[Urun]: BLADE 230S İnceleme, Miaden ve 3D Performansi

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
F1 modda sadece model daha mı sağır oluyor. Yoksa hekimin belli dereceleri geçmesini engelleyen bir sistem mi var.

Eğer normal uçuş yapmaya imkan sağlıyorsa bence f1 mod seçilmeli. Hem daha uzun uçuş süresi elde edersiniz. Bu sayede hakimiyetiniz artar.
Erhan Bey sizin videolardaki uçuşlarda kullandığınız mode hangisi idi.dediğiniz gibi fm1 güzel uçuş sağlıyor ama soft 3d içinde uygunmu bu mode yoksa fm2 demi denemek lazım henüz bir hareket denemedim helide.açıkcası kırımda yaşamak istemiyorum.

Cem Tataroğlu' Alıntı:
Bu arada rescue kullanma şansın oldumu ? Oldu ise rescue performansı hakkında yorumun nedir ? ( özellikle benim gibi bu hobide yeni bir kullanıcı için )
rescue modu kullandım fakat gerçek durum da değildi kendim heliyi invert pozisyona alır gibi öne yatırdığımda rescue tuşuna basınca topluyor heliyi hover pozisyonuna alıyor.sıkıntı yok gibi.

oushan' Alıntı:
öncelikle hayırlı olsun.. blade 230s in büyük bir sorunu var...aşırı ÖZGÜVEN veriyo... :eek:f: simülatörden daha rahat hissediyosun...kurtarması çok iyi... 2 aydır kullanıyorum defalarca kırımdan kurtardı benı.... ama dedimya acayip gaz veriyo... benım gibi seri alan turu atınca sevinen acemiler için malesef kırım kaçınılmaz... :eek:f:
teşekküğr ederim. siz hangi modda uçuyosunuz? 3d falan çalışıyosanız hangi modda yapıyosunuz?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sezgin sana da hayirli olsun yeni model :thumbup: bu konuda en iyi yorum kisa surede olsa kullanan Erhan'dan gelecektir diye dusunuyorum. Olmadi biz de yorumlayip yardimci olmaya calisiriz sonra ;)
teşekkür ederim abi bu forum sayesinde çok şey öğreniyoruz :RCKolik:

Ben hep ıdıl 2 de uçtum ama ben bu mod ları aux2 atadığım için bende hep kapalı idi. Yani tüm ıdıl up larda mod ları kapalı idi. Ben sadece kurtarma fonksiyonu nu kullandım oda çok güzeldi. Ben yerinizde olsam kumandayı bağlardım bilgisayara veya telefona ordan ayarları değiştirmeye denerdim . Ama ilk başta ayarları kaydedin . Başka yere.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba :RCKolik:

Dün maiden imizi yaptık, Genel itibariyle başarılı olmasına rağmen 2 kez panic recovery denememde de sonuç felahetti ve kırım yaşadık. Biraz açıkçası canım sıkıldı çünkü modeli seçme sebebim kurtarma avantajıydı, bakalım zaman ne gösterecek yola devam %p

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cem Tataroğlu' Alıntı:
Merhaba :RCKolik:

Dün maiden imizi yaptık, Genel itibariyle başarılı olmasına rağmen 2 kez panic recovery denememde de sonuç felahetti ve kırım yaşadık. Biraz açıkçası canım sıkıldı çünkü modeli seçme sebebim kurtarma avantajıydı, bakalım zaman ne gösterecek yola devam %p
Gözün aydın diyeceğim ama rescue hiç mi çalışmadı ??

Ne gibi sorun oldu bi açıklanmasınız. Benim denediğim 230s her türlü pozisyonda kurtarma sorun çıkarmadı.

Abi maiden hayırlı olsun :) Kırımlar olmadan olmayacak anlaşılan bu iş. Benim 3 oldu bakalım daha ne kadar gidecek :D
Sen gene en azından baya havada kalmışsın :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gözün aydın diyeceğim ama rescue hiç mi çalışmadı ??

