450 Size MD500D Fuselage Restorasyon

Minik bir detay verelim.Bu akşam da yetiversin..

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Kuyruk da tamam , bu arada patron geldi :D , maideni yapamadık ama çok bir iş de kalmadı , nihai durum , paller balans olacak , kuyruk servo teli ayarlanacak , ünite ayarlanacak , önce çıplak uçuş sonra gövdeli uçuş derken alabilirsem yüksek C değerli taze bir 3S pille uçuşa hazır olacak inşallah.

Hakan hocam ellerine sağlık, çok güzel bir model oldu, küçük modelde böyle skeyl işler daha da zordur bilen bilir gören görür :)

Ama bir de kokpit lazım, malum :)

İnşallah keyifle kırımsız günlerde uçurursunuz :thumbup: :saygilar:
Evren hocam çok teşekkür ederim , imkanlar dahilinde yapabildiğim bu oldu , kokpit işini de mutlaka yapacağım lakin önce bir uçurup , ağırlık merkezini dengeleyen o nal gibi pili nereye ve nasıl saklarım onu göreyim , eğer çok ileriye götürmeden bir yerleşim şekli bulursam , kokpiti de gönül rahatlığı ile yaparım , tek sıkıntı ilave ağırlık olmadan o pili kokpit alanını bitirmeden yerleştirmek kaldı :):saygilar:

Biliyorum benim gibi herşeyi kendiniz yapmayı seviyorsunuz :) ve benden daha iyi yapıyorsunuz, ama yine de söyleyeyim, eğer kokpit için aklınızda olan detaylardan 3D yazıcıyla yapımı daha kolay veya güzel olacağını düşündüğünüz birşeyler varsa söyleyin lütfen, gelmeden önce halletmeye çalışır yanımda getirip size ulaştırırım. Meretin her yanı cam malum, içerisinin boş kalmaması lazım kesinlikle :)

Biliyorum benim gibi herşeyi kendiniz yapmayı seviyorsunuz :) ve benden daha iyi yapıyorsunuz, ama yine de söyleyeyim, eğer kokpit için aklınızda olan detaylardan 3D yazıcıyla yapımı daha kolay veya güzel olacağını düşündüğünüz birşeyler varsa söyleyin lütfen, gelmeden önce halletmeye çalışır yanımda getirip size ulaştırırım. Meretin her yanı cam malum, içerisinin boş kalmaması lazım kesinlikle :)
Ustam teklif reddedilemeyecek kadar güzel, ama sizin de önünüzde o kadar çok proje var ki , bizim kokpit sizi bölmesin , zaman konusunda sıkıntımız yok, hem zaten sadece kokpit için değil , 3 eksen freze içinde çok şiddetli , kötü planlarım var aklımda , mesele 250 sınıf için 5 blade rotor head gibi :evil::thumbup::halay:

Konuyu güncel tutarken aslında tek başına ayrı bir konu olabilecek, helikopterlerde WİRE STRİKE PROTECTİON SYSTEM'in öneminden de bahsedelim.
Bildiğiniz gibi helikopterin önünde bulunan kılıç gibi , antene benzeyen çıkıntılar olur .Bunlar an geldiğinde hayat kurtarıcı olabiliyor , ben modelimde bunları da simüle etmeye çalışacağım için , bilmeyenler için ön bilgilendirme yapayım dedim.
Bunlara cable cutter da diyorlar.Kablo kesici , halat kesici , artık ne derseniz deyin.

Bu konuda güzel bir video da buldum.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Konuyu güncel tutarken aslında tek başına ayrı bir konu olabilecek, helikopterlerde WİRE STRİKE PROTECTİON SYSTEM'in öneminden de bahsedelim.
Sen paylaşıncaya kadar bunları fark etmemiştim bile kardeşim :eek: Gerçekten çok önemli ve can kurtaran bir sistemmiş.

Bu arada bugün videolarımız geliyor inşallah ;)

Valla Mehmedim, Allah nasip ederse ben de elimden gelen hızda bitirmeye çalışıyorum , bendeki 3s piller iyice bitmedilerse bir hover yapar sanırım , sen yine de arkada dur da ne olur olmaz , kaldırım bulamayabiliriz :lollol:
Maiden var dediler. Koşturu koştura gittik :lollol: Bakalım nasıl bir maiden olmuş :eek: