Yeniyim ve RC Uçak İçin Yardım İstiyorum.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Abi Wing Tiger tamam da WingDragon çok uyuzum ya.. Belki şu ana kadar gördüğüm kullanıcı profilinden ötürüdür :laugh: :D
Olur mu Mehmet abi çok ayıp ettin şimdi. ??? Ben çok seviyorum Wing Dragon'cu muhabbetlerini, epeydir unutmuşsun sen o neşeli günleri. ;D Ben hemen hatırlatayım.

Heli Man : Ne kadar daha kaldı uçuş süreniz acaba ? (Kendisi yaklaşık 20 dakikadır inmesi için beklenmektedir.)
Wing Dragon Man : Valla onu tam olarak bilemiyorum, yere çarpınca bırakıyorum.

Heli Man : İniş takımı olmaması çok enteresan.
Wing Dragon Man : Esasında vardı da ben gerekli görmedim. Kalkış elden atma, iniş gazı kapatma.

Heli Man : Hiç simulatör çalıştınız mı, daha kontrollü uçurabilirsiniz o zaman.
Wing Dragon Man : Simulatör'den sıkılıyorum. Böylesi daha eğlenceli, zaten kırılmıyor kırılsa da çok ucuz.

Heli Man : Ben uçarken rica etsem bekleyebilir misiniz ?
Wing Dragon Man : Siz uçun hocam birşey olmaz.

Heli Man : Modelinizi uçururken uçuşa konsantre olsanız daha iyi olmaz mı ?
Wing Dragon Man : Uçuş bahane muhabbet şahane. ;D Uç uç nereye kadar hocam, uçarken bir iki muhabbet daha keyifli oluyor.

Heli Man : Kanat, yatay/dikey stabilizör sallanıyor...
Wing Dragon Man : Easy man, bantlarız...

Heli Man : Motor çıkacak gibi hareket ediyor...
Wing Dragon Man : Birkaç aydır öyle zaten, olmadı japonlarız...

Heli Man : Servonun biri çalışmıyor...
Wing Dragon Man : O servo çalışmasa da olur önemli değil...

Ve daha niceleri. Çok seviyorum bu muhabbetleri........ :lollol: :lol: :lol:

Böyle insanlar yüzünden wd eziliyor :lollol:

Zaten o kişinin amacı ilerlemek olamaz o uçsun öyle. Ben aldım ilk gerçek uçuşumu yaptım bana kontrolleri öğretti. İşini yaptı yani sonra başka modellere geçtim. Şimdiye kadar değişik tarzda uçaklar uçurdum wd ile başladığım için zorluk falan çekmedim. :D

neymiş bu wing dragon yav, türker nası bir anlatımdır o :D, çok şey kaçırmışız bu hayattan bir wing dragon sahibi olmayrak bunu anladım :D

Türker Akgün' Alıntı:
Olur mu Mehmet abi çok ayıp ettin şimdi. ??? Ben çok seviyorum Wing Dragon'cu muhabbetlerini, epeydir unutmuşsun sen o neşeli günleri. ;D Ben hemen hatırlatayım.
.......
Gerçekten ne günlerde ya :lollol: :lol: Bazı arkadaşlar bu yazılanları Türker abartmış diye düşünecekler, Yemin ederim az bile yazmış, daha neler neler yaşadık biz bu meşhur WING DRAGON yüzünden :laugh: ;D Beni nerede ise uçaktan / uçakçılardan soğutacaktı o kadar diyeyim yani :lol: :lol:

Türker Akgün' Alıntı:

Heli Man : Ne kadar daha kaldı uçuş süreniz acaba ? (Kendisi yaklaşık 20 dakikadır inmesi için beklemektedir.)
Wing Dragon Man : Valla onu tam olarak bilemiyorum, yere çarpınca bırakıyorum.

Heli Man : İniş takımı olmaması çok enteresan.
Wing Dragon Man : Esasında vardı da ben gerekli görmedim. Kalkış elden atma, iniş gazı kapatma.

Heli Man : Hiç simulatör çalıştınız mı, daha kontrollü uçurabilirsiniz o zaman.
Wing Dragon Man : Simulatör'den sıkılıyorum. Böylesi daha eğlenceli zaten kırılmıyor, kırılsa da çok ucuz.

