Yeni Uçağım Domino

YENİ UÇAĞIM DOMINO

Pilden switch'e, switch'ten alıcının boş bir kanalına.
Voltaj göstergesi de ayrı bir boş kanala.
Oldu da bitti maaşallah... :)

Diyarbakır'da aldığım ve sizlerin engin tecrübeleri ile toplamaya çalıştığım ancak bir türlü bitiremediğim Dominom uçuşa hazır hale geldi. Nasıl mı? Anlatayım.

Diyarbakır'dan İstanbul'a sonrasında da Ankara'ya geldim. Tabi 3 yılda 2 il değiştirince ve iş yoğunluğundan doğal olarak uçağıma elimi süremedim. Montajının bir kısmı bitmiş ama yarım kalmış uçağımın montajına devam etmek istiyordum. Ankara'da internetten modelci arkadaşlar ile tanışma arayışına girince Model Uçak Kulübü derneği üyeleri ile tanıştım. Bütün hepsi ayrı bir tecrübe olan arkadaşlar bana yardımcı olmak için ellerinde geleni yapacaklarını tek tek söylediler. Uçağın motoruna dokunmaya cesaret edemediğimi Okan ÇİNDEMİR kardeşime söyleyince o da yardımcı olacağını söyledi sağolsun. Bu bana cesaret verdi. Aldım elime uçağı doğru Okan kardeşimin yanına :halay:

Okan kardeşim ile eksikliklerini tamamlayıp motorun montajını ve rodajını yapmayı planlarken Yıldırım Abi ile tanıştım. Tecrübesi, insanlığı ve kibarlığı ile beyefendi bir insan olduğu duruşundan belliydi. Mütevaziliği de cabası ;) Her ikisi de bana çok sıcakkanlı yaklaşınca benim bütün cesaretim yerine geldi. Uçağımın eksikliklerini tamamlayıp motorunu ve benzin deposunu takmak, bütün servoların ince ayarlarını yapmak Yıldırım Abi'nin alın teri olacakmış demek ki ona kısmet oldu.

Okan kardeşim de motorun rodajı için kolları sıvayınca değmeyin keyfime. :yuppi:

DOMİNO ARTIK HAZIR. İnşallah en kısa zamanda maiden videolarını da sizlerle paylaşırım.

Benden bugüne kadar bilgilerini ve tecrübelerini eksik etmeyen bütün :RCKolik: üyelerine, abilerim Sümer YAMANER'e, Ömer ERKAN'a, Türker AKGÜN'e, Mehmet KÜÇÜKSARI'ya, Ankara Model Uçak Kulübü üyelerine, Yıldırım Abi'ye, Okan ÇİNDEMİR kardeşime, Melih ULUPINAR'a ve bütün herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Benden bugüne kadar bilgilerini ve tecrübelerini eksik etmeyen bütün RC kolik üyelerine, abilerim Sümer YAMANER'e, Ömer ERKAN'a, Türker AKGÜN'e, Mehmet KÜÇÜKSARI'ya, Ankara Model Uçak Kulübü üyelerine, Yıldırım Abi'ye, Okan ÇİNDEMİR kardeşime, Melih ULUPINAR'a ve bütün herkese teşekkür ederim.
Esas konuyu unutmayıp, arada geçen tüm süreci güzel bir şekilde özetlediğim için bizler teşekkür ederiz @İsmail Alper BAYAT %p

DOMİNO ARTIK HAZIR. İnşallah en kısa zamanda maiden videolarını da sizlerle paylaşırım
Merakla bekliyoruz :)

Diyarbakır'da aldığım ve sizlerin engin tecrübeleri ile toplamaya çalıştığım ancak bir türlü bitiremediğim Dominom uçuşa hazır hale bile geldi. Nasıl mı? Anlatayım.

Diyarbakır'dan İstanbul'a sonrasında da Ankara'ya geldim. Tabi 3 yılda 2 il değiştirince ve iş yoğunluğundan doğal olarak uçağıma elimi süremedim. Montajının bir kısmı bitmiş ama yarım kalmış uçağımın montajına devam etmek istiyordum. Ankara'da internetten modelci arkadaşlar ile tanışma arayışına girince Model Uçak Kulübü derneği üyeleri ile tanıştım. Bütün hepsi ayrı bir tecrübe olan arkadaşlar bana yardımcı olmak için ellerinde geleni yapacaklarını tek tek söylediler. Uçağın motoruna dokunmaya cesaret edemediğimi Okan ÇİNDEMİR kardeşime söyleyince o da yardımcı olacağını söyledi sağolsun. Bu bana cesaret verdi. Aldım elime uçağı doğru Okan kardeşimin yanına :halay:

Okan kardeşim ile eksikliklerini tamamlayıp motorun montajını ve rodajını yapmayı planlarken Yıldırım Abi ile tanıştım. Tecrübesi, insanlığı ve kibarlığı ile beyefendi bir insan olduğu duruşundan belliydi. Mütevaziliği de cabası ;) Her ikisi de bana çok sıcakkanlı yaklaşınca benim bütün cesaretim yerine geldi. Uçağımın eksikliklerini tamamlayıp motorunu ve benzin deposunu takmak, bütün servoların ince ayarlarını yapmak Yıldırım Abi'nin alın teri olacakmış demek ki ona kısmet oldu.

