Yeni Uçağım Domino

YENİ UÇAĞIM DOMINO

Rasim Öztürk' Alıntı:
Hasan da uçakçı çıktı :D Neyse eylülde iki takla atalım araziye çıktığımızda, belki fikri değişir :rolleyes:

yukarıda bir arkadas açıklamıştı benim durumu açıklayan ama suan mesajı bulamadım. kesin olmamakla beraber uçak olmasının ben de iki ana sebebi var. 1. bütçe 2. kendim yapmayı ve üretmeyi seven biri olmam. bütçe belki bir şekilde ayarlanır ama üretmek konusunda heli de hiç şansım yok. mesela ben isterim ki;

bir grup öğrenciye havacılığı sevdirmek için modelciliği tanıtmak için maliyeti düşük motorlu ya da motorsuz model uçaklar yapıp beraber zaman geçirmek. mesela bunu heli de yapmak çok zor öğrenci (ailelerin) bütçesi malum.
İsterim ki üretmeyi aşılamak için, düşünmeyi aşılamak için öğrencilerle beraber modeller yapmak/üretmek.
İsterim ki tanığım herkesin bir hobisi olsun kimi uçak kimi heli kimisininki denizcilik olsun.
İsterim ki.....

YENİ UÇAĞIM DOMINO

Rasim Öztürk' Alıntı:
Onu dünyada pek yapabilen yok, eğer olursa bu alanda bi ilk olur :laugh:

Söylediklerine tamamen katılıyorum kardeşim :agreed: Ama ne yapayım başka türlü ayak direyemedim helicilere çok baskı var çooo...k :lol: :lol: :lol:

HASAN HÜSEYİN ŞAHİN' Alıntı:
yukarıda bir arkadas açıklamıştı benim durumu açıklayan ama suan mesajı bulamadım. kesin olmamakla beraber uçak olmasının ben de iki ana sebebi var. 1. bütçe 2. kendim yapmayı ve üretmeyi seven biri olmam. bütçe belki bir şekilde ayarlanır ama üretmek konusunda heli de hiç şansım yok. mesela ben isterim ki;

bir grup öğrenciye havacılığı sevdirmek için modelciliği tanıtmak için maliyeti düşük motorlu ya da motorsuz model uçaklar yapıp beraber zaman geçirmek. mesela bunu heli de yapmak çok zor öğrenci (ailelerin) bütçesi malum.
İsterim ki üretmeyi aşılamak için, düşünmeyi aşılamak için öğrencilerle beraber modeller yapmak/üretmek.
İsterim ki tanığım herkesin bir hobisi olsun kimi uçak kimi heli kimisininki denizcilik olsun.
İsterim ki.....

İstediklerinin hepsini uçakta yapabilirsin kardeşim. Sen bu yolda devam et. Doğru yoldasın %p

YENİ UÇAĞIM DOMINO

...bir grup öğrenciye havacılığı sevdirmek için modelciliği tanıtmak için maliyeti düşük motorlu ya da motorsuz model uçaklar yapıp beraber zaman geçirmek...
Sanada yazık Hasan, kendin için de yaşa helici ol. :lollol: :lol: :lol:

YENİ UÇAĞIM DOMINO

Türker Akgün' Alıntı:
Sanada yazık Hasan, kendin için de yaşa helici ol. :lollol: :lol: :lol:

hayatı paylaştıkça yaşıyorum abi... :)

siz benim daha diğer tarafımı bilmiyorsunuz ki bir taraftan da denizciyim(olmaya çalışıyorum). Hayal edin bi; hafta sonu motorlara atlıyoruz, kızımla iniyoruz sahile atlıyoruz tekneye iki gün koy koy geziyoruz dünyadan bağımsız. İşte kendin için yaşamak budur fikrimce. :) Saygılar

YENİ UÇAĞIM DOMINO

... Hayal edin bi; hafta sonu motorlara atlıyoruz, kızımla iniyoruz sahile atlıyoruz tekneye iki gün koy koy geziyoruz dünyadan bağımsız. İşte kendin için yaşamak budur fikrimce. :)
Tek kelime ile harika Hasan, kızınızla sevdiklerinizle daha da güzel günleriniz olsun inşallah. :bravo: :bravo: :bravo:

Madem hayal kuruyoruz bende durum şu; oğlumla heliye atlıyoruz, sahile land-in yapıp denizin üstünde ikişer pil RC helilerimizi uçuruyoruz sonra tekrar helimize binip koyu, dağı, denizi gezip keyfimize bakıyoruz. Eve dönüşte de günü taclandırmak için yeni helilerimizi sipariş geçiyoruz.......

Vay beeeee budur :lollol: :lol:

YENİ UÇAĞIM DOMINO

Vay bee , hayaller ne güzel ... :D , durun ben de bir hayal kurayım diyeceğim de , forumun altyapısı kaldırmaz şimdi..... :lol: İnşallah herkes birgün hayaline kavuşur diyelim...... :thumbup:

YENİ UÇAĞIM DOMINO

Aşırı sıcaklar nedeniyle kulaklardan akma aşmasına gelen beyinlerin soğutulabilmesi için, forumu birkaç gün dinlendirsek mi acaba buzdolabında?! :lollol:

YENİ UÇAĞIM DOMINO

Uçakçıların hayali son derece yalın. Öğleden sonra işleri toparlayıp Hezarfen'e kaçabilsek de iki üç sorti uçabilsek...

YENİ UÇAĞIM DOMINO

Türker Akgün' Alıntı:
... denizin üstünde ikişer pil RC helilerimizi uçuruyoruz ....

aslında merak ettiğim birşeydi bu dediğiniz deniz üzerinde heli ile çok iyi görsel yakalanabilir acaba mümkün mü? fikrimce baya bi riskli olur şahsen ben heli m olsa bu riski alamazdım herhalde :( ya denize düşerse :eek:

YENİ UÇAĞIM DOMINO

Türker abi ekstrem işleri sever :) Onlar yapar da biz yapamaz mıyız serilerini takipteyiz :laugh:

YENİ UÇAĞIM DOMINO

Rasim Öztürk' Alıntı:
Türker abi ekstrem işleri sever :) Onlar yapar da biz yapamaz mıyız serilerini takipteyiz :laugh:
Rasim dikkat edersen ben hep zaten yapılmış olan şeyleri yapıyorum, helimi riske atmayı sevmem önce birileri yapsın bir görelim bakalım değil mi :lollol: :lollol:

YENİ UÇAĞIM DOMINO

Elektrik ve elektronik bilgim zayıf olduğundan ne yapacağımı bulamadım :'(

Dedim ki uçağın montajına başlamadan şu servoları bir bağlayıp deneyeyim.
1. kanal aileron
2. kanal elevatör
3. kanal gaz (esc)
4. kanal rudder
şeklinde daha önce aldığım alıcıma bağladım. (İnşallah doğru bağlamışımdır.)

Sormak istediğim ise yine daha önce aldığım
pili ve
voltaj monitörünü nereye ne şekilde bağlayacağım?

Konu benim tamamen yabancısı olduğum bir konu olduğu için bulamadım nereye bağlayacağımı. Pilin ve voltaj monitörünün bağlantı uçları da aynı. Vallahi çözemedim ben bu işi :lollol:

Bu arada bu günlerde pek fazla aranızda olamıyorum. Kusuruma bakmayın. Malum Diyarbakır karışık. :-\

YENİ UÇAĞIM DOMINO

İsmail BAYAT' Alıntı:
Elektrik ve elektronik bilgim zayıf olduğundan ne yapacağımı bulamadım :'(

Dedim ki uçağın montajına başlamadan şu servoları bir bağlayıp deneyeyim.
1. kanal aileron
2. kanal elevatör
3. kanal gaz (esc)
4. kanal rudder
şeklinde daha önce aldığım alıcıma bağladım. (İnşallah doğru bağlamışımdır.)
Futaba kanal sıralaman doğru İsmail :thumbup:

İsmail BAYAT' Alıntı:
Sormak istediğim ise yine daha önce aldığım
pili ve
voltaj monitörünü nereye ne şekilde bağlayacağım?

Konu benim tamamen yabancısı olduğum bir konu olduğu için bulamadım nereye bağlayacağımı. Pilin ve voltaj monitörünün bağlantı uçları da aynı. Vallahi çözemedim ben bu işi :lollol:
NiMH pili alıcının boş herhangi bir kanalına bağlayabilirsin, örneğin kanal-8.

Pil monitörünü yapacağın Y kablo ile direkt pile bağlayabileceğin (Y kablo- 1 ucu pili bağlı, diğer 2 uçtan birisi alıcıya diğeri ise Voltage Monitor bağlı) gibi boşta olan alıcı kanallarından birisine de bağlayabilirsin.

İsmail BAYAT' Alıntı:
Bu arada bu günlerde pek fazla aranızda olamıyorum. Kusuruma bakmayın. Malum Diyarbakır karışık. :-\
Valla allah yar ve yardımcımı olsun İsmail :-\

YENİ UÇAĞIM DOMINO

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Valla allah yar ve yardımcımı olsun İsmail :-\

Mehmet Abi sağol Allah razı olsun

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bu arada pil ile alıcı arasına bir de switch uygun olur.

Sümer Abi onu da mı y kablo ile bağlayacağım? Switch (on/off anahtarı) var elimde ama switch+pil+monitör+alıcı dörtlüsü daha bir karmaşık gibi sanki ama anlatırsanız onu da yaparım abi %p