Messerschmitt 262 Schwalbe - 1/7.5 Ölçek, EDF

Buyrun ilk video, bölüm 2.2
Dün yazmaya fırsatım olmadı ama senin videoları özlemişiz kardeşim :heartxf: 2.3 Kalıp alma kısmını da merakla bekliyoruz.

Bu arada şu kagıt kahve bardakların da hakkını veriyorsun kardeşim ;D Karışım yapma, kalıba destek.... her şekilde kullanıyorsun :heartxf:

Dün yazmaya fırsatım olmadı ama senin videoları özlemişiz kardeşim :heartxf: 2.3 Kalıp alma kısmını da merakla bekliyoruz.

Kalıp videoları çekildi, niyetim kalıpla üretimi birleştirip tek videoda yayınlamak, ama kalıpvideolarına bir bakacağım ne kadar "kısa" hale getirebiliyorum diye, eğer ne yaparsam yapayım çok kısa olmazsa o zaman ayrırırım ikisini de, 2.3 kalıp olur 2.4 de parçanın üretimi :)

Bu arada şu kagıt kahve bardakların da hakkını veriyorsun kardeşim ;D Karışım yapma, kalıba destek.... her şekilde kullanıyorsun :heartxf:

Bunlar sadece sizin gördükleriniz :evil::lollol:

Kalıplama videolarını işlemeye başladım, 2 saatten fazla kayıt var... Gereksiz yerleri kırparak veya hızlandırarak 52 dakikaya indirebildim :) Buna bir de üretim eklemek pek mantıklı değil, işleme biter bitmez kalıplama videosunu yayınlayacağım, muhtemelen bu gece yayında olur. Bir yandan kalıpların da kalıp ayırıcı uygulaması başladı, sanırım yarın üretimi yapacak fırsatım olur, ertesi gün de kalıptan çıkarıp salı veya çarşamba 2. bölümün son videosunu yayınlarım :thumbup:

Sonrasında gövdenin orta kısmına yoğunlaşma vakti olacak.

Aklımda bir soru var bu proje nihayete erdiğinde kalıp almak için bastığınız baskıları birleştirip statik bir model de yapar mısınız ??

Konunun 7. sayfasında 101. numaralı mesaj itibariyle bu geyik dönüyor ;D Talibi bile var maketin değil mi sayın Adminim :) :thumbup:

Aynen öyle kardeşim ;D Ben hala talibim :D

İyi haber, kalıplar elde olacak, isteyene plastik maket olarak isteyene de RC model olarak fiberglastan üretebiliriz istenildiği kadar :)

Videoyu baştan sona izledim. Tek kelime ile bayıldım. Yeni videoları da 4 gözle bekliyorum.

İyi sabır vallahi tebrik ediyorum :)

Buarada böyle uzun ve aslında parçalı işlemleri içeren videoları kısımlar halinde işaretlemeye başladım, böylece izleyici için biraz olsun bir kolaylık ve gerekirse istediği kısma geri dönme veya ilerleme imkanı sağlarım diye düşünüyorum. Ama bu özellik forum içindeki pencerede aktif olmuyor malesef bilginizolsun, youtube da izlerseniz hem video açıklamasında aşağıda hem de kaydırma çubuğu üzerinde bölümleri görebilirsiniz, umarım işinize yarar.

İyi haber, kalıplar elde olacak, isteyene plastik maket olarak isteyene de RC model olarak fiberglastan üretebiliriz istenildiği kadar :)

Eğer ileride ticari bir planınız yoksa stl dosyasını paylaşabilirseniz ben öleceğini biraz daha küçültüp kendi printerimdan baskı alıp statik bir model olarak saklamak isterim.?:D

Son düzenleme:
Eğer ileride ticari bir planınız yoksa stl dosyasını paylaşabilirseniz ben öleceğini biraz daha küçültüp kendi printerimdan baskı alıp statik bir model olarak saklamak isterim.?:D

Şu aşamada beklentilerim net değil :) ticari olarak kullanma planım olabilir, hele bir model bitsin uçtuğunu göreyim, sonrasında bir ihtimal aynı modeli 3D baskı ile basılıp uçurulabilecek bir şekile getirme işini değerlendireceğim (başta niyetim buydu aslında ama sonradan kompozit üretime kaydım). Durumumvebeklentilerim netleşince, eğer ticari bir noktaya gitmezse tabi ki seve seve paylaşırım :thumbup:

Birkaç gün gecikmeli de olsa modelin ilk parçası kalıptan çıktı :thumbup::thumbup::thumbup::RCKolik::RCKolik::RCKolik:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol