[Anket]: KOMUK Logo Renklendirme - Yunus Aygen

Hangi Logoyu Kullanalım :)

• Yunus tarafından yapılan renkli olanı

Oy: 4 66.7%
  • Mevcut yeni siyah yazılı olanı

Oy: 2 33.3%
  • Valla ben bu logo işinden sıkıldım, hangisini isterseniz onu kullanın :):)

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    6
  • Anket kapatılmış .

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Evet arkadaşlar,

Bitmez tükenmiş bir anket furyası içinde yine karşınızdayız ;D ;D

konusunda açmış oldugumuz "YENI KOMUK Logo" sunu konusunu, ne yazık ki hava şartları nedeniyle saha buluşmasında nihayetlendiremedik henüz.

Fakat ben yine de iş güzarlık yapıp, DEMO olarak forum banner (Ust Resime) yerleştirdim :D

Yeni üyelerimizde YUNUS AYGEN arkadaşımız ( ) , ki aynı zamanda kendisi profesyonel grafikertir, sağolsun kendi tecrübeleri cercevesinde yeni logomuzu beğenmiş olsa da biraz daha renkli olmasını tavsiye etti.

Bu konuda DRAFT bir renklendirme çalışması yaptı. Şayet beğenir ve okey der isek, bu çalışma daha ince ve detaylı olarak yeniden yapılarak nihai halini almış olacak.

Gelelim Anket konumuza.

Sizce mevcut yeni logomuz mu yoksa Yunus arkadaşımız renkli logosu mu daha güzel ??

Fikir ve görüşlerinizi ankete OY kullanarak paylaşmanızı rica ederiz ;)

Yunus Arkadaşımızın RENKLENDIRME Çalışması ve Uygulaması
[attachimg=3]

[attachimg=4]

YENI LOGOMUZ ve Uygulaması
[attachimg=1]

[attachimg=2]

Ekli dosyalar

• Yeni Logo.jpg
    Yeni Logo.jpg
    10.6 KB · Görülme: 88
  • Yeni Logo Uygulama.jpg
    Yeni Logo Uygulama.jpg
    51.7 KB · Görülme: 84
  • Logo_Yunus.png
    Logo_Yunus.png
    30 KB · Görülme: 83
  • Renkli Logo Uygulama.jpg
    Renkli Logo Uygulama.jpg
    38.8 KB · Görülme: 84
Ynt: Ynt: [Anket]: KOMUK Logo Renklendirme - Yunus Aygen

yunus aygen' Alıntı:
Bende oy kullanabiliyor muyum? :)
Elbette ;D

Kucuk bir dip not, forumumuzda tam bir demokrasi olsa da, yine de son sozu ABI'LERIMIZ söyler ;D ;D

Ynt: [Anket]: KOMUK Logo Renklendirme - Yunus Aygen

Öncelikle Yunus kardeşimizin eline sağlık.
Esasında renklendirmeli olanı beğendim fakat diğeri için oy kullandım sebep ise fonun renkli olması halinde tişört, şapka veya mont gibi şeyler üzerinde giysinin rengide mühim olacaktır gibi geldi bana. Yani renksiz transparan olması tişört üzerinde falan daha avantajlı olur diye düşündüm.

Logo tasarımında temel amaç renkli bir çalışma yapıldıktan sonra bile bunun beyaz zeminde siyah şekle dönüştürülebilmesidir. Böyle olmayan bir çalışma ya profesyonellikten çok uzaktır yada çok karışıktır.

Örneğin böyle bir logo tasarımı yapıldıysa;

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Logo bu şekle dönüşebilmelidir;

Komuk olarak web sitenizde renkli tasarımı kullanırken baskıda siyah tasarımı kullanabilirsiniz bu hiç problem olmaz ;)

yunus aygen' Alıntı:
Logo tasarımında temel amaç renkli bir çalışma yapıldıktan sonra bile bunun beyaz zeminde siyah şekle dönüştürülebilmesidir. Böyle olmayan bir çalışma ya profesyonellikten çok uzaktır yada çok karışıktır.

