Ekonomik Fiyata 450 Sınıfı Heli Nasıl Toplanır ? Klon (Clone) Olarak Tavsiyeniz

Bilgilendirmeler yine başarılı :RCKolik: ve bu hobide yeni olduğumdan bir sonraki aşamam için bana ışık tutuyor.

Anlaşılan bütçe uygunsa orijinal ürün almak avantajlı, peki orijinal ile başlayıp, kırım sonrası klon yedekleri ( forumda o kadar çok şey okuyorum ki bazı şeyleri belki de karıştırmışımdır :embarras: ) kullanma ihtimali var mıdır? Çünkü eğer böyle bir imkan varsa orijinal veya klon seçimi arasında bir optimizasyon yapılabilir.

Teşekkürler...

Genelde tersini yaparlar :D

Klon alıp, kırıldıkça parçalarını orjinali ile değiştirirler. Bazen kritik yerleri kırılmasa da değiştirirler.. Klon zaten böyle böyle orjinal parasına çıkar.

CEM T' Alıntı:
Bilgilendirmeler yine başarılı :RCKolik: ve bu hobide yeni olduğumdan bir sonraki aşamam için bana ışık tutuyor.

Anlaşılan bütçe uygunsa orijinal ürün almak avantajlı, peki orijinal ile başlayıp, kırım sonrası klon yedekleri ( forumda o kadar çok şey okuyorum ki bazı şeyleri belki de karıştırmışımdır :embarras: ) kullanma ihtimali var mıdır? Çünkü eğer böyle bir imkan varsa orijinal veya klon seçimi arasında bir optimizasyon yapılabilir.

Teşekkürler...

Hayati parçalarda olmasa da, KLON malzeme kullanmanın bir zararı yok. :) Fakat zaten Klon modellerinde çoğu zaman içerisinde takılan ORİJİNAL parçalar ile klonluk dan, orijinalliğe doğru aşama kaydediyorlar. :laugh:

Klon alıp ileride orijinal yedekleri kullanılması ilginç bir tercih ??? Mutlaka sebepleri vardır. Cevap için her ikinize de ( çoklu alıntı yapmayı başaramadım çünkü :embarras: ) teşekkürler

Bu arada rc711 sitesi güvenilir midir ? sanırım paypal ödeme seçeneği yok ?

:saygilar: rc711 guvenilirdi paypal le odeme yapiyorsunuz yani paypal sistemi var :RCKolik:

450 boyutu klon değil orjinal trex 450 dfc pro kullandım fakat yinede 3d uçaçaksanız belli bir seviyeden sonra tat vermeyecektir ama başlangıç için düşünülebilir. Ama ileri derece uçuş için ne klon nede normal 450 yerine üst düzey bir heli almak daha mantıklı goblin 380 , gaui x3 , oxy3 , warp 360 bunlar 6s ile dehşet performanslı heliler hayatta pişman olmazsınız :halay:

Dün yaşadığım bir olayı paylaşayım tam yeri gelmiş, yaklaşık üç hafta önce topladığım tarot 450 pro dfc modelim var üç haftadır iki üç sefer ancak uçabildim bir problem yoktu herşey normalken, dün buluşmada heliyi havalandırdım, kalkarken bir kuyruk kaçması yarım tur dönüş yaptı ne oluyor derken havadayım, tepkilere bakıyorum kuyrukta anormallik yok gibi devam o zaman, sağa sola git gel hoop heli tekrar yarım tur dönüş kafa bana doğru dönüyor, haydaa derken yavaş yavaş yine toplamaya uğraşıyorum ineyim derken en az üç sefer aynı durum, hadi şimdi topladım heliyi kuyruk tamam oldu iniyorum dedim heli yarım metre de tekrar kuyruk bırakınca noise in e geldi, ( burda hold u çeksem belki daha iyi olurdu )tekrar yükselteyim derken kuyruk tamamen bıraktı döne döne 3 m den gazı kestim öyle çakıldık. Buraya kadar hepsi olabilecek bir durum tabi dişli sıyırır ünite sapıtır vs. Ancak ordaki ilk gözlemlerimizde kuyruk tork tüp dişlisinin, tork tüpe geçen dişlinin 1-2 mm kadar boşluk yapmış olduğunu gördük dişlide kırılma yoktu sanki üstten tıraşlanmış gibi tam tur erimiş. Heliyi akşam evde inceledim baktım dişli kısa geliyor ve zamanla gevşeme falan yapmış demek ki boşluk oluşmuş çünkü daha geçen hafta yoktu böyle birşey, neyse sonra yeni dişli taktım boşluk oluşacak mı diye baktım bı sefer boşluk yoktu.

