Hobbyking Kargo takip

Hobbyking Kargo takip

Bence bunlar ayda 2 kere bu tarafa gönderim yapıyorlar. Ayın ik 15 ile 30 arası kargo verdiysen bir geliyo 25 inden öbür ayın 10 u na bir geliyor. Yani böyle parselliyolar sonra yola çıkarmka için yüklüyolar Fijiden geminin kalkması ayın 15 i ni buluyor. Yani anlayacağın eğer kargonu çine Ocak 15 ile 30 arası verdiysen kargo yola fijiden Subat 15 de anca çıkıyor. Kalan prosedür aynı işliyor. Ki zaten kargo Fijiden çıktı gözükünce bir haftada Türkiyede oluyor. Sonrası ptt işte bir haftada ptt bekliyorum ne etti ortalama 30 gün + 5 gün yükleme ve kalkış + 7-8 gün yol +10 günde max ppt ye saysan Ortalama Totalde 30+5+8+10= 53 gün. Hesap ortada...Benim 43. günüm oldu.

Hobbyking Kargo takip

PTT'de son 2 aydır gelen tüm kargoları (belli bir ebattan büyük olanları) teker teker açıyor. Üstüne HK'nin tam olarak ne olduğu anlaşılmayan yeni kargo sistemi.

Özetle HK'dan verilen siparişler ortalama 1.5-2 ay sonra elimize geçecek gözüküyor :-\

Hobbyking Kargo takip

Bunu ticket olarak gönderdim. Artık ne kadar şikayet geliyosa request type bölümünde parcel traking vs. tipi başlıkları kaldırmışlar :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ekli dosyalar

• Ekran Alýntýsý.JPG
    Ekran Alýntýsý.JPG
    76.5 KB · Görülme: 12
Hobbyking Kargo takip

Benim kumanda 16 günde gelmişti 16 gün bile beklemek kolay olmuyor. Şimdi kargo 1.5/2 ayda gelirse çok kötü olur.

Hobbyking Kargo takip

Gördüğünüz gibi aynı tas aynı hamam...
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hobbyking Kargo takip

Saygılarımla PTT de sapıttı. Sistemde 23 ünde ankaraya giriş yaptığı görünen parcel az önce PTT gümrükten konuştuğum kadından öğrendiğim kadarıyla daha dün aksam İstanbula giriş yapmış sistemde 23 ocak gözüksede hiçbişey göründüğü gibi değil :D İyice aptal oldu bu sistem en iyisi bir iki ay bişi almamak. Yada Focal Price dan mı alsam ya ordan alışveriş yapan oldumu aranızda ? Bu Fiji HK nın sonu olacak :D

Ben Multicopter topluyorum ve ayın 16'sında sipariş verdim. Daha izleme bile yapamıyorum. Tüm parçalarım geldi, birtek kumanda-alıcımı oradan almıştım. Artık başka bir yerden temin edip bunlar da 1,5 ay sonra gelince satmayı planlıyorum.

Hobby King maceram başlamadan bitti, bir daha alışveriş yaparsam iki olsun...

Kargolar Fiji Post sayfasında İstanbul'a geçen hafta geldi görünüyor ancak PTT sayfasında hiçbir hareket görünmüyor. Gelecek ya ne zaman bakalım. Bu arada 2 hafta önce Avrupa deposundan ESC sipariş verdim, bakalım onlar ne zaman gelecek...

Hobbyking Kargo takip

Emre' Alıntı:
Kargolar Fiji Post sayfasında İstanbul'a geçen hafta geldi görünüyor ancak PTT sayfasında hiçbir hareket görünmüyor. Gelecek ya ne zaman bakalım. Bu arada 2 hafta önce Avrupa deposundan ESC sipariş verdim, bakalım onlar ne zaman gelecek...
Üsteki mesajınızda HK maceram başlamadan bitti diyordunuz Emre Bey, hayırdır dayanamayıp ESC sipariş etmişsiniz ;)

Hobbyking Kargo takip

Fiji Post kullanılmıyor artık. Yaşadık D::D:D:D:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hobbyking Kargo takip

Uygulanmaya başlanmışi bile farketmemştim ama geçen hafta aldığım iki ayrı sipariş RQ ile başlıoyr FJ ile değil yani sign posta geri dönmüşler heralde. Yada Honk Kong Post muydu bu herneyse 20 güne gelen bir kargo şirketi nere olduğu farketmez :D

Hobbyking Kargo takip

Onur İLGAR' Alıntı:
Fiji Post kullanılmıyor artık. Yaşadık D::D:D:D:
Bekleyip görelim bakalım. Eğer dedikleri gibi olursa, yeniden alışveriş listeme alabilirim HK'yı :D

Hobbyking Kargo takip

Şimdi sistemden kargoma bi bakim dedim, bide ne göreyim :) Fİjiden Hindistana sevk edilmiştir yazıyor, Hindistan ne alaka arkadaşlar, acaba kargom türkiye yerine hindistanamı gidiyor ???

Hobbyking Kargo takip

Delikopter' Alıntı:
Şimdi sistemden kargoma bi bakim dedim, bide ne göreyim :) Fİjiden Hindistana sevk edilmiştir yazıyor, Hindistan ne alaka arkadaşlar, acaba kargom türkiye yerine hindistanamı gidiyor ???
Yok Hüseyin bence Hindistan aktarmalı geliyor :D