Muhabbet Edelim :)

barış altun' Alıntı:
pazar günü nöbetim var.bende bu hafta ctesi katılırım...
Yanliz benim Cumartesi katilip, katilamayacgim henuz net belli degil. Sonradan soz verdin gelmedin olmasin arkadaslar ;)

cem yarın saat 3 kadar incek deki uçuşalanında olurum vakit bulursan uğra...

Baris abi 4 gun once buyuk kirim yasadim servo bile iptal. Heliyi toplamaya calisiyorum :( yarin tasit sikintisida var buyuk ihtimal gelemem durumu duzelteyim en yakin zamanda sizlerle tanismak isterim lutfen simdilik kusura bakmayin.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

barış altun' Alıntı:
Mutlaka Foto ve video bekliyoruz Barış Bey ;) boş kalmasın :D

cem özbayram' Alıntı:
Baris abi 4 gun once buyuk kirim yasadim servo bile iptal. Heliyi toplamaya calisiyorum :( yarin tasit sikintisida var buyuk ihtimal gelemem durumu duzelteyim en yakin zamanda sizlerle tanismak isterim lutfen simdilik kusura bakmayin.

çok üzüldüm ya.geçmiş olsun.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
barış altun' Alıntı:
Mutlaka Foto ve video bekliyoruz Barış Bey ;) boş kalmasın :D

mehmet bey benim trex gyro montaj olayı felan var diye makina götürmedim vakit bulamam diye 5 dakikalık bişeymiş meğer ctes inşallah

cem özbayram' Alıntı:

taşıt yüzünden gelmemezlik etme ayrıca bana haber ver alırım seni...

barış altun' Alıntı:
mehmet bey benim trex gyro montaj olayı felan var diye makina götürmedim vakit bulamam diye 5 dakikalık bişeymiş meğer ctes inşallah
Ama olmaz ki Barış Bey, yapmayın etmeyin. O kadar GYRO montaj ve ayarları ile ilgili video hazırladık :embarras: Hadi kendiniz yapmadınız en azından ayar süresini de mi tahmin edemediniz :-\

Neyse şaka bir yana, artık haftaya mutlaka görselleri bekliyoruz ;)

cem özbayram' Alıntı:

Cem Bey geçmiş olsun, şimdi fark ettim :embarras: Önemli olan size ve moralinize birşey olmasın. Yoksa model bir şekilde toplanıyor zaten %p Bu işte kırım şart, yapacak birşey yok, zamanla onunla da yaşamayı öğreniyoruz ;)

Ama olmaz ki Barış Bey, yapmayın etmeyin. O kadar GYRO montaj ve ayarları ile ilgili video hazırladık :embarras: Hadi kendiniz yapmadınız en azından ayar süresini de mi tahmin edemediniz :-\

Mehmet bey gp 780 anlatılıyordu video da birazda karışık geldi bana hepsini izlemedim :(
ama pratikde o kadarda karışık olmadığını anladım.
ayrıca benim helinn kuyruk sorunu düzelmedi -48 trim vererek sabitleniyor kuyruk.nedeni anlayamadılar bi türlü.sizin bi fikriniz var mı?

barış altun' Alıntı:
Mehmet bey gp 780 anlatılıyordu video da birazda karışık geldi bana hepsini izlemedim :(
ayrıca benim helinn kuyruk sorunu düzelmedi -48 trim vererek sabitleniyor kuyruk.nedeni anlayamadılar bi türlü.sizin bi fikriniz var mı?
Barış Bey Gyronuz GP790 idi zannedersem. GP780 cok benziyor aslında ayrıca onun da metin halinde açıklaması var. Neyse yakında birilerinin olma avantajını kullanmak istemissiniz ki ben olsam ben de öyle yaparım ;)

Ayar konusu gelince, kuyruk TRIM kesinlikle verilmemeli. Şimdi problem olası nedenlerine gelmeden önce ayar konusunda kim size yardımcı oldu.

Cengiz, Erdem falan ise o zaman zaten konuyu benden daha iyi biliyorlar :D Buradan yanlış bir şey söylemek istemem ;)

erdem cengiz oğuz üçüde baktı.en son gyro yu oğuz değiştirdi.
trex kullanan bi akdaşın fikri ise şöyle herşey düzgün çalışır görünür hiç beklemediğin şeyden bu arızayı yapablir oldu.
pal leri söküp leveling ile ayar yapıldıkdan sonra paller takılıp açısı ayarlanacak.sizce bunun bi faydası olur mu?

barış altun' Alıntı:

Barış bey trim vererek yaptığınız şey zaten yanlış , kuyruğa jkesinlikle trim verilmez gyro ayarı şöyle yapılır

1- kumandadan trimleri sıfırlayın,
2- kuyruk servosunun hornunu sökün
3- kumandayı açın ve gyro swicini rate moda getirin (rate mod kuyruğa komut verdiğinizde kuyruk tekrar merkeze dönen moddtur, headlock mod ise kuyruğa komut verdiğinşizde , kuyruktaki pitch sliderın gittiği yerde kaldığı moddtur)
4- helikoptere pili takın
5- gyro açıldığında servo hornu 90 derece duracak şekilde yerine takın
6- bu esnada kuyruktaki pitch slider , modele arkadan baktığınızda( kuyruk pallerini kapattığınızda V harfi olacak şekilde) kuyruk borusu CNC sete yakın tarafta durmalıdır tam merkezde değil, eğer bu pozisyonda değilse kuyruk linkini kısmak veya açmak gerekiyorsa ayarlayın lütfen,

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

7- kafa devir düşük ise kuyruk gaz verdiğinizde biraz kaçırır geri toplar kafa devrini arttırın ve aleti hover'a kaldırın hoverda düz durmalı kuyruk ne tarafa kaçıyor ise kuyruk link boyunu kısarak veya açarak düz durmasını sağlayın
8- son olarak kumandadaki Gyro Swicini head lock moda alın

keyifli uçuşlar

bu arada rica etsem kuyruk kısmının 2 3 tane fotoğrafını eklermisiniz yandan üstten çekilmiş birka fotosunu !

akşam fotoları yollarım Mesut bey
head lock değilde diğer modda kuyruk kaçırmıyor mesela