Messerschmitt 262 Schwalbe - 1/7.5 Ölçek, EDF

Motivasyon seysi sayilir mi :)

Dünyanın en büyük ve aynı zamanda en renkli! Me-262 plastik maketi karşınızda ???

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mavi, pembe ve mor neden yok bu uçakta?

Dikeyi açık gri ile basmaya başladım, o bitince siyaha geçtim:

Siyah bitmek üzere:

Siyah bitince sırada şunlar var:

Başka bir arzunuz? :evil::coolxf::saygilar:

Son parça, dikeyin ucu da basıldı! Printera iki gün izin yazdım, pazartesiye kadar dinlensin :) bir haftadır kesintisiz baskı yapıyor zavallım, 2.5 kg plastik geçti içinden :) iyi de iş çıkardı tatili haketti :thumbup:

tüm parçalar bir arada:

Bu da iyi fikir, işi bitince hemen paketleyip yollayayım, ama Deniz bey bu olaya bozulmasın sonra? Sonuçta zamanında yarışma sorunusunu doğru bilerek 1/32 lik maketi almaya hak kazandı, şimdi admine havadan 1/7,5 ölçeklisini yollayınca biraz bozulur sanki :p
Yok kardeşim neden bozulsun :lollol::lol: Onun ölçeği farklı benimkisi farklı :lollol::lol: Öyle değil mi @Deniz Tanrıverdi abi ;D
Motivasyon seysi sayilir mi :) Dünyanın en büyük ve aynı zamanda en renkli! Me-262 plastik maketi karşınızda ???
Şu ana kadar gördüğüm en renkli ve şeker motivasyon şeysi :heartxf: :D
Evet “Karşıyaka”lıyım itirazı olan? :)
Yok kardeşim, neden itirazımız olsun ;D

Yok kardeşim neden bozulsun :lollol::lol: Onun ölçeği farklı benimkisi farklı :lollol::lol: Öyle değil mi @Deniz Tanrıverdi abi ;D

Adam bir haftadır yok ortada, herşeyden önce iyi olduğunu umalım, ama gelince ufak çaplı bir şok yaşayabilir, ortada hiçbişey olmadığı halde gördü en son konuyu, şimdi gelecek bi bakacak koca gövde duruyor! Alıştıra alıştıra mı verseydik acaba :)

Adminim üyerler üzerinde sınırlama yapabiliyor musunuz? Geldiğinde bu konudaki mesajların ve fotoğrafların hepsini böyle birdenbire göstermese forum, saat başı bir mesaj açılsa falan hani :) var mıdır bir oluru? ?

Son parça, dikeyin ucu da basıldı! Printera iki gün izin yazdım, pazartesiye kadar dinlensin :) bir haftadır kesintisiz baskı yapıyor zavallım, 2.5 kg plastik geçti içinden :) iyi de iş çıkardı tatili haketti :thumbup:

tüm parçalar bir arada:

Model çok tatlı olmaya başladı ama fosforlu kanatsız olmaz. :lol:

Adam bir haftadır yok ortada, herşeyden önce iyi olduğunu umalım
Evet ben de fark ettim :rolleyes: İnşallah bir sorun falan yoktur.
Adminim üyerler üzerinde sınırlama yapabiliyor musunuz? Geldiğinde bu konudaki mesajların ve fotoğrafların hepsini böyle birdenbire göstermese forum, saat başı bir mesaj açılsa falan hani :) var mıdır bir oluru? ?
Olmaz mı kardeşim ;D Yeter ki sen iste :lollol: Hemen yapalım bir güzellik :lol:

Olmaz mı kardeşim ;D Yeter ki sen iste :lollol: Hemen yapalım bir güzellik :lol:

Ben de yavaşlıyorum zaten, filament kalmadı elde :D :D :D bu hafta da işyeri epey yoğun olacak zaten fazla vaktim olmayacak. O arada fırsattan istifade bizi yakalar umarım :)

Şu çoklu alıntı yapmayı becrebilsem hepinize verecek ayrı ayrı cevabım var ama neyse...
Adamın ME-262 üzerinde çalışmaya başlaması için benim ortadan kaybolmam gerekmiş anlaşılan. Bir kaç gün uğrayamadım buraya bak neler yapmış. Aferin! Aferin! Çalışmaya devam.
Ayrıca şimdiden yolunu yapmayı düşünenelere diyeceğim şudur ki:
İtina ile her türlü ve her ölçekteki plastik makete el konulur! Evinizden bile aldırtırım! Uçakları ayrı bir yere, sizi ayrı bir yere....

Şaka bir yana, hangi arada okuyup sona geldiğimi anlayamadım bile. Tebrikler!

Kuyruk tasarımında ufak ama önemli değişiklikler yaptım.

İlk olarak kuyruk ile dikey stabın birleşim hattını yukarı kaydırdım. Bu değişiklikle yatay stabın birleşim bölgesi kuyruk kısmında kaldı. Kuyruğun baskı oryantasyonu sayesinde yatayın birleşim bölgesi daha kaliteli bir şekilde basılabildi, tesviye aşaması epey kolaylaştırılmış oldu.

Yine yatayın birleşim bölgesinde, bir önceki tasarımda elevatörün oturacağı yuvayı hatalı tasarlamışım, bu hata da giderildi ve elevatörün kökünün oturabileceği bir yuva oluşturuldu. Ayrıca bir önceki tasarımda atlanan bir panel çizgisi de eklenip kuyruk kısmı yeniden basıldı.

Burun konisini de ekleyince tam bir gövde elde edildi.

Yatay kuyrukların nihai tasarımını bitirmek üzereyim, tasarım biter bitmez baskılar yapılıp uyum kontrol edilecek. Sonrasında kanadın orta kısmının tasarımı ve baskısı gelecek. Herşey yerine olması gerektiği gibi oturduğundan emin olunca da gövdenin kalıplanması işine başlayacağım :thumbup: