[Anket]: Yeni Kumanda Seçimiyle ilgili fikirleriniz

Yeni Kumanda sizce hangisi olmalı ?

• Futaba 14sg

Oy: 8 25.0%
  • Jr xg 11

Oy: 2 6.3%
  • Jr xg 14

Oy: 1 3.1%
  • Spektrum dx9

Oy: 15 46.9%
  • Diğer Secenekler (Spektrum dx8, Jr xg8 ve de Hitec 9x)

Oy: 6 18.8%

• Kullanılan toplam oy
    32

Hazır bu konu varken yeni konu acmak istemedim. Bu konuyu da dikkatli takip ettim.

Ben de bu ara kumanda bakiniyorum. İkinci el alıcam. Spektrum DX7s ile aurora 9 arasinda kaldim.
Auroranin ekrani ayarda kolaylik saglar gibi geliyor. Ve ozellikle ayar konusundan cekiniyorum.
Ama Dx7s icin baktigim ilanda 3 adet receiver ile birlikte 650TL istemiş.

Sanirim Dx7s alicam.

Ynt: [Anket]: Yeni Kumanda Seçimiyle ilgili fikirleriniz

Çok iyi bilip tanımadığınız birinden ikinci el kumanda almak riskli olabilir. İyi araştırın derim.

Cahit Kaş' Alıntı:
Hazır bu konu varken yeni konu acmak istemedim. Bu konuyu da dikkatli takip ettim.

Ben de bu ara kumanda bakiniyorum. İkinci el alıcam. Spektrum DX7s ile aurora 9 arasinda kaldim.
Auroranin ekrani ayarda kolaylik saglar gibi geliyor. Ve ozellikle ayar konusundan cekiniyorum.
Ama Dx7s icin baktigim ilanda 3 adet receiver ile birlikte 650TL istemiş.

Sanirim Dx7s alicam.
Cahit Bey Sümer abiye katılıyorum. ikinci el kumanda da bence kumandanın ne olduğundan ziyade satanın kim olduğu daha önemli. :laugh:

DX7s kumandayı Rasim arkadaşımız satıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Kendisiyle alışverişim var, gayet memnunum aldıklarımdan, güvenilir bir arkadaş.
Aurora'ya karar verirseniz de bence yine mutlaka güvenilir, bilinen birinden almaya gayret edin derim.

Fikrimi soracak olursanız ben olsam 3 adet orjinal receiver'ı olan DX7s'i tercih ederdim eğer telemetry beklentiniz yoksa.

Rasim Beyin ilanini gormustum. Helitiknikte satildigini yazmis.
İlgilendiğim ilan:
Acikcasi tanimadigim biri.

Cahit Kaş' Alıntı:
Rasim Beyin ilanini gormustum. Helitiknikte satildigini yazmis.
İlgilendiğim ilan:
Acikcasi tanimadigim biri.
Link gözükmüyordu Cahit bey, düzelttim.

Ben tanımıyorum malesef belki tanıyan bir arkadaşımız çıkar...

Tesekkurler Türker Bey. Cepten ekleyince olmamis demek.

Sümer bey, açıklamalar ve test için teşekkürler. %p Ben kendimi bir test ettim, 327 ms falan çıktı. Ama fareye tıkladıktan sonra sonucun ekranıma gelmesi arasındaki etkenleri incelediğimde;
1-Benim fare kablosuz, yani buradaki haberleşme hızı oldukça düşük olmalı,
2-Modem kablosuz, artık eskidi, bu da bayağı düşük olmalı,
3-Benim bilgisayarın işlemcisi biraz yavaş,
4-Ekran kartı da eh işte,
5-Bizim buralarda internet hayli yavaş (bir de çocuklar dibine vurmuşlar),

Yani, gördüğünüz gibi bende bir şey yok! Yalnızca uzağı gittikçe daha zor görüyorum (100 değil 1000mw çıkış gücü olsa farketmez), ellerim sanki eskiye göre biraz hantallaştı mı ne? (300ms nin atındaki tüm sistemler benim için aynı)! O zaman en hızlı sisteme, yani 35 Mhz'e devam! :lollol: Eski Hitec Eclipse 7 kumandamı seviyordum, gaz kolunu kilitleyen bir tuşu var, çok işime yarıyordu. Ama 10. yaşında öldü! :'(

Türker Akgün' Alıntı:
Ben tanımıyorum malesef belki tanıyan bir arkadaşımız çıkar...

Biraz Araştırdım. Mesut Bey ile beraber uçuşlara gitmiş anladığım kadarıyla.

Mesut Bey bu mesajı okuyorsanız, Yücel Mehmet UNGAN ve sahip olduğu Spektrum DX7s ile ilgili bi yorumda bulunur musunuz..

Cahit Kaş' Alıntı:

Mesut Bey bu mesajı okuyorsanız, Yücel Mehmet UNGAN ve sahip olduğu Spektrum DX7s ile ilgili bi yorumda bulunur musunuz..
Konuyu yeni fark ettim :embarras: Mehmet kardeşimiz bildiğimiz ve şu an ClubRC yönetici olan ve aynı zamanda forumumuz üyesi bir arkadaşımızdır.

Mesut üstad daha fazla detay verecektir ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Konuyu yeni fark ettim :embarras: Mehmet kardeşimiz bildiğimiz ve şu an ClubRC yönetici olan ve aynı zamanda forumumuz üyesi bir arkadaşımızdır.

Mesut üstad daha fazla detay verecektir ;)

Aslında kendisiyle telefonda görüştük. Ama Sümer Bey ve Türker Bey'in uyarısı üzerine emin olmak istedim. Sanırım güvenilir bir arkadaş kendisi.

Satan arkadaş bizlerden biriyse sorun yok. Bu konuda yanlış anlaşılmak istemem. Kimseyi suçladığım ve itham ettiğim düşünülsün de istemem. Ama ne yazık ki birkaç uçak kırımına neden olmuş kumandasını allayıp pullayıp satanlar gördüm. O nedenle uyarmak istedim. Dediğim gibi tanıdık bildik biri ise rahatlıkla alınır.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Satan arkadaş bizlerden biriyse sorun yok. Bu konuda yanlış anlaşılmak istemem. Kimseyi suçladığım ve itham ettiğim düşünülsün de istemem. Ama ne yazık ki birkaç uçak kırımına neden olmuş kumandasını allayıp pullayıp satanlar gördüm. O nedenle uyarmak istedim. Dediğim gibi tanıdık bildik biri ise rahatlıkla alınır.
Abi kesinlikle haklısın. Ne yazık ki artık güvenme bir lüks haline geldi .Çoğu zaman iyilikten maraz doğuyor ve mağdur duruma düşen hep iyi niyetliler oluyor :-\

Cahit Kaş' Alıntı:

Cahit bey yakın arkadaşımızdır , kumandası temiz ve sorunsuzdur yenşi aldı zaten 2 3 ay kadar oluyor sanırım, kendis hem uuçak hem FPV kullandığı için daha detaylı özelliklere ve daha çok kanal sayısına sahip kumanda almak için satıyor

Merhaba... Sizlede telefonda konuştuk zaten. Genel anlamda bir değerlendirme yapmam gerekirse model aksesuarlarında en pahalı ürün 2000 3000 TL dir. 2000 3000 değil 20-30 bine bile kardeşlerimin abilerimin güvenini, intibasını kırmayı göze alamam. Satış amacımı Mesut kardeşim söylemiş zaten. Eğer satın almayı düşünür ve kafanızda bir soru işareti olursa her zaman yanınızda olurum. Sümer abi beni hatırlamamış. Solaklarda benim sparrowdaki RCG 26 nın diyafram hava girişi hakkında bilgilerini almıştım. Mehmet Küçüksarı sağolsun her gidişimizde bulsa kuş sütü yaratacak alanda. Mesut'la zaten diz dize omuz omuzayız. Yoksa modeller nasıl iniş yapacak. :lollol:

sevgiler

Mesut AKIN' Alıntı:
Cahit bey yakın arkadaşımızdır , kumandası temiz ve sorunsuzdur yenşi aldı zaten 2 3 ay kadar oluyor sanırım, kendis hem uuçak hem FPV kullandığı için daha detaylı özelliklere ve daha çok kanal sayısına sahip kumanda almak için satıyor

Teşekkürler Mesut Bey. Bu vesileyle ben de kendisi ile tanışmış oldum. Ve çok da memnun oldum. Kumandayı alma konusunda kafamda soru işareti kalmadı. İnşallah haftaya kumanda bende olacak

Yücel Mehmet UNGAN' Alıntı:
Mesut'la zaten diz dize omuz omuzayız. Yoksa modeller nasıl iniş yapacak.

Yücel bey keşke ben de böyle tecrübeli modelcilerle diz dize omuz omuza olsaydım. Gerçi sağolsunlar yardımlarını esirgemiyorlar.