir de videodaki uçuşunuzu hangi modda yaptınız fm1 mi ? fm2 mi ? Saygılar..

Pallere ilk hareketi verirken yani 5 sn kadar satability mod daha sonra model halen yerdeyken intermediate moda alıp throttle arttıp collective le düzelterek kalktım.

Havada her 3 modda da uçtum ama invertleri sadece agility de yaptım.

İnişe geçerken video nun sonuna doru belki sesten de anlaşılıyordu, sırasıyla agility den intermediate ve stability moda düşüp inişi stability modda yaptım. Diğer başarılı bir inişi de intermediate modda yaptım. Mesala Mustafa hep intermediate modaa iniş yaptı.

Rescu bench testi palleri çıkarttıp dener sonucu paylaşırım.

Bu benim çektiğim kırtarma videosu 1.50 sn. den başlıyorum.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Türker Akgün' Alıntı:
Cem abi hayırlı olsun, uçuş gayet güzel görünüyor. :thumbup:

Kırım olmasaymış elbette daha güzel olmurmuş :rolleyes: Ama sağlık olsun yinede, rescue'deki sorun da biran önce çözülür inşallah. :RCKolik:

Teşekkürler Türker,

Dediğin gibi kırımsız olsa daha keyifli olacaktı %p
Rescue problemi de herhalde benden kaynaklı gibi görünmeye başladı :embarras: Zaten tecrübe bu noktada devreye giriyor. Bir hata daha yaptım mesala, kırım sonrası Fatih ve Mustafa gelmeden modeli düştüğü yerden alıp uzaklaştım. Aslında olduğu gibi bırakmam ve alan taraması yapmam gerekirmiş. Belkide bunu yapmış olsam elimde yedeği olmayan basiy bir pal tutucu linkage ini bulabilirdim. Mecbur siparişverip bekleyeceğiz.

oguzhannn' Alıntı:
Cem abi maiden hayırlı olsun... Rescue ile bir kaç kırım yaşadıktan sonra rescueye artık güven kalmıyor. Benim 180 cfx te 2 kez rescue denemem yüzünden çakıldı. Ki öncesinde en az 10-15 kez düzgün çalışmıştı. Yani rescuenin sağı solu belli olmuyor :)

Oğuzhan Teşekkürler...

Senin durumunu bilmiyorum haklı olabilirsin, ancak benim durumda sanki ben hatalıymışım gibi gelmeye başladı :-\

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Burda en önemli sorun şu. Rescue tuşuna basmaya devam ettiniz mi yoksa paniğe kapılıp bıraktımızmı

Erhan Merhaba,

Muhtemelen basıp bıraktım ve rescue tamamlanmadı herhalde.

Kullanma kılavuzunun panic recovery bölümünü doğru okusaymışım sanırım bu sıkıntılar yaşanmazdı. İlgili bölümü tam anlamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Mesala sol bölümde kurtarmaya basılı tutarken control stick lerini (aileron ve elevator stick i olan sağ stick den mi bahsediyor ?) doğal pozisyonuna bırakın sonra model düzeldiyse collective stick i (sol stick mi ?) % 50 ye mi getirin diyor ?

Yani panic recovery kullnamaya ihtiyacınız olduğunda :

Aileron ve Elevator yani sağ sticki bırakın + Panic tuşuna basın ve bırakmayın, Throttle sticki yani soldaki sticki orta (herhalde % 50 den kasıt bu? % 50 den az olursa panik tuşu bırakıldığında model hızlıca irtifa kaybeder demek istiyor sanırım ?) noktaya getirin ve panic tuşunu bırakın.

Doğru mu anladım acaba ?

Teşekkürler...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kesinlike rescue sırasında başka sitiğe müdahale etmiyoruz. Ve pich vurve mutlaka %70 ve üstünde olsun

Acaba control stickleri neutral pozisyona getirin derken elevator ve aileron tamam da, throutle stick için de %0 ı mı kastediyor, ben de tam anlayamadım??? Yoksa neden sonrasında %50 ye getir desin ki?
Tecrübeli arkadaşların desteği gerekli :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Kesinlike rescue sırasında başka sitiğe müdahale etmiyoruz. Ve pich vurve mutlaka %70 ve üstünde olsun

Pitch curve sol stik yani throttle mi oluyor :)

Cem Tataroğlu' Alıntı:
Pitch curve sol stik yani throttle mi oluyor :)
Evet.

Erhan biz bide tail gain ayarını tam yapamadık sen kuyruk ayarı yaptınmı 230s de

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa Atabek' Alıntı:
Erhan biz bide tail gain ayarını tam yapamadık sen kuyruk ayarı yaptınmı 230s de

ne gibi sıkıntı oldu. eğer kuyruk pallerini ters takmadıysan bi sıkıntı olmaması lazım. ben her hangi bir ayar yapmadım.

birde bu kuyruk palinin bazan çarptığı bir plastik çıkıntı var. hatta bazen çat diye ses çıkıyor o yüzden. ben oranın bir kısmını falçata ile yonttum.

Full throttle da kuyruk kaçırıyodu intermediate mode da bariz tam tur, agality mode da ise de ceyrek tur kadar dönüyodu. kitapcikta p gain i gain vs biseyler yaziyor ama tam cakamadik olayi