Ekonomik Fiyata 450 Sınıfı Heli Nasıl Toplanır ? Klon (Clone) Olarak Tavsiyeniz

ALZRC TREX 450 PRO için
bu motorlardan hangisi tercihiniz olur du?

Barış bey 3s lipo ile kullanacaksanız 3500kv üzerine pek çıkmayın. Alzrc motorun 6s için olan 1700kv versiyonunu kullandım daha önce. Fena bir motor değil. Ama çok güçlü bir motor da değil. Bu fiyat bandında alacağınız motorların hepsi hemen hemen aynı seviyede olacaktır.

Emre Kaman' Alıntı:
Barış bey 3s lipo ile kullanacaksanız 3500kv üzerine pek çıkmayın. Alzrc motorun 6s için olan 1700kv versiyonunu kullandım daha önce. Fena bir motor değil. Ama çok güçlü bir motor da değil. Bu fiyat bandında alacağınız motorların hepsi hemen hemen aynı seviyede olacaktır.

3s ile kullanacağım ...fiyat olayını kenara bırakırsak ne önerirdiniz?

Scorpion veya xnova. 3500kv civarında olan motorları öneririm, 50-80$ bandında olur fiyatları. Ancak olmazsa olmaz değil tabi ki. Hatta konu ekonomik 450 olduğundan, alzrc motor gayet yeterli olacaktır bence.

Sevgili üstadımız Emre beye şiddetle katılmama rağmen , Scorpion motoru öneririm ama , xnova motoru zamanında müşteriye olan üstten bakışları ve ukala müşteri ilişkileri olduğunu duymam sebebiyle önermiyorum... ;)
Eğer üst segment motor tercih edersek Scorpion veya Axi gold vb. marka motor öneririm...Ekonomik bir modelden bahsediyorsak , deneme fırsatı bulamasam da , Leopard marka motor hakkında olumlu geri dönüşleri okuduğum için önerebilirim...Fakat kendim bizzat kullandığım için , daha da ekonomik olan HK Turnigy Typhoon 2218 'i önermek boynumun borcu olur...Böyle bir motor olamaz arkadaşlar ,fiyatına göre inanılmaz kuvvetli bir motor , ancak HK'nın diğer ürünlerinde olduğu gibi , bununda üretiminde kalite kontrol standardı uygulanmadığı için , sağlam ya da bozuk gelmesi biraz şans işi...Bozuk gelirse de HK mutlaka cevap verecektir ve yenisini gönderecektir...Bir de rotorstar marka motoru tavsiye edebilirim...Aslında motor konusunda seçenek çok , sadece fiyat performans olarak , hangisini tercih edelim sorusu hep kafaları karıştırıyor.Ben bu konuya kendimce çözüm buldum , mümkün olduğu kadar yıllardır üretim yapan ve yaptığı ürününe vermiş olduğu değerler , motorun gerçek performansı ile ne kadar örtüşüyor ona bakıyorum.Orjinal model kullandığım için de , zaten stock olarak gelen motor , kalite olarak gayet yeterli oluyor.
Başka bir konfigürasyon denemek istersem de , motorun en azından Kv , rpm değerleri , timing ayarları için lazım olan pole değerleri gibi birkaç basit bilginin mutlaka bulunmasına dikkat ediyorum.Bir de asla Aliexpress'den değil de , paypal koruması olan yıllardır hobi malzemesi satan yerlerden almayı tercih ediyorum.Aliexpresste satıcı görünüp , elinde mal bile olmayan satıcıların şöhretini bildiğim için , en azından benim tavsiyen bu yönde...Şimdi büyük model kullanan arkadaşlarımız bu yazdıklarımı bıyık altından gülümseme yaparak okuyorlardır belki ama , eni sonu 450 model de olsa , yeni başlayan arkadaşlarımızın 450 sınıfına geçişlerindeki heyecanı bildiğim için , bu kadar destan gibi yazma gereğini hissettim .Kusurumuz olduysa afflola üstadlarım... :saygilar:

Hakan abim xnova artizligi bana yapmisti, ben de forumda yazmistim. Hatirlayip tavir alman cok hosuma gitti valla. Artiz olmasina artizler ama motor iyi diye yazdim [emoji1]

Emre Kaman' Alıntı:
Hakan abim xnova artizligi bana yapmisti, ben de forumda yazmistim. Hatirlayip tavir alman cok hosuma gitti valla. Artiz olmasina artizler ama motor iyi diye yazdim [emoji1]

Valla Emrem benim de şu yiğidi öldür hakkını yeme tavrın çok hoşuma gidiyor... :D Hiç unutur muyum , seni zamanında nasıl kızdırmışlardı , kardeşimize yapılan hatalı davranışı ben unutamamışım işte... :laugh: Tamam , motorları gerçekten kalite , kalite de , scorpion gibi tüketicilerine destek verip ürünlerine sahip çıkıyorlar mı.... :islik: Motor konusu açılmış , ben de taşı gediğine koyuvereyim dedim işte.... :hoppa:

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Beni bu hobide mutlu eden taraf parçaları bir araya getirip onu çalışır hale getirmek. Mesela quadcopter topluyorum şuan. Amacım dağ bayır uçmak foto almak değil... O yapım aşaması beni mutlu ediyor. Bu yüzden daha ekonomik donanım tercih ediyorum. Mesela sırada wing tiger var. Bir araya gelmeyi bekliyorlar. Eminin çok fazla uçurmayacağım ama onu o hale getirip havada süzüldüğünü görmek yeter bana...

alacacağım kitte; motor pinyon ●Motor Pinion Gear:14T bu şekilde yazıyor....baktığım motorlarda 12t-13t felan yazıyor.bu durumda neleri göz önüne almam gerekir?

barış altun' Alıntı:
alacacağım kitte; motor pinyon ●Motor Pinion Gear:14T bu şekilde yazıyor....baktığım motorlarda 12t-13t felan yazıyor.bu durumda neleri göz önüne almam gerekir?

Malum pinyon meselesi kafa devri ile alakalı, ana dişliniz kaç diş bilemiyorum ama 150 diş( eski tip) ile 13T gayet yeterli, ana dişli 121T (yeni tip helical) ise de 11T yetecektir.
Ayrıca o yeşil renkli motor 5 para etmez, ALZRC nin motorunu tercih edin derim, iyi bir şey de istiyorsanız Scorpion u zaten söylemiş arkadaşlar.
:saygilar:

Levent Uygun' Alıntı:
Malum pinyon meselesi kafa devri ile alakalı, ana dişliniz kaç diş bilemiyorum ama 150 diş( eski tip) ile 13T gayet yeterli, ana dişli 121T (yeni tip helical) ise de 11T yetecektir.
Ayrıca o yeşil renkli motor 5 para etmez, ALZRC nin motorunu tercih edin derim, iyi bir şey de istiyorsanız Scorpion u zaten söylemiş arkadaşlar.
:saygilar:

ana dişli 150t
alışveriş yaptığım yurtdışı sitelerde scorpion bulamadım.

:saygilar: scorpion ariyorsaniz elimde var pinyonu ile verebilrim

gökhan cünlü' Alıntı:
:saygilar: scorpion ariyorsaniz elimde var pinyonu ile verebilrim

ilanda olan sanıırm...durumu nasıl peki

:RCKolik: ozelden mesaj yolladim

kuyruk servosu olarak nasıl olur?