Teşekkürler Mehmet,

İlk denemede invertdeyken bastım ve kuyruk çevirip saçmaladı. Ama Fatih ve Mustafa " abi sanki sen ekstra bişeyler yaptın gibi" dediler ki mümkün. Ancak ikinci denemede invert hover da stabildim hatta stick leri bıraktım ve sakince panik tuşuna bastım ki yerden en az 15 m yüksekteydim. Modeli yana çevirip hızlıca yere indirdi. :-\

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Ne gibi sorun oldu bi açıklanmasınız. Benim denediğim 230s her türlü pozisyonda kurtarma sorun çıkarmadı.

Erhan Merhaba,

Mehmet'e yazdığım cevaptaki gibi oldu, aslında ilk denemeyi Mustafa yaptı ve invert olmasa da burun veya kuruğu yukarı alıp denedi ve düzeltti dedi. Bende almadım sorun benden mi modelden mi kaynakli.

Şafak ALTINTAŞ' Alıntı:
Abi maiden hayırlı olsun :) Kırımlar olmadan olmayacak anlaşılan bu iş. Benim 3 oldu bakalım daha ne kadar gidecek :D
Sen gene en azından baya havada kalmışsın :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkürler Şafak,

Söylediğin gibi kırımlar bu işin ayrılmaz parçası hatta dün moralim çok bozuktu, ancak yola devam :agreed:

Cem abi hem hayırlı olsun maiden, hem de geçmiş olsun kırım için.

oluyor demek böyle durumlar, ama seni yıldırmayacaktır umarım.

rescue çektiğinde yana doğru yatırdı yere indirdi demişsin ya abi, acaba rescue butonu erken bırakılmış olabilir mi :-\
Mustafa'ya sormak lazım.
Blade ' de sistem nasıl çalışıyor bilmiyorum ama Spirit ünitede Rescue normalde, tam çevirme aşamasında düğmeyi erken bırakırsanız, bıraktığınız andaki pozisyonda kalıyor.
yani tam çevirip yükseltene kadar butona basılı tutuyoruz, belki Blade'de böyle bir durum olmuş olabilirmi?

Cem Bey kırım için geçmiş olsun, rescue tuşu için; palleri çıkartıp helinin pilini takın hold çekili olsun bu şekilde swash konumunu kumanda ile komut vererek değiştirin daha sonra rescue basınca swash ı paralel hale getiriyormu bir bakın bunu 3 farklı modda da deneyin tepkiler nasıl oluyor anormal birşey varmı. İbrahim Beyin dediği basılı tutma olayınıda denersiniz bu şekilde. Bir de videodaki uçuşunuzu hangi modda yaptınız fm1 mi ? fm2 mi ? Saygılar..

Cem abi hayırlı olsun, uçuş gayet güzel görünüyor. :thumbup:

Kırım olmasaymış elbette daha güzel olmurmuş :rolleyes: Ama sağlık olsun yinede, rescue'deki sorun da biran önce çözülür inşallah. :RCKolik:

Burda en önemli sorun şu. Rescue tuşuna basmaya devam ettiniz mi yoksa paniğe kapılıp bıraktımızmı

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Cem abi hem hayırlı olsun maiden, hem de geçmiş olsun kırım için.

oluyor demek böyle durumlar, ama seni yıldırmayacaktır umarım.

rescue çektiğinde yana doğru yatırdı yere indirdi demişsin ya abi, acaba rescue butonu erken bırakılmış olabilir mi :-\
Mustafa'ya sormak lazım.
Blade ' de sistem nasıl çalışıyor bilmiyorum ama Spirit ünitede Rescue normalde, tam çevirme aşamasında düğmeyi erken bırakırsanız, bıraktığınız andaki pozisyonda kalıyor.
yani tam çevirip yükseltene kadar butona basılı tutuyoruz, belki Blade'de böyle bir durum olmuş olabilirmi?

İbrahim Teşekkürler...

Dediğim gibi dün moralsizdim doğal olarak ama yola devam :thumbup:

Tam hatırlayamasam da butona basıp çektim gibi geliyor, yani düzelene kadar deklemedim sanki :rolleyes: :-\ :-\ :-\