Ekonomik Fiyata 450 Sınıfı Heli Nasıl Toplanır ? Klon (Clone) Olarak Tavsiyeniz

barış altun' Alıntı:
kuyruk servosu olarak nasıl olur?

Ayni servodan bendede vardi durduk yere calismamaya basladi valla ben olsam 70 lira bu kds n590 a vercegime thk dan uzerine 60 daha koyarim savox 1357 mini ultra hizli servoyu alir takar bidada kuyruktan cikarmam :RCKolik: :RCKolik: tabi bütce meselesii

gökhan cünlü' Alıntı:
Ayni servodan bendede vardi durduk yere calismamaya basladi valla ben olsam 70 lira bu kds n590 a vercegime thk dan uzerine 60 daha koyarim savox 1357 mini ultra hizli servoyu alir takar bidada kuyruktan cikarmam :RCKolik: :RCKolik: tabi bütce meselesii

ver takalım Gökhan :laugh:

İlk heli kit im

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yeni Kitin hayırlı olsun Baris :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ynt: Ekonomik Fiyata 450 Sınıfı Heli Nasıl Toplanır ? Klon (Clone) Olarak Tavsiyeniz

ilk mesajı editledim abicim :D diğerlerinede fırsat buldukça elektronik donanımları ekliycem :)

abi sana zahmet uygun fiyata model toplama konusu linkini bununla değiştirirmisin bu yeni 2. nesil elektronik ve kit :D

bunlarıda ekleyebilirsin istersen abi :)

Herkes drone a geçer biz hala helideyiz. 2.el almaktan korktuğumdan kendim toplama ya karar verdim fakat tüm konular kapanmış clubrc sitesi kapanmış. 450 sınıfı uygun fiyatlı toplamak istiyorum. Böyle bir konu bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Önceki zamanlar kadar seçenek kalmadı piyasada, alış veriş sitelerinden çok kapanan oldu, seçenekler azaldı ama yok değil.

450 toplamak istiyorsunuz, sadece heli mi yoksa kumanda, şarj aleti vs. alacak mısınız?

Sadece heli ise banggood ya da aliexpress teki alzrc kitlere bakabilirsiniz.

Önceki zamanlar kadar seçenek kalmadı piyasada, alış veriş sitelerinden çok kapanan oldu, seçenekler azaldı ama yok değil.

450 toplamak istiyorsunuz, sadece heli mi yoksa kumanda, şarj aleti vs. alacak mısınız?

Sadece heli ise banggood ya da aliexpress teki alzrc kitlere bakabilirsiniz.
Kumanda olarak uygun olan FlySky i6x 10 kanal modeli düşünüyorum.bu hariç bütün Heli aksesurları motoru servosu , kiti .... almak istiyorum Ama Tam bir anlamam için bir döküman veya bulamadım. artık bulamaz isem hazır rtf model . 2. el veya sıfır alıcam artık ne yapayım

egr kumanda dahil full set istersen şöyle bir secenek da var
ilginiz için teşekkürler fakat 4500 tl bütcemin çok üstünde. Kumanda ve alıcı olarak uygun bir fiyatı olan flysky i6x modelini temin edicem. Trex 450 sahibinden gibi sitelerde var kumandasız 1000 1500 tl ye satılıyor fakat düzgün bir heli değilse toplamam gerekirse neyi nasıl takıcam vs gibi konu arıyorum videolu. veya konu olarak ama verilen linkler ne yazıkki patlamış. Benim asıl istediğim döküman video veya yazılı detaylı

Uygun fiyatlı sıfır 450 heli toplamanız pek mümkün değil. İkinci el alabilirsiniz. Onu da bilmediğiniz bir yerden almayın. En azından forumdaki birinden alın. Ve olası sorunlarda size yardımcı olabilecek bir kişiden alın.

Daha rahatı mikro bir 6 kanallı helikopter alın. Kendinizi geliştirin. 6 Kanal neymiş falan diye iyice öğrenmiş olursun. Bol bol sim çalışın. Kumanda şarj cihazı ve gerekli el aletlerini temin edin. Sonrasında tekrar büyük model aramaya başlayabilirsin.

Uygun fiyatlı sıfır 450 heli toplamanız pek mümkün değil. İkinci el alabilirsiniz. Onu da bilmediğiniz bir yerden almayın. En azından forumdaki birinden alın. Ve olası sorunlarda size yardımcı olabilecek bir kişiden alın.

Daha rahatı mikro bir 6 kanallı helikopter alın. Kendinizi geliştirin. 6 Kanal neymiş falan diye iyice öğrenmiş olursun. Bol bol sim çalışın. Kumanda şarj cihazı ve gerekli el aletlerini temin edin. Sonrasında tekrar büyük model aramaya başlayabilirsin.
Mikro Model olarak Honey Bee King 3 uygun olur mu acaba . fiyat 2.el uygun gibi600 tl gibi bir fiyatı var. yoksa 600 ona vereceğime 1900 ee 2000 e 450 model satılıyor onlardan mı almak mantıklı acaba

Ali Haydar , adam acemi sen M1 tavsiye ediyorsun ;D
Artık alışın , ekonomik model falan kalmadı.Bu iş baya baya zengin işi oldu , fakirleştik.
Araba gibi , elektronik alet , RC model gibi şeyler fotoğraflara bakılıp alınmaz , temiz görünen bir alet , altında dişli, rulman,servo boşluğu, sıyırmış vida ve yataklar gibi bir çok ,astarı yüzünden pahalı problemler barındırıyor olabilir. Sadece bilinen ve güvenilen kişiden alınır , ilanlara kanmayın.
Daha hiç uçurmadım, 75 cm dev helikopter, pazarlık etme kalbini kırarım , bundan iyisi Türkiye'de yok gibi afilli başlıklara kanmayalım:evil:
Yine de sıfır almak , hem modeli toplarken bilgi birikimi,hem pratik hem de güven duygusu açısından en iyisidir.
Bu hobi uzun soluklu bir hobidir, pahalı görünse de , kademeli olarak alım yaparsanız , sizi zorlamaz(ekonomi uzmanı olduk :lol:)
Önce sim teşkilatı, sonra demirbaş bir kumanda , sonra karar verilmiş bir kit , daha sonra da gerekirse bir kaç parçaya bölünmüş elektronik , pil ve şarj aleti gibi malzemeler alınabilir.Geçen zaman içinde de simülasyon ile kazanılan en azından hover tecrübesi olur ki , bu ilk başlangıç için harika bir motivasyon ve itiş gücü sağlar.Ayakları yere basan, kendinden emin ve gün gün tecrübe kazanan bir modelci olur çıkarsın.:saygilar: