Ikon/Brain Rescue Sneak Peak

Abi öncekine göre daha aşağıya inmiş :laugh: İlk videoyu hatırlarsın, konunun önceki mesajlarında var.

Ama dediğin gibi aşağıda iken çekiyorum diyor, ama tam söylediği anda çekmiyor. Zaten demesine gerek yok, hangi anda çektiğini modelin davranışından anlayabiliyoruz.

Şu videoda mesela 2:38 gibi düşük irtifada çekilen bir rescue var. Yine çeşitli hareketlerde aynı irtifada, istemiçi/istemdışı hafiften yükselmeden rescue çekmeler var.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Veya şu videoda 1:20 deki rescue da "neredeyse" yer seviyesinde;

Cektigi yere neden takildiniz anlamadim. Heli 1cm daha asagi inmeden neg pitch ile yukseliyor, ailerondan kendini duzeltip yukselmeye devam ediyor. Rescue ayni degil bence oncekilerle. Zaten yeni bir ozellik ekledik, onu test ediyoruz derken bu rescue'nun yedi oldugunu soyluyor :)

Emre Kaman' Alıntı:
Cektigi yere neden takildiniz anlamadim. Heli 1cm daha asagi inmeden neg pitch ile yukseliyor, ailerondan kendini duzeltip yukselmeye devam ediyor. Rescue ayni degil bence oncekilerle. Zaten yeni bir ozellik ekledik, onu test ediyoruz derken bu rescue'nun yedi oldugunu soyluyor :)
Ya Emre bize sen ne bakıyorsun, maksak gıcıklık olsun :laugh: ;D

Ben paylaştığım videolardakinden çok da bir farkını göremedim :) İkon'un önceki gelişim aşamalarına göre farkı olabilir tabi...

Pilotaj anlamında var tabii "çakallıklar" :D Çekiyorum diyor, tam o anda çekmiyor, önce biraz kendi yükseliyor. Biz de salak değiliz anlıyoruz ne ara çektiğini... Kıymetli olmasın bu kadar helisi, koskoca msh... Yere silme iken çeksin, kırılırsa paylaşmazsın zaten, canlı yayın değil sonuçta ;D

Ucan vatandas hf'de onthesnap rumuzlu. Msh amerikanin, sanirim sahibi, yada ust duzey biri emin degilim. Ayni zamanda test pilotu. Bence bu adam yeni yazilimin gelistirilmesi sirasinda sayisiz heli yapistirmistir yere [emoji16] ilk videoda harbiden kendisi baya yukseltip oyle cekiyordu, ama burda daha fazla yaklasmis. Bence gayri ihtiyari olarak biraz yukseltiyor, onun farkindayim. Ama benim gibi rescue sevmeyen birine bile guzel geldi helinin manevrasi. Sevdim yani [emoji1] zaten pilotaj acayip, siir gibi ucmus adam da, artik ciksin su update yahu! [emoji1]

Yeni video. Nitro heli :)

Rescue hakkında birkaç detay da paylaşmışlar:

- Rescue manevrasını isterseniz şimdiki gibi 3 bankdan birine atayabiliyorsunuz, yada başka bir kanala atayarak bağımsız olarak kullanabiliyorsunuz.
- Gelecek olan firmware'de rescue komutu için kullanıcı istediği süre değerini girebilecekmiş. Örneğin heli upright pozisyonda ise level olduktan sonra diyelim 3sn boyunca yükselecek. Heli invert pozisyonda ise, önce kısa bir negatif ile yükselecek, upright pozisyona geçecek ve 3 sn boyunca yükselecek. Bu 3sn değeri ayarlanabilir olduğu gibi, eğer rescue yaylı bir switch ile kontrol ediliyorsa, switch bırakıldığı anda manevra sonlanmış olacak. Yani heli düze alındıktan sonra 3sn boyunca yükselmesini beklemek zorunda değilsiniz.
- Bu firmware'de heli her zaman manevrayı upright olarak bitirecek, ancak bir sonrakinde kullanıcıya upright/invert seçeneği sunulacak.

mış :D

Bu arada firmware'in beta sürümü testlerini 100 gönüllü kullanıcı yürütüyormuş, kendi helileri üzerinde deniyorlar ve fikir belirtiyorlarmış.

Nitroda da çalışıyor olabilmesi güzel :thumbup: Paylaştığın detaylar da bence üniteye katma değer katacak özellikleri içeriyor.

Ben hala bu yeni özelliklerin mevcut IKON'lara da ücretsiz verilecek olması kısmındayım :rolleyes:

$150 bu özellikte RESCUE'lü ünite. Üstelik FBL ünite ayar, uçuş performansı olarak kendini ispatlamış ve gayet başarılıyken :rolleyes: Inşallah her şey düşündüğümüz gibi olur :thumbup:

Fiyat olarak içimizi şüpheler kaplamıyor değil ;D

Valla fiyatini bilemiyorum :) Update ucretsiz olacak, onu her yerde belirtiyorlar. Unite fiyati ne olur bilmem. Fastlad'de hala 150$'in altinda unite. Simdiden yatirim yapilabilir [emoji16]

BT modulu de geldi fastlad'a ama hala cok para oldugunu dusunuyorum. Belki update dedikleri kadar iyi cikarsa, destek olmak adina alabilirim [emoji1]

İki gündür bütün hevesim kaçtı, hiçbir şeye bakmaz oldum, bu arada yeni video düşmüş. Bu videoları izledikçe protos v2 de bir başka güzel görünmeye başladı gözüme, bir inceleyeceğim, benim elimde de böyle uçacaksa kesin alırım ;D

Kötü haber, update çıkış tarihi mayıs ortası olarak güncellenmiş. :(

Düşük irtifa rescue demosu isteklerimizi duymuşlar, ot biçen rescue videosu eklemişler, buyrunuz.

Emre Kaman' Alıntı:
İki gündür bütün hevesim kaçtı, hiçbir şeye bakmaz oldum, bu arada yeni video düşmüş. Bu videoları izledikçe protos v2 de bir başka güzel görünmeye başladı gözüme, bir inceleyeceğim, benim elimde de böyle uçacaksa kesin alırım ;D
Hepimiz aynı durumdayız ne yazık ki :-\

Emre Kaman' Alıntı:
Kötü haber, update çıkış tarihi mayıs ortası olarak güncellenmiş. :(

Düşük irtifa rescue demosu isteklerimizi duymuşlar, ot biçen rescue videosu eklemişler, buyrunuz.
Neyse o kadar beklendikten sonra bence sorun olmaz ama test videosu bu sefer olmuş :halay: Aklın yolu bir, demek ki herkes aynı yorumu yapmış ki, cevap olarak bunu hazırlamışlar. Video sonundaki en son kurtarış gerçekten tamamdır dedirten cinsten :bravo: :thumbup:

Emre Kaman' Alıntı:
Bu videoları izledikçe protos v2 de bir başka güzel görünmeye başladı gözüme, bir inceleyeceğim, benim elimde de böyle uçacaksa kesin alırım ;D

Hazır imkan varken neden olmasın :laugh: :laugh:

SloMo