Kendi ürettikleri parçalarda bir standartı sağlayamamışlar arkadaşlar kitin kendi içinden çıkan dişli boşluk yapıyor, yine tarot un yedek olarak elimde olan dişlisi tam oturuyor. Bu standartlaşamama diyim artık bunlara mal oluyor.

Orijinal mi, klon mu derken yaşadığım sorun bu şekilde :saygilar:

:saygilar: cok gecmis olsun mustafa abii ben modelde alignin siyah dislilerini kullaniyorum alzrcde cok guzel disliler tavsiye ederim kolay kolay siyirma yapmiyo su ana kadar yapmadii :RCKolik:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Genelde tersini yaparlar :D

Klon alıp, kırıldıkça parçalarını orjinali ile değiştirirler. Bazen kritik yerleri kırılmasa da değiştirirler.. Klon zaten böyle böyle orjinal parasına çıkar.

Zaten diyoruz ya, klonlar böyle böyle orjinale evriliyor. Kırılmasını beklemeden dişliler, rulmanlar, sıyırması kuvvetle muhtemel vidalar değiştiriliyor.

Kampanya bekleyip orjinal almak daha mantıklı.

Mustafa Hacılar' Alıntı:
... Orijinal mi, klon mu derken yaşadığım sorun bu şekilde :saygilar:
Tekrar geçmiş olsun Mustafam :-\ Sıfır model olmasına rağmen TAROT üst üste ciddi sıkıntı yaşatmaya başladı ne yazık ki. Önce Ball link boşluk, şimdi bu dişli sorunu... Klone alanlardan gördüğüm kadarı ile ilk değiştirdikleri bu dişliler oluyor ne yazık ki.....

TAROT ile yaşanan bu son olaylar, bende KLONE karşı ciddi bir fikir değişikliğine neden oldu ne yazık ki :-\

Geçmiş olsun Mustafa ben klone hakkındaki düşüncelerimi zaten söylemiştim tekrar etmeme gerek yok son kırımın olması dileğiyle..

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağ olun, olan oldu şimdi yeniden ayağa kalkma vakti :saygilar:

Valla bu aralar tekrar bi klon denemesine girme niyetim var...Zaten ilk başladığım model de tarot 450 idi....sanırım toplamam 6 ayımı filan almıştı. Kaliteli elektronik kullanınca fiyat yüksek oldu tabi. Herşeyi bir anda alamamıştım. Satarken se heli gerçekten üst düzey durumdaydı. Seramik rulman bile almıştım. Dehşetti yaw. Şimdi ise kırmalık (çalışmalık yani) 450l almayı düşünüyorum. Tabiki klon. Zira sim çalışmayı sevmeyen beceremeyen biri olarak 1 ay geçmeden kıracağımı öngörüyorum.Zaten düşünce hepsi kırılıyor bu meretlerin. Bu yüzden klonda sakınca yok. Hele 450l modeli ile 450lerin sinir olduğum hatalarının giderilmesi ve 6 s uçması tam tercih sebebi.

Sadece hangi şekilde alacağıma karar veremedim henüz. Boş kit mi yoksa komple mi alsam?... Komple kitte servolar gayet güzel... Motoru bilmiyorum. Ama esc hoşuma gitmedi. Ben hobbywing esc ve 7 dolarlık ucuz servolardan kullanmak istiyorum.... Bi maliyet hesabına bakıp karar vermem gerek.

Bu arada Muammer chase 360 yazmayı unutmuşsun... Ki bence bu boyuttaki en baba modeldir kendisi.

Tarot , yorumlardan bildiğim kadarıyla klonların içinde nispeten daha güvenilir bir markaydı , geçmiş olsun Mustafa... :( Malzemenin materyal kalitesi demek ki değişebiliyor. :(
Şimdi keşke orjinal kullansaydın demenin ne bir mantığı ne de gereği var...Çaresi yok can damarı noktaları orjinal parçalar ile değiştirmek gerek...

Mustafa Güney' Alıntı:
.....Tabiki klon. Zira sim çalışmayı sevmeyen beceremeyen biri olarak 1 ay geçmeden kıracağımı öngörüyorum.Zaten düşünce hepsi kırılıyor bu meretlerin. Bu yüzden klonda sakınca yok. Hele 450l modeli ile 450lerin sinir olduğum hatalarının giderilmesi ve 6 s uçması tam tercih sebebi..
Mustafa bey tabii ki tamam kisisel tercih meselesi ama ozellkle son 2 yildir Rescue sistemli unitelerin yayginlasmasi ve fiyatlarin dusmesiyle Kirim dusunulerek klone almak yerine Rescue sistemli FBL almak ve kullanmaya alismak sanki daha kolay ve mantikli diye dusunenlerdenim ;)