Okan kardeşim de motorun rodajı için kolları sıvayınca değmeyin keyfime. :yuppi:

DOMİNO ARTIK HAZIR. İnşallah en kısa zamanda maiden videolarını da sizlerle paylaşırım.

Benden bugüne kadar bilgilerini ve tecrübelerini eksik etmeyen bütün RC kolik üyelerine, abilerim Sümer YAMANER'e, Ömer ERKAN'a, Türker AKGÜN'e, Mehmet KÜÇÜKSARI'ya, Ankara Model Uçak Kulübü üyelerine, Yıldırım Abi'ye, Okan ÇİNDEMİR kardeşime, Melih ULUPINAR'a ve bütün herkese teşekkür ederim.

Merhaba. :)

Konuyu foruma ilk üye olduğum zamanlar da okumuştum. 3 yıl önce proje tamamlanmadan askıya alındı diye düşünürken, şimdi tekrar hayata dönmesi çok sevindirici. Ayrıca pistte uçağınızı da bire bir görme şansım oldu ve gerçekten çok beğendim. Umarım kısa sürede maideni canlı canlı izleme şansımız olur. :)

Bu buluşma da pist baya bir kalabalıktı. Yan yana aynı safta olmamıza rağmen muhabbet etme şansımız olmadı. (Gerçi foruma üye olduğunuzu bilseydim ne yapar eder tanışırdım sizinle. :thumbup:) Artık bundan sonra ki buluşmalar da bol bol muhabbet ederiz. :D

Şimdiden kırımsız uçuşlar. :saygilar:

Esas konuyu unutmayıp, arada geçen tüm süreci güzel bir şekilde özetlediğim için bizler teşekkür ederiz

Abi emek, bilgi ve tecrübe önemli evet ama paylaşmak daha da önemli Diyarbakır'da ben nereden bulacaktım bu kadar güzel insanı bir arada. Hem of puf bile demeden her soruma (bazılarına göre saçma bile olsa) cevap verdiniz ne diyeyim size sonsuz teşekkürler iyi ki varsınız :RCKolik:

Son düzenleme:
Konuyu foruma ilk üye olduğum zamanlar da okumuştum.

O zamanlar siz de yeni başladıysanız benden önce uçurdunuz diyebiliriz :lol:

Ayrıca pistte uçağınızı da bire bir görme şansım oldu ve gerçekten çok beğendim. Umarım kısa sürede maideni canlı canlı izleme şansımız olur.

Sizin uçak da güzel olmuş ellerinize sağlık. Uçağı ben kapladım dediğinizde hayranlıkla bakmıştım uçağınıza. İnşallah maidende de yanımda olursunuz. İşte o zaman el titremesini başkasında da görme fırsatınız doğar. ;)
Bu buluşma da pist baya bir kalabalıktı. Yan yana aynı safta olmamıza rağmen muhabbet etme şansımız olmadı. (Gerçi foruma üye olduğunuzu bilseydim ne yapar eder tanışırdım sizinle. :thumbup:) Artık bundan sonra ki buluşmalar da bol bol muhabbet ederiz. :D

Ben de daha kulüpteki birçok insanla yeni tanışıyorum. İnşallah bol bol muhabbet ederiz.

Şimdiden kırımsız uçuşlar. :saygilar:

Teşekkür ederim

• Sevdim
Tepkiler: Selçuk Erdoğmuş
Uçağı pistte görüp @Selçuk Erdoğmuş ile üzerinde kısa bi muhabbetimiz olmuştu güzel bir trainer gibi görünüyor. Kırımsız uçuşlar dilerim. Bu arada RCkolik Ankara başlığına ve whatsapp grubumuza da bekleriz :)

• Beğen
Tepkiler: Selçuk Erdoğmuş
O zamanlar siz de yeni başladıysanız benden önce uçurdunuz diyebiliriz :lol:

İlk nitro uçuşuma şahit oldunuz :) Fotobloktan yapıp uçurduğum birkaç model var. Nitro uçağımın yanında ki mavi/beyaz uçağı da fotobloktan yapmıştım. Yeni yeni uçmayı öğreniyorum. :)

Sizin uçak da güzel olmuş ellerinize sağlık. Uçağı ben kapladım dediğinizde hayranlıkla bakmıştım uçağınıza. İnşallah maidende de yanımda olursunuz. İşte o zaman el titremesini başkasında da görme fırsatınız doğar. ;)

Çok teşekkür ederim. ? Maiden zamanını haber verin size destek için orada oluruz. :D