Yeniyim ve RC Uçak İçin Yardım İstiyorum.

Oğuz Emre Özdemir' Alıntı:
Yavru ceylan geldi kurdum bir arzası yok çok şükür :) Yarında bi sıkıntı olmazsa sim kumandası alıp çalışmalara başlayacağım :) :evil:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
wd mi wt mi derken sport cub almışsınız
Hayırlı olsun :)

Kadir Kurt' Alıntı:
wd mi wt mi derken sport cub almışsınız
Hayırlı olsun :)

Teşekkür ederim kardeşim valla aynen öyle oldu bende gaza geldim birden :D aletin videolarını felan izledim çok güzel uçuyordu. Aslında bide bunun safe teknolojili olan bi modeli vardı o biraz daha pahalı olduğu için bunu alayım dedim bakalım uçurabilcez mi :)

Yavru ceylan geldi kurdum bir arzası yok çok şükür :) Yarında bi sıkıntı olmazsa sim kumandası alıp çalışmalara başlayacağım :) :evil:
Hadi hayırlısı olsun Oğuz, kırımsız uçuşlar. :)

İyi akşamlar herkese. Tekrar rahatsız ediyorum ama yeni bi model gördüm ve yeni başlayanlar için çok ideal olduğunu düşünüyorum. çünkü bu modelde safe teknolojisi var ve uçağı yere çakma imkanı yok gibi duruyor. Sizden de yorum istiyorum :) ayrıca yanında gelecek olan kumandanın sim uyumu var mıdır yok mudur onu çözemedim açıkçası :rolleyes:

Oğuz bey, öncelikle yeni modeliniz hayırlı ve uğurlu olsun. Bol ve kırımsız uçuşlar diliyorum.

Zamansızlıktan dolayı size vakit ayıramadım. En kısa zamanda telafi ederiz inşallah.

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Oğuz bey, öncelikle yeni modeliniz hayırlı ve uğurlu olsun. Bol ve kırımsız uçuşlar diliyorum.

Zamansızlıktan dolayı size vakit ayıramadım. En kısa zamanda telafi ederiz inşallah.

Bülent abi çok teşekkür ederim..Sim çalışmalarınada inş başlayacağım 1-2 gün içinde.. valla abi zaman bulursan acısını çıkaralım derim ben :) :evil:

Herkese selamlar.. Öncelikle daha önce hiç uçağım olmadı yani bu hobide çok yeniyim. Bikaç gündür forumu geziyorum öneriler için ve kafamda bişeyler şekillendi ama maalesef birazda maddiyat zorluyor insanı :) THK nın sitesinde ki wing tiger ve wing dragon uçakları sıfırdan başlayanlar için ideal duruyor.. Galiba orda taksite almak mümkün. Bu 2 modelin kanat açıklığıda 1000mm den fazla ve galiba yeni başlayanlar için bu iyi birşey. En azından benim anladığım kadarıyla :) Peki daha küçük uçaklar konusunda ne düşünüyorsunuz? Planörde olabilir. Aşşağıdaki 2 örnek içinde yeni başlayanlar için uygun olup olmadığını yorumlarsanız sevinirim.. Teşekkürler herkese iyi günler :)

NOT: İnternetten alacağım herhangi bir uçakla birlikte gelecek olan kumandanın sim uyumunda bir sıkıntı olur mu?
Kardeşim bende senin gibi yeniyim gecen hafta başladım foruma.
1.cisi dihedral acisi(kanadi V şekline benzer hafiften olan üstten uçaklar baslangic ucagiymiş.
2. Sim uyumlu kumanda isi biraz sıkıntı. En iyisi direkt sim kumanda almak. Benim ilk ucak planim şu
Ucagi kendin yap kira kira öğren... Wing tiger- Decathlon- piper citabria gibi ustten dihedral kanatli ucaklar bizlere uygun ve guzel modeller. Ben iyi bir kumanda alip kirarak ogrenicem. Citabria rc-30 u kendim yapicam. (uçak yapmak gemi yapmaktan daha kolay ve ucuz bana..

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi