İlk Projem Olacak :) "Swappable Foamcub"

Snowball ıcın kullanılamaz degıl ama gereksız agırca ve düşük çaplı pervane ile randıman alamazsın. Buyuk pervane de snow ball a ııyı gelmez dıye dusunuoyorum zıra 10 inc pervaneye uygun bır motor.
Snow ball konusunda setup açıklamasında belirtmistim.
Sanırım gözden kaçtı.

You must be registered for see images attach

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Snowball ıcın kullanılamaz degıl ama gereksız agırca ve düşük çaplı pervane ile randıman alamazsın. Buyuk pervane de snow ball a ııyı gelmez dıye dusunuoyorum zıra 10 inc pervaneye uygun bır motor

Teşekkür Ederim. Bunu malesef aldım. Yurt dışından kargoya vermişler. Olmazsa yedek motor olarak kullanırım bunu. Sizden ricam bana hangi motoru almam gerekiyorsa bir link atabilir misiniz.

Teşekkür Ederim. Bunu malesef aldım. Yurt dışından kargoya vermişler. Olmazsa yedek motor olarak kullanırım bunu. Sizden ricam bana hangi motoru almam gerekiyorsa bir link atabilir misiniz.
Bu motoru da deneyebılrsınız ama 8 inc pervane ıle deneyin. Yer çalışmalarında yeterı kadar cekiş saglarsa ıdare eder. Ancak motor biraz ağır kaçar da CG yerinde olmazsa ona dikkat edin.

Bu motoru da deneyebılrsınız ama 8 inc pervane ıle deneyin. Yer çalışmalarında yeterı kadar cekiş saglarsa ıdare eder.

Çok teşekkür ederim. O zaman 8 inch pervane ile deneyeceğim. . Eğer yeteri çekişi alamazsam mecburen yeni bir motor alacağım. Bu da benim gibi acemi arkadaşlara ders niteliği olsun. :) Acele etmemek lazım.

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Çok teşekkür ederim. O zaman 8 inch pervane ile deneyeceğim. . Eğer yeteri çekişi alamazsam mecburen yeni bir motor alacağım. Bu da benim gibi acemi arkadaşlara ders niteliği olsun. :) Acele etmemek lazım.
Olmaz dıye birsey yok. Ancak pervane motor için önerilen 10 inç ebadında olursa, bu model hareket edınce kuyrugu kaldıran ve burnu aşağıı basan bir model, büyük pervanenin yerdekı engellere carpıp kırılma ihtimali var. O nedenle max. 8 inc öneriliyor. Ayrıca uçuşta büyük pervanenin tork etkisi modelin yatmasına neden oluyor.

Olmaz dıye birsey yok. Ancak pervane motor için önerilen 10 inç ebadında olursa, bu model hareket edınce kuyrugu kaldıran ve burnu aşağıı basan bir model büyük pervanenin yerdekı engellere carpıp kırılma ihtimali var o nedenle max 8 inc öneriliyor. Ayrıca uçuşta pervanenin tork etkisi modelin yatmasına neden oluyor.

Şimdi çok daha iyi anlıyorum. Hepsi birer tecrübe olacak bana. Bir de yine sizin paylaştığınız F-22 Raptor modelini de yapacak gibiyim. Bu motor 10inch pervane ile F-22 Modelin de kullanılabilir mi?

Şimdi çok daha iyi anlıyorum. Hepsi birer tecrübe olacak bana. Bir de yine sizin paylaştığınız F-22 Raptor modelini de yapacak gibiyim. Bu motor 10inch pervane ile F-22 Modelin de kullanılabilir mi?
10 inç pervane F22 de biraz aykırı kalır. Motor 4S pil destekli olsaydı 8 incle keyifli olurdu.

merhaba uçak motorları drone lara göre daha büyük pervane kullanmakta motorlarda öyle.
size referans olması açısından aşağıdaki resmi incelemeni tavsiye ederim ,
verdiğim link en ucuz ve kaliteli bir marka olan racerstarın site linki buradan motorları inceleyebilirsin.saygılarımla.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Selçuk Erdoğmuş
merhaba mesajı açayım biraz tabiki,
motorlar ve kv değerleri genelde ters orantılı yani kv yükseldikçe motor küçülüyor ,
kv küçüldükçe motor büyüyor,
kısaca 2205 2300kv motor 2212 980kv motordan hızlı döner fakat torku azdır ,
pervanelerde keza 3-5 inç arası genelde drone 6-10 inç uçak motorlarında kullanılıyor,
benim söylediğim genel bir durum fakat f22 depron bir uçağa 2205 2300 kv de 4inç pervanede,
olur çünkü havada kalması itme gücüne bağlı ama süzülen kanat açıklığı fazla olan bir uçağa olmaz,
söylmek istedğimi inşallah anlatmışımdır.saygılarımla mesut buyuk

• Beğen
merhaba mesajı açayım biraz tabiki,
motorlar ve kv değerleri genelde ters orantılı yani kv yükseldikçe motor küçülüyor ,
kv küçüldükçe motor büyüyor,
kısaca 2205 2300kv motor 2212 980kv motordan hızlı döner fakat torku azdır ,
pervanelerde keza 3-5 inç arası genelde drone 6-10 inç uçak motorlarında kullanılıyor,
benim söylediğim genel bir durum fakat f22 depron bir uçağa 2205 2300 kv de 4inç pervanede,
olur çünkü havada kalması itme gücüne bağlı ama süzülen kanat açıklığı fazla olan bir uçağa olmaz,
söylmek istedğimi inşallah anlatmışımdır.saygılarımla mesut buyuk

Merhaba;

Çok teşekkür ederim bilgi için. Gayet güzel anlattınız. Yeni yeni ben de anlamaya başlıyorum. :) F-22 de 2200Kv motor 7030 Pervane kullanacağım. Bakalım ortaya ve çıkacak.

Saygılarımla.

Merhaba;

Çok teşekkür ederim bilgi için. Gayet güzel anlattınız. Yeni yeni ben de anlamaya başlıyorum. :) F-22 de 2200Kv motor 7030 Pervane kullanacağım. Bakalım ortaya ve çıkacak.

Saygılarımla.

Merhaba öncelikle yapacağın uçağın ağırlığı önemli örnek vererek açıklayayım,
mesela 450gramlık f22 yapacaksın öncelikle motordan başlayalım
fotoğrafta

br2212 2200kv motor bilgisi verilmiş pull g dediği (kaldırma çekme itme ne dersen )kuvveti
732 gr bizim 450 grdı yeterli,
geçelim pervaneye 6030 kullanmış 3s ile ve 21.5 a esc yeterli demekte değerleri böyle yorumlamak lazım,
yoksa 8inç 10 inç pervanede olur ama hani vida boşa döner ya motorda bazem boşa döner torku yetmezse,
kısaca önce uçağın ağırlığını hesaplamakla başla daha sonra ilave ederek tam ağırlığını bul benim verdiğim örnekte
450gramın üzerine pil motor esc servoda eklersen 750 gr mı bulur bu motorda yeter derim tabi bu değerler gerçek değil
sadece kafanda canlanması için söyledim ,

saygılarımla

Merhaba öncelikle yapacağın uçağın ağırlığı önemli örnek vererek açıklayayım,
mesela 450gramlık f22 yapacaksın öncelikle motordan başlayalım
fotoğrafta

br2212 2200kv motor bilgisi verilmiş pull g dediği (kaldırma çekme itme ne dersen )kuvveti
732 gr bizim 450 grdı yeterli,
geçelim pervaneye 6030 kullanmış 3s ile ve 21.5 a esc yeterli demekte değerleri böyle yorumlamak lazım,
yoksa 8inç 10 inç pervanede olur ama hani vida boşa döner ya motorda bazem boşa döner torku yetmezse,
kısaca önce uçağın ağırlığını hesaplamakla başla daha sonra ilave ederek tam ağırlığını bul benim verdiğim örnekte
450gramın üzerine pil motor esc servoda eklersen 750 gr mı bulur bu motorda yeter derim tabi bu değerler gerçek değil
sadece kafanda canlanması için söyledim ,

saygılarımla

Merhaba;

Tahmini 600 gr olacak diye hesaplamıştım ama yapınca değişebilir. Şimdi biraz daha iyi anladım.

Teşekkür ederim. :)

• Beğen
Tepkiler: mesut büyük
merhaba uçak motorları drone lara göre daha büyük pervane kullanmakta motorlarda öyle.

Şu anlamda cümleyi açmanızı istedim; Benim yanlış anladığım gibi, mesajı okuyan yeni başlamış bir arkadaş da sizden alıntı yaptığım cümleyi yanlış değerlendirebilir.
Motor ve pervane büyülüğü düşünülerek Uçak için / drone için diye ayrım yapmak zor bence.
Ha Sizin söz ettiğiniz droneler yarış tarzı, mini sayılacak boyutlarda olanlar sanırım.
Çok rotorlularda kendi adıma senelerce 12, 13 ve 14 inc pervane çok kullandım. Uçaklarımda da 9 inç pervaneden büyüğünün üstüne pek çıkmadım yani ifade edilenin tam tersi bir durum diyebilirim.
Kolay gelsin.

• Beğen
Şu anlamda cümleyi açmanızı istedim; Benim yanlış anladığım gibi mesajı okuyan yeni başlamış bir arkadaş da Sizden alıntı yaptığım cümleyi yanlış değerlendirebilir.
Motor ve pervane büyülüğü düşünülerek Uçak için / drone için diye ayrım yapmak zor bence.
Ha Sizin söz ettiğiniz droneler yarış tarzı, mini sayılacak boyutlarda olanlar sanırım.
Çok rotorlularda kendi adıma senelerce 12, 13 ve 14 inc pervane çok kullandım. Uçaklarımda da 9 inç pervaneden büyüğünün üstüne pek çıkmadım yani ifade edilenin tam tersi bir durum diyebilirim.
Kolay gelsin.
merhaba belki anlatmak istediğimi tam ifade edemedim, aslında kombinasyonlar çok çeşitli ben genel yazmıştım ,
arkadaşın bilgisine inerek öncelikle istediği cevabı verdim,kısaca ,
dediğiniz gibi aslında ayırmak zor drone la uçağı ben bu konu için belirttim çünkü 30 un üzerinde uçak yaptım sadece 5i uçtu
diğerleri ne yazıkki kırıma uğradı bunda yanlış pervane seçimi ne yazıkki çoktu bu nedenle örneklerle açıkladım arkadaşa ama dediğiniz gibi
ayrım yapmak değilde motora göre seçmek daha mantıklı.saygılarımla

• Beğen