Komuk olarak web sitenizde renkli tasarımı kullanırken baskıda siyah tasarımı kullanabilirsiniz bu hiç problem olmaz ;)

Sayende yeni birşeyler daha öğrenmiş oldum. Her işin bir bileni var elbet ;)

yunus aygen' Alıntı:

................

Yunus faydali bilgi icin tesekkurler. Yeni bir sey daha ogrenmis olduk ;)

Sevgili Yunus kardeşim, öncelikle aramıza hoşgeldin.

Logomuza katkıların için teşekkür ederiz, uzman bir gözün bakışı gerçekten farklı... Aşağıda verdiğin örneği göz önüne alarak oyumu renkli olandan yana kullanacağım. Ancak, Şu anki renklerde sanki tanımlayamadığım bir eksiklik var. Yazı rengimi desem, yoksa ton farkının az olmasımı desem, bilemiyorum. Belki mavi lacivert ile ton farkı kağıt uçağın sol kanadından devam ediyor olsa nasıl olur acaba?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kucuk bir dip not, forumumuzda tam bir demokrasi olsa da, yine de son sozu ABI'LERIMIZ söyler ;D ;D

Mehmet, çok teşekkür ederim. Her ne kadar %51 oy hakkını ( :laugh:bize vermiş olsanda, ben ekip çalışmasına her zaman inanmışımdır.

Omer Erkan' Alıntı:
Sevgili Yunus kardeşim, öncelikle aramıza hoşgeldin.

Logomuza katkıların için teşekkür ederiz, uzman bir gözün bakışı gerçekten farklı... Aşağıda verdiğin örneği göz önüne alarak oyumu renkli olandan yana kullanacağım. Ancak, Şu anki renklerde sanki tanımlayamadığım bir eksiklik var. Yazı rengimi desem, yoksa ton farkının az olmasımı desem, bilemiyorum. Belki mavi lacivert ile ton farkı kağıt uçağın sol kanadından devam ediyor olsa nasıl olur acaba?

Mehmet, çok teşekkür ederim. Her ne kadar %51 oy hakkını ( :laugh:bize vermiş olsanda, ben ekip çalışmasına her zaman inanmışımdır.

Hoşbulduk, bende teşekkür ederim Ömer bey katkı sağlayabilirsek ne mutlu...

Bir kez daha yenilemek gerekirse ben bu renklendirmeyi sadece örnek olarak yapmıştım, istenirse birden fazla renk seçeneği oluşturup beğenilere sunabiliriz? Yapacağım yeni çalışmaları gün içerisinde burada paylaşırım...

Anket hala güncel arkadaşlar :saygilar:

Yunus kardes,

Anket sonucları %50-%50 :)Ama eminim ki senin yapacağın FINAL çalışma sonrası "RENKLI LOGO" çoğunluk tarafından kabul görecek. %p

Senin için uygun bir vakitte, söz konusu çalışmayı tamamlayıp bizimle paylaşmanı bekliyoruz. ;)

Çalışma için yeniden ve şimdiden teşekkürler . :bravo:

Yunus kardes,

Anket sonucları %50-%50 :)Ama eminim ki senin yapacağın FINAL çalışma sonrası "RENKLI LOGO" çoğunluk tarafından kabul görecek. %p

Senin için uygun bir vakitte, söz konusu çalışmayı tamamlayıp bizimle paylaşmanı bekliyoruz. ;)

Çalışma için yeniden ve şimdiden teşekkürler . :bravo:

İtiraz ediyoruuuuum.Yönlendirme var....Hayır sarı lacivert bence en çirkin ikili renk kombinasyonu .... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ya ben Galatasaray'lım. Ne yönlendirmesi :):)

Ya ben Galatasaray'lım. Ne yönlendirmesi :):)
gökyüzü mavisi ve bulutları sembolize etmesi ne güzel olurdu :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: