WLtoys V977 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulgular

Cahit Kaş' Alıntı:
Ben de onu anlatmaya çalıştım. Aslında hızlı şarj etmiyor. Yani her pil 1 saat civarı bir zamanda şarj oluuor. Bu da doğal olanı.
Ama bu şarj aleti 6 pili aynı anda şarj ettiğinden hızlı . Her bir pile fazladan akım göndermiyor.
Tamamdır şimdi anladım. :thumbup: Teşekkürler...

Peki upgrated pil hakkında yorumunuz nedir? invert uçuşta dez avantaj yaşatır mı?

CEM T' Alıntı:
Tamamdır şimdi anladım. :thumbup: Teşekkürler...

Peki upgrated pil hakkında yorumunuz nedir? invert uçuşta dez avantaj yaşatır mı?
Küçük bir ayrıntı gireyim oraya sizin motorunuz yeteri kadar güçlü değilse veyada ESC aktaramayacaksa pilden gelen gücü siz güçlü pille gücü düşük pilin farkına varamayacaksınız malesef.
Sizin bahsettiğiniz daha yüksek kapasiteli piller ise şöyle durum oluşacak arada uçuş zamanı olarak farkınız olmayacak ve belkide daha hantal olacak helikopteriniz, onun için stok pil kullanmak daha iyi hem siz uçuş hızınızı artırdığınızda helikopteriniz size hantal gelecek.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Küçük bir ayrıntı gireyim oraya sizin motorunuz yeteri kadar güçlü değilse veyada ESC aktaramayacaksa pilden gelen gücü siz güçlü pille gücü düşük pilin farkına varamayacaksınız malesef.
Sizin bahsettiğiniz daha yüksek kapasiteli piller ise şöyle durum oluşacak arada uçuş zamanı olarak farkınız olmayacak ve belkide daha hantal olacak helikopteriniz, onun için stok pil kullanmak daha iyi hem siz uçuş hızınızı artırdığınızda helikopteriniz size hantal gelecek.

Mustafa ben de sizlerin de deneyimleri sayesinde karar vermeye çalışıyorum. Peki mesajın başlangıcında bahsettiğin motor gücü ve esc aktarımı v977 lerde yüksek kapasiteli pil kullanımı açısından yetersiz mi demek istiyorsun?
Teşekkürler

CEM T' Alıntı:
Mustafa ben de sizlerin de deneyimleri sayesinde karar vermeye çalışıyorum. Peki mesajın başlangıcında bahsettiğin motor gücü ve esc aktarımı v977 lerde yüksek kapasiteli pil kullanımı açısından yetersiz mi demek istiyorsun?
Teşekkürler
Burada UPGRADE pil dedikleri pilin kapasitesinin büyütülmüş halini kasdediyorlar, yani biraz kandırma durumu var. Yoksa pillerin kalitesi aynı, bu nedenle de motor, esc gücü yeterli mi durumu söz konusu değil.

Upgrade pillerin kapasite artınca doğal olarak ağırlığı da artıyor ve uçuş süresi öyle aman aman değişmiyor ki zaten ihtiyaçta yok, inip dinlenmek gerekiyor. Bu nedenle orjinal pili alıp devam edin ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Burada UPGRADE pil dedikleri pilin kapasitesinin büyütülmüş halini kasdediyorlar, yani biraz kandırma durumu var. Yoksa pillerin kalitesi aynı, bu nedenle de motor, esc gücü yeterli mi durumu söz konusu değil.

Upgrade pillerin kapasite artınca doğal olarak ağırlığı da artıyor ve uçuş süresi öyle aman aman değişmiyor ki zaten ihtiyaçta yok, inip dinlenmek gerekiyor. Bu nedenle orjinal pili alıp devam edin ;)

:RCKolik:her zamanki gibi süper :bravo: Mehmet, Mustafa, Ferdi ve Cahit hepinize tek tek teşekkürler.

Bu arada hafta sonu elimdeki iki adet pille adamakıllı ilk dış mekan uçuşunu yaptım v977 ile. Kesinlikle çooook keyifliydi. Sıfıra yakın hata ile ( şu anki bilgime göre ;)) ) uçtum diyebilirim. Hatta invert denememek için kendimi zor tuttum :laugh: Yaklaşık 1 aydır RF ve Phoenix kullanıyordum çok büyük faydasını gördüm. Naçizane ben de ÖNCE SİMULASYON ÇALIŞIN önerisi yapacağım.

Hepinize keyifli uçuşlar...

Ben 977 kullanmadım helikopterler için genel konuştum benim nano cpx var onda 25 c pil ile 45 c pil arasında hiç bir fark yok. benim microsunun durumu motor yetersiz ve fark olmuyor ondan dolayi açıklama yaptım.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

selam arkadaşlar.

aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. daha önce 2 adet v911 eskitmiş biri olarak artık 6ch bir helikoptere geçiş yapmam gerektiğiniğ düşündüm ve araştırmaların sonucunda v977 nin benim için en ideal helikopter olduğu kanısına vardım ve siparişini verdim. bugün elime geçti. ancak acemiliğimdenmidir bilmiyorum hiç bir şekilde sabit tutamadım. stabil bir uçuş malesef olmadı. ayrıca 1 kere pervaneyi güçlü bir şekilde duvara çarptım çok ufak bi ezilme oldu. sonrasında pervanede orta devirlerdeyken bir yalpalama ve ses değişikliği oldu. stabil uçurma için kumandada yapmam gereken bir ayar varmıdır. ve bu pervanedeki yalpalama olayı o üzerinddeki güçük eziktenmi olur. yoksa internet üzerinde yaptığım araştırmalarda ana motordaki çarkın oynamasından olabiliceği söyleniyor acaba bundanmıdır. yardımcı olursanız sevinir. :(

tolga sömek' Alıntı:
selam arkadaşlar.
Üye oluş zamanı -- 16:22, Konu açma zamanı : 16:32 Hal böyle olunca okunamıyor doğal olarak....

mehmet bey açıkcası form sayfalarına olan acemiliğimden olsa gerek bu adımı atlamış olduğum için özür dilerim. ancak daha yumuşak bir karşılama beklerdim. :laugh: soruyu sormadığımı ve hiç üye olmadığımı var sayalım :D herkeze iyi akşamlar dilerim. %p

Merhaba,

Realflight ve/veya Phoenix de, özellikle v977 nin 6G modundaki agresifliği yansıtacak model ne önerirsiniz ? Çünkü dün 6G de ilk kez kullanma fırsatım oldu ve heli ciddi anlamda agresifleşiyor, açıkçası 6G modu iç mekanda biraz gözümü korkuttu :)

Teşekkürler...

benim ilk tavsiyem simülatörde büyük modellerde çalış çünki amaç herhangi bir helikopterin tepkilerine cevap verebilmek büyük size modelleri iyi uçurduğunda küçükleride uçurursun ne simülasyon nede gerçekte bir helikopter tepki olarak birbirine benzemiyor aynı marka model bile olsa ünite ayarından degişiklikler olabiliyor bu yüzden genel ama hepsinin tepkilerine verilecek kumanda cevabının beyinde yerleşmesi. yinede tavsiye modeller aşağıda.
RF 7 için 450L diyebilirim indirmek için çok yakın olmasada kontrolü zor bir model.

Phoneix içinde Blade mcp x kullanabilirsin.

Benzer sorulara daha önce şöyle cevaplar vermiştik Cem Bey :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Benzer sorulara daha önce şöyle cevaplar vermiştik Cem Bey :)

Mehmet,
Söz konusu linklerin bir kısmını okumuştum zaten, eksikleri de tamamlamış oldum teşekkürler. Amacım mümkün olduğunca gerçekçilik anlamında optimizasyon. İlk aracım Domino 90 oldu öneriler sayesinde, hatta model ayarlarında scale i max ( galiba % 400 ) yaparak yeni bir model yapmıştım ve orijinale ( rf den bahsediyorum bu arada ) oranla daha hantal olmuştu. Aslında şimdi aklıma geldi ilk fırsatta domino 90 scale ayarını mümkün olan en küçük değere getirip düzenlemeyi deneyeceğim, belki bu sayede daha agresif ve kullanımı daha zor bir model olur? ;D :-\ Deneme sonuçlarını paylaşırım...

Evet söz konusu deneme yaptım ve domino 90 modelinin scale ini %25 oranında küçüktüm ancak sadece helikopter gördesli küçülüyor ve öyle küçük bir gövdede çok büyük paller kalıyot ve tabiki mutant gibi :) bir şey çıkıyor ortaya. Tabiki uçması da pek mümkün olmuyor. Aynı olayın farklı bir şeklide domino 90 modelini %400 büyüttğüm zaman olmuştu ve bu sederde paller küçük kalmıştı. Açıkcası pal oranlarını düzenleyebileceğim bir ayar bulamadım.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
benim ilk tavsiyem simülatörde büyük modellerde çalış çünki amaç herhangi bir helikopterin tepkilerine cevap verebilmek büyük size modelleri iyi uçurduğunda küçükleride uçurursun ne simülasyon nede gerçekte bir helikopter tepki olarak birbirine benzemiyor aynı marka model bile olsa ünite ayarından degişiklikler olabiliyor bu yüzden genel ama hepsinin tepkilerine verilecek kumanda cevabının beyinde yerleşmesi. yinede tavsiye modeller aşağıda.
RF 7 için 450L diyebilirim indirmek için çok yakın olmasada kontrolü zor bir model.

Phoneix içinde Blade mcp x kullanabilirsin.

Mustafa Merhaba,

Tavsiyeler için Teşekkürler
450 i paylaştığın linkten indirip RF ye import etmek istediğimde modelin hangi mevcut model dinamiklerine yakın Şeklinde bir ayar soruyor. Bu detaydan dolayı ekleyeceğimiz model sadece görsel olarak eklenmiş olacak. Ayrıca bu aşamada benim v977 ye en yakın model seçme amacıma göre hangi öodel seçmem gerekir?
Teşekkürler

Konuyu çözebildim, meğerse yanlış import seçeneğini kullanıyormuşum :laugh: "archive" seçeneğininden ilerlemem gerekiyormuş :thumbup: :RCKolik: