Muhabbet Edelim :)

Barış bey bu problem ve Mesut üstadın çözümleri burada kaynamasın. Başkalarına da ileride de yardımcı olabilir diye ayrı bir konu açtım.

İsterseniz oradan devam edelim ;)

Trex 450 Sport Plus GP 790 Gyro Tutmama Problemi :

Barış hocam , Mehmet hocam teşekkür ederim.

4 kırım yaşadım ama en hasarlısı bu oldu ama az önce bir arkadastan servomun aynısından buldum umarım sorun cıkmaz ve yakın zamanda toparlarım.

Barış hocam bu haftada sehir dısındayım sizinle tanısmayı cok ıstedım ama iş fırsat vermıyor bir türlü, nezaketiniz içinde tekrar teşekkür ederim sağolun.

Buda kırıma ait fotoğrafım, Mehmet hocamlada konumustuk gyro süngerimi değiştirdim kuyruk sorunumu çözdüm heli pırıl pırıl olmuştu. 5 dk ucus yaptım tam indirirken 1 tur daha atayım derken nasıl yaptım anlamadım kafa üstü cakıldı heli pilde cok az hasar aldı ama pek sorun yok gibi.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet hocam müsadeniz olursa barış hocamında desteği ile fotoğraf görevini zevkle üstlenirim. Fırsat bulup uzun zamandır fotoğrafta çekemiyordum.

Sizlerle nacizane birkaç fotoğrafımı paylasmak isterim. Ayrıca Dijital fotoğrafçılık ve dijital düzenleme konusunda merakı olan öğrenmek isteyen arkadaslarım buyuklerım var ise forumumuz rckolik üzerindende elimden geleni yaparım.

Mehmet hocam ve ekibinin bu güzel paylaşımları kadar olamaz belki ama bu deniz içinde bir damla su olabilirsek ne mutlu bize.

cem özbayram' Alıntı:
Mehmet hocam müsadeniz olursa barış hocamında desteği ile fotoğraf görevini zevkle üstlenirim. Fırsat bulup uzun zamandır fotoğrafta çekemiyordum.

Sizlerle nacizane birkaç fotoğrafımı paylasmak isterim. Ayrıca Dijital fotoğrafçılık ve dijital düzenleme konusunda merakı olan öğrenmek isteyen arkadaslarım buyuklerım var ise forumumuz rckolik üzerindende elimden geleni yaparım.

Mehmet hocam ve ekibinin bu güzel paylaşımları kadar olamaz belki ama bu deniz içinde bir damla su olabilirsek ne mutlu bize.

bak bu 10 numara haber...ditafram enstantane af felan az çok bişeyler biliyorum ama eksiğim çok.fotoğraf konusunda her türlü yardıma talibim...

Barış hocam ilk bulusmamızda hem ucus yaparız hemde bol bol fotoğraf çekeriz. Ben elimden geleni yaparım.

cem özbayram' Alıntı:
Buda kırıma ait fotoğrafım, Mehmet hocamlada konumustuk gyro süngerimi değiştirdim kuyruk sorunumu çözdüm heli pırıl pırıl olmuştu. 5 dk ucus yaptım tam indirirken 1 tur daha atayım derken nasıl yaptım anlamadım kafa üstü cakıldı heli pilde cok az hasar aldı ama pek sorun yok gibi.
Servonun aynısı bulduktan sonra bence büyük bir sıkıntı olmamıştır %p Eminim siz yine güzelce ayarlar ve problemsiz şekilde uçar hala getirirsiniz.

Bir sıkıntı olacak olur ise, bizler zaten buradayız ;)

cem özbayram' Alıntı:

Ne demek Cem Bey,

Müsade sizin, yeter ki siz paylaşımda bulunmak isteyin %p Aslında benim de hep içimde olupta bir türlü yapamadığım bir hobidir bu fotoğrafçılık işi :embarras:

Zaten hali hazırda "FPV ve Havadan Görüntüleme" Bölümümüz var. Bunun altına yeni bir ALT Bölüm ilave ederiz. (Adını siz belirleyin)

Burada temel bazda fotoğrafcılık tekniklerini paylaşırsınız. Böylece profesyonel makina sahipleri bilgilerini tazeleşmiş olurlar.

Ben dahil tüm üyelere hitap etmek için de Çekilen FOTO üzerinde yapılabilecek basit oynamaları, düzeltmeleri mümkün ise FREE yazılımlar ile nasıl yapıldığını paylaşırsınız.

Zira tahmin ettiğim kadarı ile her modelcinin isteğidir, modelinin çekilmiş fotografını en güzel hala getirmek ;)

cem özbayram' Alıntı:
Barış hocam ilk bulusmamızda hem ucus yaparız hemde bol bol fotoğraf çekeriz. Ben elimden geleni yaparım.
Desenize bir daha ki Ankara Buluşmasına ait çok resimli bir buluşma konumuz olacak :bravo:

Selamlar Mehmet hocam servoyu buldum dün montajını yaptım ama ds410m ustundekı servolar kırılan servonun yerıne aldıgım ds410 umarım bır sorun olmaz:)

Bu arada sehır dısındaydım pek aktif olamadım kusura bakmayın :saygilar:

cem özbayram' Alıntı:
Selamlar Mehmet hocam servoyu buldum dün montajını yaptım ama ds410m ustundekı servolar kırılan servonun yerıne aldıgım ds410 umarım bır sorun olmaz :)

Bu arada sehır dısındaydım pek aktif olamadım kusura bakmayın :saygilar:
Servolarda M demek Metal dişli demek. Bildiğim kadarı ile bir problem olmaz. Ama en güzeli Metal dişli seti alıp onu da Metal hala getirmek. Zira kırımlarda metal dişliler kismı hasar görüp devam eder iken, plastik dişliler %90 oranında hasarlandığı için değiştirmek zorunda kalıyorsunuz.

Bu arada hosgeldiniz :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Servonun aynısı bulduktan sonra bence büyük bir sıkıntı olmamıştır %p Eminim siz yine güzelce ayarlar ve problemsiz şekilde uçar hala getirirsiniz.

Bir sıkıntı olacak olur ise, bizler zaten buradayız ;)
Ne demek Cem Bey,

Müsade sizin, yeter ki siz paylaşımda bulunmak isteyin %p Aslında benim de hep içimde olupta bir türlü yapamadığım bir hobidir bu fotoğrafçılık işi :embarras:

Zaten hali hazırda "FPV ve Havadan Görüntüleme" Bölümümüz var. Bunun altına yeni bir ALT Bölüm ilave ederiz. (Adını siz belirleyin)

Burada temel bazda fotoğrafcılık tekniklerini paylaşırsınız. Böylece profesyonel makina sahipleri bilgilerini tazeleşmiş olurlar.

Ben dahil tüm üyelere hitap etmek için de Çekilen FOTO üzerinde yapılabilecek basit oynamaları, düzeltmeleri mümkün ise FREE yazılımlar ile nasıl yapıldığını paylaşırsınız.

Zira tahmin ettiğim kadarı ile her modelcinin isteğidir, modelinin çekilmiş fotografını en güzel hala getirmek ;)
Desenize bir daha ki Ankara Buluşmasına ait çok resimli bir buluşma konumuz olacak :bravo:

rc lens olsun ismi

İsim güzel Barış Abi %p

Mehmet hocam eski servomun metal dişlisiyle değiştirsem zor bir işlemmidir acaba yada varmı öyle bir ihtimal.

barış altun' Alıntı:
rc lens olsun ismi
Olabilir neden olmasın %p 1-2 konu açılsın, hemen ben yeni alt bölümü hazırlayıp, konuları oraya taşırım.

Şimdiden ellerinize sağlık arkadaşlar :bravo:

cem özbayram' Alıntı:
İsim güzel Barış Abi %p

Mehmet hocam eski servomun metal dişlisiyle değiştirsem zor bir işlemmidir acaba yada varmı öyle bir ihtimal.
Eğer dişlileri sağlam ise değiştirebilirsin. Cok basit aslında. 4 vida ile kapağı çıkarıp, resimde görüldüğü sırada dişlileri yerine takıyorsunuz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Teşekkür ederim hocam aksam deneyim.

Ynt: Muhabbet Edelim :)

Nerde forum halkı :)

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: Muhabbet Edelim :)

Kimseee yo o o o k mu u u u u

A a a a sesim yankı yapıyor :)

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi