Messerschmitt Bf 109 F RC modeli - 3D Baski

Mesaj alınmıştır kardeşim :)

Mesaj sana değildi ki abi :D mesaj herhangi bir şeyi, hiçbir bilgi birikimi, tecrübe, emek vs olmadan ilk denemede süper yapacağını sanma hastalığına yakalanmış olan, bu aralar daha çok bu hastalıkla doğulabildiğini bile düşünmeme neden olanlaraydı :)

Bu arada eşine resimler için ayrıca teşekkür ederiz :thumbup:

İlettim abi :) Hiç hesapta olmayan bir iş oldu ama güzel oldu, hala tüm fotoları incelemedim, içlerinde çok güzel olanlar var. Vaktim olunca içlerindeki güzel olanları yüksek çözünürlüklü olarak paylaşacağım :thumbup:

Ben bu kadar güzel uçacağını düşünmemiştim özellikle sıcak bir havada ani bir elevator komutundan sanki ortadan bükülü verecek gibi gelmişti ama baya dayanıklı ve güzel duruyor.
Mümküne aksiyon kamerasını uçağın üzerine de takıp bir çekim yapsanız çok güzel olur

Ben bu kadar güzel uçacağını düşünmemiştim özellikle sıcak bir havada ani bir elevator komutundan sanki ortadan bükülü verecek gibi gelmişti ama baya dayanıklı ve güzel duruyor.
Mümküne aksiyon kamerasını uçağın üzerine de takıp bir çekim yapsanız çok güzel olur

:) sağlamlık konusunda benim fazla bir çekincem yoktu açıkçası. Bu modeldeki geçme sistemi sayesinde 3Dlabprint firmasının yaptığı en sağlam model oldu diyebilirim :)

Uçağa kamera takamam malesef. Daha doğrusu takmaya takarım ama kaydettiğim görüntüleri yayınlayamam. Uçtugumuz alan askeri bir alan, özel bir izinle uçuş yapıyoruz ve bu izin kapsamında havadan görüntü çekimi yapmamak koşulu var.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Foaming LW-PLA ile ilgili güzel bir video.

@Özgür Evren Varol abi 109'un strutlarına şu güzelim paçalıklardan da yapsan ya. Onsuz çok çıplak kalmış. :)
LWPLA ve benzer foaming TPU siparişi veriyorum bu hafta :)

İniş takımı yuvası kapağı demek istedin sanırım? Sadece kapak değil yuvalar için de güzelleştirmeler yapmaya başladım.
Aramızda kalsın :)laugh:) kokpit yapmaya da başladım ;D;D

Şu an ikinci bir gövdenin son parçası baskıda! (Kuyruk hariç) LWPLA gelince enteresan bir modifikasyonla çıkıcam karşınıza (Sarven sen biliyorsun ama kimseye söyleme :) )

• Haha
Tepkiler: Türker Akgün
LWPLA ve benzer foaming TPU siparişi veriyorum bu hafta :)

İniş takımı yuvası kapağı demek istedin sanırım? Sadece kapak değil yuvalar için de güzelleştirmeler yapmaya başladım.
Aramızda kalsın :)laugh:) kokpit yapmaya da başladım ;D;D

Şu an ikinci bir gövdenin son parçası baskıda! (Kuyruk hariç) LWPLA gelince enteresan bir modifikasyonla çıkıcam karşınıza (Sarven sen biliyorsun ama kimseye söyleme :) )
O zaman foaming TPU ile ilgili de yine Stefan kardeşimizin güzel paylaşımlarını şu aşağıya koyayım. İlgililer bilgilenmiş de olurlar.

Evet, o yarım kapak zımbırtısını kastettim. :D
Uçuşundan keyif aldıktan sonra kokpit yapacağın çok belliydi :D

Dikmelerin yaylarından üç sarmallık parçalar kestim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şu an elle hissiyatım yay sertliğinin bu model için daha iyi olduğu yönünde, yarın hava da fena görünmüyor, iki hatta belki üç uçuş daha yapabilirim belki. Bakalım dikmeler bu halleriyle nasıl olacak.

Dün akşamüstü 109 ile üç uçuş daha yapabildim. Uçuşlar iyi de yerdeki kısımlar tam anlamıyla modele eziyet oldu diyebilirim :D

Buyrun iniş kalkış (bazen kalkamayış bazen de kalkayazış) ve touch and go lardan derlenmiş bir video:

(Merak etmeyin elbet öğrenicem bu uçağı da adam gibi indirip kaldırmayı :D )

O zaman foaming TPU ile ilgili de yine Stefan kardeşimizin güzel paylaşımlarını şu aşağıya koyayım. İlgililer bilgilenmiş de olurlar.

İkinci videodaki gibi bir "tool changer" olsa lastik ve jant birarada basılabilir ve çok da şık olur sanki :)

• Beğen
Tepkiler: Sarven Bedikoğlu
Dün akşamüstü 109 ile üç uçuş daha yapabildim. Uçuşlar iyi de yerdeki kısımlar tam anlamıyla modele eziyet oldu diyebilirim :D

Buyrun iniş kalkış (bazen kalkamayış bazen de kalkayazış) ve touch and go lardan derlenmiş bir video:

Abi inişleri az çok anlıyorum ama kalkışlarda neden ısrarla sola yatıyor model onu hiç anlamadım. Neden öyle davranıyor ki acaba? Yer kontrolü düşündüğümden de zor görünüyor.

Konuyu tamamen takip edemedim ama çok güzel bir model olmuş Evren abi :thumbup:

Bu videoyu modelin tasarımcıları sağlamlık testi olarak örnek göstermeliler. Özellikle sol kanat ucu baya eziyet çekmiş :D