Heli Man : Ben uçarken rica etsem bekleyebilir misiniz ?
Wing Dragon Man : Siz uçun hocam birşey olmaz.

Heli Man : Modelinizi uçururken uçuşa konsantre olsanız daha iyi olmaz mı ?
Wing Dragon Man : Uçuş bahane muhabbet şahane. ;D Uç uç nereye kadar hocam, uçarken bir iki muhabbet daha keyifli oluyor.

Heli Man : Kanat, yatay / dikey stabilizör sallanıyor...
Wing Dragon : Easy man, bantlarız...

Heli Man : Motor çıkacak gibi hareket ediyor...
Wing Dragon : Birkaç aydır öyle zaten olmadı japonlarız...

Heli Man : Servonun biri çalışmıyor...
Wing Dragon : O servo çalışmasa da olur önemli değil...

Valla bu yazı beni ziyadesi ile hem mutlu etti hem de ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimi göstermiş oldu.
Tam bana göre bir model (Bu arada sizleri Ti'ye almak için yazmadığımı ve gayet ciddi olduğumu tüm samimiyetimle ifade etmek isterim.)

Zira ben havada iken biraz da kontrolü kaybedince uçak düşecek diye panikliyorum.

Teşekkürler.

anlaşıldı bende bu iki uçaktan birini alcam sevenide çok sevmeyenide :) ama thk nın sitesinde stokta yok diyor ne zaman gelir allah bilir.. bunlarda aliexpress den satın alıyor olmasın sakın? ;D ???

Simülatör yetmiyor bence daha da fazlası lazım. Hedeflerinizi belirlemekte bence erken davranın daha kaç aylık hobiciyim ev malzeme yığını oldu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Abilerim sizlerin beğenmediği model bu mu? Bundan THK da varmış şuanda 490tl ne diyorsunuz? Harbiden uçağa benzemiyor ben evde biraz muşamba parçası birazda çıtadan yaparım heralde ;D :laugh:

https://thkmodelucak.com/store/product/1002-500-size-sporster

Oğuz Emre Özdemir' Alıntı:
Abilerim sizlerin beğenmediği model bu mu? Bundan THK da varmış şuanda 490tl ne diyorsunuz? Harbiden uçağa benzemiyor ben evde biraz muşamba parçası birazda çıtadan yaparım heralde ;D :laugh:
Kimse onun için uçak demedi zaten Oğuz dikkat edersen. ;D Uçak değil Wing Dragon o, uçan birşey. :lollol: :lol: :lol:

Havacılık tarihinde THK'nin modelciliğe attığı en büyük kazık olarak tanımlıyorum ben kendisini. Modelcilik açısından global boyutta DJI ne yaptıysa, Wing Dragon'da Türkiye ölçeğinde onu yapmıştır bana göre.

Hiçbir altyapı, bilgi ve kültüre sahip olmaksızın 500 TL'yi veren herkesin uçabilir olmasını sağlamak hobiye fayda değil zarar vermektedir. Elbette bu tamamen benim şahsi fikrimdir. :saygilar:

Dostum al gitsin birlikte uçururuz.

Ben genellikle "Aklında kalacağına yanında olsun tarzını" benimsiyorum.

Türker Akgün' Alıntı:
Hiçbir altyapı, bilgi ve kültüre sahip olmaksızın 500 TL'yi veren herkesin uçabilir olmasını sağlamak hobiye fayda değil zarar vermektedir ve bu tamamen benim şahsi fikrimdir. :saygilar:

Yaşlanıyor muyum ne. Türker ile benzer düşünüyorum. Allahım ne oluyo bana... :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Dostum al gitsin birlikte uçururuz.

Ben genellikle "Aklında kalacağına yanında olsun tarzını" benimsiyorum.

Abi sende zaten dragon var bende yanına tiger alayım o zaman birlikte takılırız sende bana öğretirsin hemde :)

Sümer Yamaner' Alıntı:
Yaşlanıyor muyum ne. Türker ile benzer düşünüyorum. Allahım ne oluyo bana... :)
Zihni aktivite olarak seni tanıdığım, bildiğim kadarıyla yaşlanma olasılığın benim hesaplarıma göre matematiksel olarak 1/0 çıkıyor Sümer abi. :laugh:

Bu durumda üzülerek bu konuda aynı fikirde olduğumuzu söylemek durumundayım. ;D ;D ;D