Değişken konu

Durduğu yerde boşalıyorsa uğraşma hiç.
Tavsiyenize uyarak tencerenin içine aldım. Tencerede delik olmasına da dikkat ettim. Az önce tencerenin içinde şarja takım 10 volta kadar çıktı şimdi düşüyor. 10 dakikada bir kontrol yapıp kesin olarak anlayacağım bozuk mu diye. belirli bir voltaja gelince duracağını tahmin ediyorum. Durmassa da deşarj edilip atık pil kutusunu boylar:)

Yangın çıkarsa söndüremezsiniz, hele evde çıkarsa kontrolu daha zordur, bu tip pil türevi yangınları kimyasal reaksiyon yangınlarıdır ve normal bir yangın tüpü ile sönmezler, zaten sönseler bile başlatılan tüpe eş değer fiyattalardır yenisini almak en mantıklısı, tencere fikri en güzeli bende tencerede saklıyorum.

Ya benim merak ettiğim şey bu pilleri tamir etseniz bile nerede kullanacaksınız?
Ben kumandamda kullanmam. Modelimde kesinlikle kullanmam. Belki sim kumandası falan varsa olabilir. Yani "tamir ettim oldu" dan öteye geçmez bence.

Ya benim merak ettiğim şey bu pilleri tamir etseniz bile nerede kullanacaksınız?
Ben kumandamda kullanmam. Modelimde kesinlikle kullanmam. Belki sim kumandası falan varsa olabilir. Yani "tamir ettim oldu" dan öteye geçmez bence.
Elimde pil varken ek masraf çıkartmak istemiyorum doğrusu. Tabiki çok zorlamayacağım sorun çıkmaya devam ederse kullanmam, mecbur yenisi alınır. Ama dediğim gibi düzgün çalışmaya başlarsa yeni pile gerek yok. Pildeki 2 hücre sağlam gözüküyor zaten, 2s e de çevirtebilirim işi bilen birine.

• Beğen
Tepkiler: Ali Haydar GÖK
40 Dakikalık ölçüm değerleri aşağıda.

Saat ---Toplam 1 --- 2 --- 3

22.20---9.18 ---3.88---1.9---3.36

22.30---8.93---3.86---1.7---3.34

22.40---8.77---3.86 ---1.57---3.31

22.50---8.71---3.86---1.53---3.31

23.00---8.63---3.86---1.43 ---3.29

Desene şarj edip sahaya gidene kadar piller bitmiş olacak. Hani vardı ya ; Güneş gidiyor kardeş güneş, güneş :lol::lol:

• Beğen
Tepkiler: Berk Eksin