Hobbyking Kargo takip

Ynt: Hobbyking Kargo takip

kimse bisey anlamamis abi aktarmali geliyor standart prosedur :( dunyanin obur ucuna fijiye yolluyorlar ordanda TR ye tam ters istikamet :(

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
kimse bisey anlamamis abi aktarmali geliyor standart prosedur :( dunyanin obur ucuna fijiye yolluyorlar ordanda TR ye tam ters istikamet :(
Demek ki eskisine göre kargo süresinin uzamasının bir diğer nedeni de bu aktarmalar olsa gerek :-\

Hobbyking Kargo takip

Aynen üstadım, aynı sorun bendede var. 20 aralıkta sipariş verdim 9 gün içinde Fijiye gitti ürün orda kaldı. Yılbaşındandır dedim ama 15 ocak gelene kadar kargo Fijiden kımıldamadı. Sonra 1 haftada Türkiye'ye geldi. 23 ocakta İstanbul girişi var ama sistem hala Ankara'ya gönderdiğini göstermiyor. Türkiye'de bile işlemde bir yavaşlık var. Normal şartlar altında max 39 gün diye biliyorum benimki 40 oldu belki geçti hala kargo gelicek. Lipo var kargoda ama eskiden Registred Air Mail vardı aynı fiyata artık onu seçemiyorus direk International Registred Mail var. Ya gemiyle mi geliyor yoksa da Fijide diye uyutuyolar yada 20 günde bir kez uçakla yolluyolar ama çözemedim. Fiji nedir ya bu arada Fijiden buraya direk gelmektense Amerika kıtasını dolaşıp gel daha kısa. Dünyanın ta öbür ucu ya.

Hobbyking Kargo takip

Anlaşılan Hobbyking Merkez'den verilen bir sipariş elimize ulaşma süresi artık min 5 hafta. Eskiden olsa 3 haftada elimize geçiyordu. Bu lipo işine bağlı kargo servis degisimi hic iyi olmadı :(

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Hobbyking Kargo takip

Şu Fiji beni de yaktı, aralık sonunda verdiğim sipariş 7 ocakta shipped dedi ve Fiji de :) bugün hobbyking desteğe gene yazdım bakalım ne cevap verecekler acaba? Fakat kumanda siparişim 4 gün içinde Çin'den geldi şimdi ptt de torbadaymış. Şu Fiji yaktı bizi :laugh:

Hobbyking Kargo takip

Herkese selamlar.Konuyu görünce bende birşeyler yazmak istedim.Çünkü aynı dertten bende müzdaribim.Olay şu ki ;
17 aralıkta sipariş verdim 19 aralıkta FJ uzantılı yani değerli abilerimin dediği gibi postfijiyle gönderilen kargo olduğunu gördüm,(kargoda lipo yok)
sistemden baktığımda 30 aralıkta paket oluşturulmuş ve yola çıkmış gözüküyordu (postfiji sitesinde)...
Ocak 15 gibi elimde olur diye düşünüyordum ya da en uzak ihtimal 25 ocak gibi..Ama gelmeyince sistemden tekrar baktım (postfiji'den)
ve bu seferde paketin oluşturulma ve kargolanma tarihi 19 ocak olarak güncellenmiş ! Hemen hobbyking canlı destekle irtibata geçtim..
Nedeninin postfijinin geç girdiğini update etme sürelerinin bozuk olduğu bir dünya zırvalık..Şüphelendim,çünkü geç girseler direk 19 ocak olarak gözükürdü.
ilk 30 aralık diye gözükmezdi..Tekrar canlı iletişime geçtim ve şikayette bulundum çünkü 3 ocakta başka bir siparişim vardı onuda 4 ocak olarak gösterdiler ama o da 24 ocakta yola çıkmış..
Sonra kadınmı adammı artık bilemicem bana söylediği postfiji bütün müşterilerden şikayet alıyormuş geç kargolama yapıyormuş ben 30 ila 39 iş günü bekleyecekmişim eğer ürünüm elime
ulaşmazsa tekrar iletişime geçicekmişim..yani bu durumda benim beklediğim süre 2 ayı geçmiş olacak..He birde beni bu süre zarfında birde "freipost" sitesine yönlendirdiler yani bir süre oyaladılar !
Kısaca bu adamlar artık neden böyle yapıyor bilmiyorum ama ilk başta dediğiniz gibi hazır yada elektronik -Türkçesi sahte- takip kodu giriyorlar ve gerisi postfiji yada freipostun elinde oluyor.
Bende bu durumda paypalden itirazda bulundum..Şu anda durum inceleniyor.Hobbyking ten cevap gelmiş freiposttan takip kodu göndermişler ama girildiğinde hiç bir bilgi çıkmıyor!!Tekrar cevap yazıp
gönderdim Paypal a ve sahte kargo yaptıklarını ürünümün 2 gün sonra kargolandığını gösterip aslında 1 ay sonra kargolandığını ve paramı geri istediğimi vurguladım.Ve maili gönderdim.Şu anda yanıt bekliyorum.
Biraz uzun bir yazı oldu ama çoğu kişide bu sorunu görünce paylaşmak istedim..Umarım hepimizin sorunu çözülür.
Saygılar.

Hobbyking Kargo takip

Benim bildiğim kadarıyla HK özellikle kargodan para kazanan bir firma. Muhtemelen şu Fiji işini de biraz daha fazla kazanabilmek için icat ettiler. Ben geçenlerde şikayette bulundum. Henüz bir dönüş olmadı. Ama böyle giderse internette bolca bulunan başka satıcılara yöneleceğimizi anlattım. İmkanı olan her arkadaş benzer bir tehditvari şikayette bulunmalı ve bir süre kendimizi tutup sipariş vermemeliyiz diye düşünüyorum.

Benim HK dan 2 ay once aldigim sadece 1 adet esc daha dun elime ulasti , tam 2 ay surdu , guya kutuda EMS yaziyor , lanet olsun bu fijiyi nerden cikardi bu salaklar

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1391176894295.jpg
    uploadfromtaptalk1391176894295.jpg
    69.3 KB · Görülme: 17

Mesut AKIN' Alıntı:
Benim HK dan 2 ay once aldigim sadece 1 adet esc daha dun elime ulasti , tam 2 ay surdu , guya kutuda EMS yaziyor , lanet olsun bu fijiyi nerden cikardi bu salaklar

Benim iyiymiş o zaman. Benim paketim de fijiden geldi. bir ay sürdü gelmesi.

bebinki oyle oldu Sümer abi :(

Hobbyking Kargo takip

Şimdi aldığım üründen tekrar Ems ile sipariş vermeyi düşünüyordum fakat bu cevaptan sonra vermeyeceğim sanırım ???

Hobbyking Kargo takip

Sümer Yamaner' Alıntı:
Benim bildiğim kadarıyla HK özellikle kargodan para kazanan bir firma. Muhtemelen şu Fiji işini de biraz daha fazla kazanabilmek için icat ettiler. Ben geçenlerde şikayette bulundum. Henüz bir dönüş olmadı. Ama böyle giderse internette bolca bulunan başka satıcılara yöneleceğimizi anlattım. İmkanı olan her arkadaş benzer bir tehditvari şikayette bulunmalı ve bir süre kendimizi tutup sipariş vermemeliyiz diye düşünüyorum.

Ben böyle düşünmüyorum. HK anlaşmalı kargo bile kullanıyor. Fiji post ta gidip hesaplatma yaptırabilisin yada herhangi bir kargo şirketine. Çinden buraya aynı ağırlıkta kargoyu, aynı takip ve teslim bilgisi özelliği ile sigortalı bir şekilde daha ucuza gönderemezsin. Fiji Post gibi saçma sapan kelimemnin tam anlamıyla dandik bir şirket ile bile 4 dolar fark ediyor. Yani HK para kazanmıyor kargodan hatta indirim yaptırıyor.

Hobbyking Kargo takip

Bide benim anlamadığım PTT bile bu fijiden gelen kargoda geç çalışıyor. Çok ciddiyim ne alaka diyebilirsinz ama EMS ile PTT nin kargoyu İstanbula giriş yaptıktan sonra gümrükten cıkarması ve teslimi 2 gün sürmüyor. Registered air mail ile giriş yaptığı haftayı geçirmiyolar. Bu fijiden gelen kargom 23 ünden İstanbula geldi, sistem daha ankara pim e bile getiremedi kargoyu ki daha gümrüğe girip çıkacak ta dağıtıcıya gidecekte bana gelecek. 2 haftayı bulacak.

Hobbyking Kargo takip

kasım 28 de aldıgım kargo dun geldı helal olsun fıjıye 1 yıldan az surdu sukretmek lazımm