Yeni Başlayanlar için Kumandalar Hakkında Genel Bilgiler

servet karadan' Alıntı:
Kusura bakmayın konuyla alakası yok ama görmüşken soruyum dedim, başka bi helikopterimden gelen devo 7 kumandamı s500 quadda kullanabilirmiyim. Yani soruyu biraz açıyım, helikopter alıcısı ve vericisini quadcoptere takabilirmiyim. Malzeme şu
Normal bir kumanda alıcısı olsa kullanabilirsin ama elindeki sadece bir alıcı değil, aynı zaman FBL dediğiniz heliler için kontrol kartı. Dolayısıyla çıkışları normal bir alıcıdan farklı çalışıyor. Bu nedenle bence Quadro taksanız bile sağlıklı sonuç vermeyecektir.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

merhabalar forumda öyle bi konu var mı bilmiyorum ama misal ben kumanda ve alıcı seti aldım ve hiç tecrübem yok kumanda ve alıcıyı nasıl eşleştiriyoruz kumandanın enerji girişi nasıl olur. esc ve servolara hangi kanallar bağlanır, hangi kanal kumandadaki hangi butona bağlıdır bu gibi bir konu varsa linkini atabilir misiniz ben bulamadım birde video olsa daha iyi olur öyle video varmıdır.
kumanda flysky is6 10 cnl olan modeli

İbrahim EROĞLU' Alıntı:
merhabalar forumda öyle bi konu var mı bilmiyorum ama misal ben kumanda ve alıcı seti aldım ve hiç tecrübem yok kumanda ve alıcıyı nasıl eşleştiriyoruz kumandanın enerji girişi nasıl olur. esc ve servolara hangi kanallar bağlanır, hangi kanal kumandadaki hangi butona bağlıdır bu gibi bir konu varsa linkini atabilir misiniz ben bulamadım birde video olsa daha iyi olur öyle video varmıdır.
kumanda flysky is6 10 cnl olan modeli

İbrahim kardeşim, bu amaçla elektronik ürünleri için kullanma kılavuzları yapıyorlar firmalar. :D
Şaka bir yana gerçekten de kumanda setinin kılavuzunu internetten bulup okumakla başlamanı öneririm.

sümer bey :D

haklısınız ama ya yabancı dil ise :)
şaka bi yana mantıklı.... bi bakayım

Ukalalık olarak alma ama teknoloji ile uğraşacaksan İngilizce yabancı dil olmamalı.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bence olmalı :)

İbrahim EROĞLU' Alıntı:
Bence hem olmalı hem olmamalı :)

Yabancı Dil olmalı (bilmek lazım anlamında )

Yabancı Dil olmamalı (bu dili bu hobi de yabancı kabul etmemek lazım anlamında)

q:

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mantıklı :D

Güzel bilgiler teşekkür ederim. forma yeni üye oldum ve içeriği baya geniş. Bu kumandalar ile ilgili birşey sormak istiyorum. elimde bozuk bir tane drone var şu 3.7 v motorlara sahip olan basit kapalı alan dronelarından, bir tane motoru bozuktu bende benzer çalışmayan başka dronun motorunu ona taktım ama ya gözümden kaçan bir kısa devre yana başka nedenden dolayı kartı yandı. asıl sormak istediğim bunun kumandası boşta kaldı ve atmak istemiyorum bunu nasıl değerlendire bilirim bu kumandayı kullanmak için illa o yanan kartın mı olması lazım evet şifreleme felan var ama bu kumandayı başka bir kart alıp kullanabilirmiyim.

Atın gitsin. O kumandaya alıcı bulamazsınız. Kart da yanmış olduğuna göre kullanım alanı yok gibi..

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
İyi günler ,
Benimde expo ile ilgili bir sorunum var.
Kumandam Futaba super cab9 , 72 mhz idi sonra assan modul alarak 2.4 ghzye çevirdim.
Futabanın gaz, dümen ,yükseliş ve yatış kanalları ile assan modülünkiler aynı değil. Esasen sıkıntısını gaz kolu dışındakilere expo ayarı yaparken yaşadım .
Bunun bir çözümü varmıdır acaba ?

Geçtiğimiz 10 Kasımda Pamukovada bir buluşma tertiplenmişti ve bende kendi 60 trainerimden devşirdiğim jet uçağımla kendi yaptığım jet motorumu ilk defa denemek üzere götürdüm.
syn Serdar Salta arkadaşımız denemeyi başarı ile tamamladı. Ancak ilk uçuş öncesi Gaz kolu hariç diğer kanallara expo yapmak istedi fakat farklı kanallar olduğundan expo yanlış kanala gitti. Gaz kolu assanda yükseliş dümenine ( farklıda olabilir, kumanda ve uçağın yanında değilim ) karşılık geldiğinden ve gaz eksposu olmadığı için yapamadık.

Assan modülü ben rahmetli Hitec Eclipse 7 kumandamda kullanmıştım. Ne kanal sıralamasında, ne de expo vs öyle bir sorun yaşamamıştım. Hitec ile Futabanın hem modülleri, hem de kanal sıralaması birbirinin aynısıdır. Dolayısı ile sorun başka bir şeyden kaynaklanıyor olmalı. Sanki bana biraz Mod2 Mod1 değişikliği gibi geldi ama...