Messerschmitt 262 Schwalbe - 1/7.5 Ölçek, EDF

Bence senin evde güzel durmaz, zaten gerçeği var. Ama sevdiğin bir ADMIN'e hediye edebilirsin :lollol::lol:

Bu da iyi fikir, işi bitince hemen paketleyip yollayayım, ama Deniz bey bu olaya bozulmasın sonra? Sonuçta zamanında yarışma sorunusunu doğru bilerek 1/32 lik maketi almaya hak kazandı, şimdi admine havadan 1/7,5 ölçeklisini yollayınca biraz bozulur sanki :p

Güncelleme yapalım...

Gövdenin en büyük parçasının basımı da tamamlandı. Sağ köşede ufak bir tabladan ayrılma problemi yaşandı, ama zaten dolgu yapılacağı için çokönemli değil, 400 gramlık parçayı yeniden basmaya değmez :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu baskı 21 saatin üzerinde sürdü.

Tamamlanmış kuyruk parçaları acıktıklarını beyan edince az biraz çilek yemeleri için mutfağa buyur edildiler... En sağdaki parça kalıbın arka kısmındaki kapama parçası olacak.

Kalıbın arka kısmı şöyle olacak:
boydan boya giden metrik 8 saplama her iki uçtaki kapama parçalarındaki deliklerden geçip somunlarla sıkıştırılacaklar. Bu kapama parçası dış kabuktan yaklaşık 0.6 mm daha içte kalıyor, bunun nedeni de bu kısmın ayrıca üretilecek olan kuyruk kısmının içine girecek olması. Ürün kalıptan çıktıntan sonra bu geçme kısmı zımparalanıp temizlenecek böylece kuyruk ile daha sağlam yapışması sağlanacak.

Nalburdan saplamaları alırken somun almayı unutmuşum :D Pandeminin burada pike doğru ilerlediği bu zamanda sırf somun almak için risk alıp nalbura gitmeye gerek yok dedim ve thingiversete bulduğum ve hoşuma giden bir somun tasarımını bastım. gayet de güzel iş yapıyor.

Ve gövdenin bu kısmının son parçası baskıda, bu akşam bu parçanın da baskısı tamamlanmış olacak ve tüm parçalar bir araya getirilecek. Kim bilir belki ilk kat dolgulu astarı da atabilirim bu gece :thumbup:

15 saatlik baskı sonucunda orta kısmın son parçası da tamamlandı :hoppa:

Orta kısma ait tüm parçalar basıldığına göre de artık bu modelin ilk motivasyon şeysini patlatma vakti gelmiş demektir!!!

Evet “Karşıyaka”lıyım itirazı olan? :)

Bir yandan da kuyruk kısmının tasarımının nihayetlendirilmesi ve parçaların basılmasına başladım.

Gövdenin uzantısı olan parçaların tasarımları ve detaylandırmaları tamamlandı, en son parça basılmaya da başlandı. Dikey stabın tasarımındaki detaylar devam ediyor.

Bu gece alttaki iki parçanın basımı tamamlanacak, o arada dikeyin tasarımının da tamamlanması beklenmekte :) yarın da dikey basılınca modelin gövdesi tamamen ortaya çıkmış olacak :)

Baskıda olan parça:

Bu arada ikinci filament tekeri de bitmek üzere :) yenilerini sipariş etmek gerekecek :)

Son düzenleme:
15 saatlik baskı sonucunda orta kısmın son parçası da tamamlandı :hoppa:

Orta kısma ait tüm parçalar basıldığına göre de artık bu modelin ilk motivasyon şeysini patlatma vakti gelmiş demektir!!!

Yok değilsin abi, karşıyakanın renkler yeşil- kırmızı, bu daha çok venedik spor olmuş :evil:

Yanız ben somuna bayıldım. Fotoğrafı daha ilk görünce dikkatimi çekmişti; "Arabın yalellisinde değişik değişik somun var, nalburda öyle denk geldi zahar..." dedim:D
Bir de flement stok raporu fotosunda sol üstteki "top" yangın söndürücü değil mi? Yanlış mı anlıyorum? Eğer öyleyse harika bir şeymiş atölye için:bravo::bravo:

Yanız ben somuna bayıldım. Fotoğrafı daha ilk görünce dikkatimi çekmişti; "Arabın yalellisinde değişik değişik somun var, nalburda öyle denk geldi zahar..." dedim:D

Evet ya somun benim için de tatlı bir sürpriz oldu :) bu kadar iyi iş yapmasını da beklemiyordum açıkçası :thumbup:

Bir de flement stok raporu fotosunda sol üstteki "top" yangın söndürücü değil mi? Yanlış mı anlıyorum? Eğer öyleyse harika bir şeymiş atölye için:bravo::bravo:

Evet o yangın söndürücü toplardan, atolyede kritik bölgelerin üzerine yerleştirilmiş 3 tane var, otomatik söndürme özellikleri olması güzel, biz uyurken veya evde yokken bir sorun çıkarsa faydalı olmalarını umut etmekteyim. Bunlara ilaveten atolye dışında da bir adet bu toptan bulunduruyorum, bizim evde olduğumuz bir durumda ilave müdahele şansı olması için. Dahası iki tane de 5 kglık karbondioksit yangın söndürücü var evin çeşitli yerlerinde, son çare yakın müdahele için... En korktuğum şey ne yalan diyeyim, allah düşmanımın başına vermesin...

Biraz şuan boruya benziyor abi.:lol::lol::lol:
Şaka şaka abi eline sağlık.:saygilar:
Sanki biraz boru gibi?!:evil:

Tamam tamam, kabul, mesleki deformasyon sonucu... Adama 15 yıl boyunca boru hatları tasarlatırsan sonra yaptığı model de boruya benzer, ne bekliyorsunuz ki :lol::lol::lol:

Evet o yangın söndürücü toplardan, atolyede kritik bölgelerin üzerine yerleştirilmiş 3 tane var, otomatik söndürme özellikleri olması güzel, biz uyurken veya evde yokken bir sorun çıkarsa faydalı olmalarını umut etmekteyim. Bunlara ilaveten atolye dışında da bir adet bu toptan bulunduruyorum, bizim evde olduğumuz bir durumda ilave müdahele şansı olması için. Dahası iki tane de 5 kglık karbondioksit yangın söndürücü var evin çeşitli yerlerinde, son çare yakın müdahele için... En korktuğum şey ne yalan diyeyim, allah düşmanımın başına vermesin...
Kullanmak nasip olmasın... Bu bana da bir hatırlatma oldu. Uzun zamandır aklımda idi öteleyip duruyordum, birkaç tedbir de ben alayım...
Yalnız ürünün fikri çok güzelmiş. Mucidinin ellerine aklına sağlık%p