[DIY]: Arduino ile Rectract - Iniş Takımı Uygulaması

Abi büyüksün azmine ve hızına yetişmek mümkün değil Allah nazarlardan saklasın.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gerçekten de bitmek tükenmek bilmeyen enerjine, her zaman daha iyiyi yapmaya çalışma Azmi'ne hayran olmamak mümkün degil abi. Tek kelime ile yine Harika bir is çıkarmışsın :bravo:

Artık bu Ürünleri yurtdışı ile paylaşma zamanı gelmedi mi abi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

A340 yurtdışında bir uçsun hele... Web sitemi hazırlıyorum bir yandan. :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer Yamaner' Alıntı:
A340 yurtdışında bir uçsun hele... Web sitemi hazırlıyorum bir yandan. :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Abi online satış işlemi entegre edilmiş hazır siteler var. Örnek olması amacıyla onlara da bir göz at istersen ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Abi online satış işlemi entegre edilmiş hazır siteler var. Örnek olması amacıyla onlara da bir göz at istersen ;)

Şimdilik sadece tanıtım amaçlı bir site olacak. Satış için işin resmi altyapısını kurmak, bir şirket olşturmak gerekir. Daha oralara gelmedik. :)

Sümer Yamaner' Alıntı:
Şimdilik sadece tanıtım amaçlı bir site olacak. Satış için işin resmi altyapısını kurmak, bir şirket olşturmak gerekir. Daha oralara gelmedik. :)
Doğru dedin abi. İşin bir de o boyutu var değil mi !!??

Bugün Çin'den beklenen plaketler geldi. Tek, iki ve üç kanallı plaketler yaptırmıştım. İki kanallı olanlardan bir tanenin montajını yaptım. Kodu yeniden çift kanallı olarak yazdım. Testleri süper... :)

Video burada

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[attachimg=1]

Birtakım geliştirmeler var. Bu tür kontrolcülerin tümünün bir sorunu var. Pili yanlışlıkla retract uçlarından birine takarsanız o kanal hemen gidiyor. Bir başka sorun da, retractı şaşırıp doğrudan alıcıya bağlarsanız genellikle motoru yanıyor. İşte bu riski kesin olarak ortadan kaldırdım. Motor bağlantılarını değişik uçlardan yaptım. Şu hali ile hatalı bağlantıda bir zarar göremez. Sadece çalışmaz o kadar.

[attachimg=2]

Modülleri kit olarak satmayı planlıyorum. Plaketler gerçekten profesyonel ve tüm elemanların değerleri plakette yazılı.

[attachimg=3]

Ekli dosyalar

• pic002.jpg
    pic002.jpg
    73.3 KB · Görülme: 96
  • pic004.jpg
    pic004.jpg
    63.7 KB · Görülme: 96
  • pic005.jpg
    pic005.jpg
    104.3 KB · Görülme: 96

Sümer Yamaner' Alıntı:
..... Plaketler gerçekten profesyonel ve tüm elemanların değerleri plakette yazılı.
Gerçekten süper olmuşlar abi, ellerine emeğine sağlık :bravo: :thumbup:

Eline sağlık Sümer abi. :bravo: :bravo:

Mühendislik, tecrübe ve kalite kendini gösteriyor. :saygilar:

Ellerine sağlık Sümer abi. Harika bir şey olmuş! :bravo: :thumbup: %p :)

Nihayet bugün 3 kanallı kontrolcüyü de lehimleyip test ettim. Süper olmuş ayıptır söylemesi. :D :D :D
Tek sorunum 0.33 ohm 1-2W direnç bulamadığım için üç adet 1 ohm direnci paralel bağlamak zorunda kalmam. İşlevsel sorun yok ama estetik hoş değil. Sanırım Karaköy piyasasını bir kolaçan etmem gerekecek hafta içinde...

[attachimg=1]

[attachimg=2]

Ekli dosyalar

• pic010.jpg
    pic010.jpg
    60.4 KB · Görülme: 40
  • pic011.jpg
    pic011.jpg
    105.4 KB · Görülme: 40
Emeğine sağlık abi :bravo: Bunlar icin bir kutu düşündün mü ? Ya da heatshink içine mi koyacaksın ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Emeğine sağlık abi :bravo: Bunlar icin bir kutu düşündün mü ? Ya da heatshink içine mi koyacaksın ?

Bence shrink yeterli olur. Ya da bu hali ile çift taraflı bantla tespit edilebilir. Plaket tasarımı sırasında artık montaj vida deliklerini de hesaba katmaya başlamam gerekiyor. :)

Eline sağlık Sümer abi gene müthiş iş çıkartmışsın.