1/10 ölçekli Chris-Craft Riviera ve treyler yapımı (3D tasarım ve baskı)

Abi gerçekten ellerine sağlık. Ben de rc bir tekne yapmak istiyorum ama plan bulamıyorum, kendi planladığım şeyi yapmak için de biraz acemi hissediyorum kendimi. Nereden düzgün ve anlaşılır plan bulabilirim?

Abi gerçekten ellerine sağlık. Ben de rc bir tekne yapmak istiyorum ama plan bulamıyorum, kendi planladığım şeyi yapmak için de biraz acemi hissediyorum kendimi. Nereden düzgün ve anlaşılır plan bulabilirim?

Teşekkür ederim.

Açıkçası tekne planları konusunda çok fazla kaynak sahibi değilim. Eğer bedava plan arıyorsan şu aşağıdaki adresteki planlara bakabilirsin:

Plan satın alırım dersen de İngiltere'de Sarik hobbieste bolca plan mevcut:

Ayrıca Yurtiçinde de bolca plan satın alma şansın var, hala aktif mi bilmiyorum ama gemi modelcileri derneğini araştırabilirsin. Aşağıdaki adreste de hem bilgi hem plan bulabilirsin. Hem dernek hem de aşağıdaki site çoğunlukla statik modeller üzerine ama

Benim bildiğim plan kaynakları bunlar. Mutlaka çok daha fazlası vardır ama kendin araştırman da fayladı olur.

Kolay gelsin :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Teşekkür ederim.

Açıkçası tekne planları konusunda çok fazla kaynak sahibi değilim. Eğer bedava plan arıyorsan şu aşağıdaki adresteki planlara bakabilirsin:

Plan satın alırım dersen de İngiltere'de Sarik hobbieste bolca plan mevcut:

Ayrıca Yurtiçinde de bolca plan satın alma şansın var, hala aktif mi bilmiyorum ama gemi modelcileri derneğini araştırabilirsin. Aşağıdaki adreste de hem bilgi hem plan bulabilirsin. Hem dernek hem de aşağıdaki site çoğunlukla statik modeller üzerine ama

Benim bildiğim plan kaynakları bunlar. Mutlaka çok daha fazlası vardır ama kendin araştırman da fayladı olur.

Kolay gelsin :thumbup:
Abi ilgilendiğin ve bana yardımcı olduğun için teşekkür ederim. ??

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Bu projeye yarım mı kaldı ? Trayler tamam da tekne henüz basılmadı değil mi @Özgür Evren Varol kardeşim ?

Adminim, malum bu projeye girme amacım özellikle yaz aylarında uçuşa gidemediğim zamanlarda sitenin göletinde eğlenmekti, ama bir gün arabayı kullanırken sitenin güvenlikleri gelip "yassah kardeşim" şeklinde kovaladılar beni keyfim kaçtı, sonra da zaten araba pistine gidip gelmeye başlayınca yaz eğlencesi yarış pisti haline geldi bu proje de ikinci plana atıldı. Ama yarım bırakmak gibi bir niyetim yok, zira çöpe atamayacak kadar ilerledim :) sadece öncelik sırasında arkalara düştü biraz :)